Skocz do zawartości

KTM 125 EXC Stuki w silniku


pro.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, otóż wczoraj zrobiłem sobie całodzienną przeprawę przez las. Było błoto, tor, w pewnym momencie "utopiłem" też motor ale woda nie dostała się do filtra. Pod późny wieczór wracając do domu usłyszałem dziwne stuki w silniku, takie jakby przeskakiwanie. Powiem Wam szczerze że za cholerę nie wiem co to jest a silnika nie chce mi się rozkręcać.

Motor serwisowany, oleje wymieniane co 100 km, filtr prany co jazdę, tłok 33 mh (wymieniam w przyszłym tygodniu). Motor pali, jeździ, ma moc. Ale w silniku coś stuka :evil: i to dosyć głośno.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej ten dźwięk. Czy jest on taki sam niezależnie od obrotów i obciążenia? Czy stuka przy każdym obrocie wału? Czy na biegu albo przy wciśniętej klamce sprzęgła jest różnica?

Edytowane przez marcin1989

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej ten dźwięk. Czy jest on taki sam niezależnie od obrotów i obciążenia? Czy stuka przy każdym obrocie wału? Czy na biegu albo przy wciśniętej klamce sprzęgła jest różnica?

 

Ten dźwięk to takie strzelanie, chrobotanie. Jest taki sam niezależnie od obrotów i obciążenia. Stukanie zaczęło się (usłyszałem je) trzymając sprzęgło i mając wbitą jedynkę. Później na jałowym dosłuchałem się tego samego dźwięku. Stukanie jest tak wyraziste że da się odczuć je na dupie poprzez "wibracje" jakie wytwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

normalne w tym modelu ;]

najprawdopodobiej wczesniej wymieniony byl sam tlok a nie powino sie tego robic.

motorki te kreca niesamowite obroty i dlatego padaja tloki a co za tym idzie reszta podzespolow(z tad te drgania na 90% to siedza lozyska ) korba jesli nie ma luzu nie trzeba wymieniac ,tlok napewno a jak chcesz sprawdzic czy to siedza lozyska na wale to zlap za magneto i poruszaj na boki, jesli rusza sie to siedza lozyska(to samo mialem w dt 125)

kolega mial takiego to w 1,5 sezony zalatwil 4 tloczki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...