Skocz do zawartości

Mit o bezpieczniejszym wyprzedzaniu szybszym motocyklem


BartekG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam jednak, że zapas mocy zawsze się przyda, gdyż mogę wyprzedzać powoli tak jak to mówi BartekG. Mogę również w każdej chwili odjechać mając ten zapas, który zapewnia mocniejsze moto. Co nie znaczy, że trzeba wyprzedzać na siłę mając cały czas 200 na budziku. Teoretycznie im krótszy jest sam manewr wyprzedzania tym jest on bezpieczniejszy, bo mniej czasu jesteśmy na lewym pasie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretyzując dalej im większa moc, tym większe prawdopodobieństwo zerwania przyczepności, im większe przyspieszenie tym większe prawdopodobieństwo zaskoczenia swoim manewrem pozostałych uczestników ruchu, itd

gdyby istniała recepta uniwersalna na bezpieczeństwo ruchu drogowego - pewnie już byłaby stosowana, wszak ludzkość usiłuje sobie z tym radzić od z górą 100 lat. na razie jednak pozostaje każdemu z nas szukanie własnego złotego środka w każdej pojedynczej sytuacji na drodze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahahah niesamowicie zimowy temat :D tyle liter i fantazji :D te wyliczenia dają mi radość, ale jednocześnie martwią... bo widzę o ile przyjemniej potrafię spędzać wolny czas, a jednocześnie przypominam sobie jak mało go mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz się wyprzedza szybciej, a raz wolniej, to samo dotyczy omijania, czy wymijania wszystko zależy od warunków na drodze, motocyklisty i oczywiście motocykla...

Edytowane przez spili gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzanie jest najbezpieczniejsze gdy jak najkrócej przebywa się na drugim pasie a tym pomaga moc.

A mając 170 kucy nie musisz ich odrazu wykorzystać jeżeli sytuacja tego nie wymaga.

A co do wyjeżdżającego samochodu: W motocykliście doskonałym jest wiele o przewidywaniu sytuacji na drodze.

Jak narazie jestem tylko teoretykiem bo motor (ekhm..się znaczy motocykl:D:D) mam dopiero od wakacji i w porównaniu do was naprawde mało wiem ale takie jest moje zdanie.

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: IMO najbezpieczniej dla szukających bezpieczeństwa podczas wykonywania niebezpiecznego manewru jest ... odstawić motocykl i zacząć jeździć autobusem.

 

:clap: nie rozumiem czemu motocykliści tak panicznie szukają bezpieczeństwa, jest wiele innych fajnych hobby, które są znacznie bezpieczniejsze, nie każdy musi jeździć motocyklem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...