Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Wypada zmierzyć prąd ładowania na odpalonym silniku. Takie objawy kiedyś miałem w japonii, że kontrolka czasem się pokazywała, aku raz naładowane, raz nie, a to wszystko wskazywało rychłe nadejście kostuchy do regulatora. A regler w HD to wrażliwa część i lubi się psuć. Jeśli masz serwisówkę tam będzie opisane co i jak robić, przy jakich obrotach. A ogólnie przyjmij (pewnie wiesz o tym i tak) że prąd powinien być w okolicach 14V, ideałem jest 14.7V przy przegazowaniu silnika. Wszystko poniżej 14V to bieda która nie doładuje aku jak latasz na światłach i często odpalasz, a cokolwiek powyżej 15V może ugotować akumulator.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to kicha. sprawdziłem - 12v :lapad: - stawiasz na regulator?

objaw: ile gazu byś nie dał, cały czas 12v.

 

Zanim zaczniesz wymianiac cokolwiek sprawdz polaczenie na kostce na wyjasciu alternatora z silnika

Ze wzgledu na wibracje lubi luzowac sie

a ze wzgledu polozenie lubi gromadzic syf spod przedniego kola (polecam spray do czyszczenia kontaktow elektronicznych)

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Nic jeszcze nie wymieniaj, sprawdź to co wyżej Harlista pisze. Wtyczki czasem mogą być luźne/brudne i wtedy są jaja. Przy aku też sprawdź kable, przeczyść klemy itp. Jeśli to nic nie da to rzuć okiem w serwisówkę, tam powinno być napisane co i jak mierzyć żeby dowiedzieć się czy to regler, czy alternator się ze*rał czy co innego. Serwisówkię mam tylko od EVO, nie wiem czy tam jest ten sam altek i regler co TC żeby sprawdzić co i jak mierzyć.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz uplyw pradu, czego przyczyna tez moze byc uwalony regler, czy jakies inne uszkodzenie instalacji, zalozony alarm itp.

Najpierw sprawdz kostke, czy nie zasniedziala / zgrzana, potem przeprowadz dedykowane mase z regla bezposrednio na minus aku i sprawdz jeszcze raz ladowanie.

Jak dalej nic to trzeba sprawdzic alternator i jezeli dobry to wina reglera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to kicha. sprawdziłem - 12v :lapad: - stawiasz na regulator?

objaw: ile gazu byś nie dał, cały czas 12v.

 

 

Sprawdz staro moze problem z magnesami na kole magnesowym spróbuj obać co z zasilaniem regulatora bo moze być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomiar miernikiem jest prosty.Wystarczy podłączyć do aku,odpalić moto i sprawdzić napięcie na wolnych a potem na wyższych obrotach.Przy sprawnym ładowaniu powinno zawierać się w zakresie 14-14,5V.Jeśli nie osiąga tego poziomu możesz sprawdzić kostki połączeniowe do regulatora napięcia.Jeśli to nie pomoże to czeka Cię wizyta u elektryka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, w kupionym H-D po wlaczeniu radia pojawia sie komunikat

'' radio nie skalibrowane'' i co jakis czas wlacza sie dziwny sygnal dzwiekowy.

udalo mi sie wejsc w tryb serwisowy i tu ''zong'' zada jakiejs plyty cd

wkladalem rozne i ............lipa.

Moze ktos wie z czym to sie je ? i o jaka plyte chodzi.

Moto to Street Gide FHLX 2008, radio podobno podczas ''rejsu'' do polski zaginelo i ''przewoznik'' zalozyl nowe, ale czy to prawda ?

Jest takie jakie powinno byc.

 

Pozdrawiam

Maly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w HD da się wyłączyć światła? :wink:

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...