Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam , zastanawiam się jakie opony wybrać do mojego suzuki gs 500.Na oku mam Michelin Pilot Activ , Michelin Pilot Street i Pirelli Sport demon , zalezy mi na tym żeby opona dobrze się grzała i kleiła na winklach.I teraz mam pytanie która z tych opon byłaby najlepsza słyszałem że Pirelli sport demon ma dobre opinie ale takie oponki są nawet za 140zł sztuka nowe więc zaczynam wątpić w to że się do czegoś nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiam się jakie opony wybrać do mojego suzuki gs 500.Na oku mam Michelin Pilot Activ , Michelin Pilot Street i Pirelli Sport demon , zalezy mi na tym żeby opona dobrze się grzała i kleiła na winklach.I teraz mam pytanie która z tych opon byłaby najlepsza słyszałem że Pirelli sport demon ma dobre opinie ale takie oponki są nawet za 140zł sztuka nowe więc zaczynam wątpić w to że się do czegoś nadają.

drogo - źle, tanio też niedobrze :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pirelli sport demon ma dobre opinie ale takie oponki są nawet za 140zł sztuka nowe więc zaczynam wątpić w to że się do czegoś nadają.

W takiej cenie to chyba styrane używki albo opony z DOT z poprzedniego wieku. Miałem demony i sobie chwaliłem. Polecam. Jak kupowałem do sztuka było za ok. 350,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiam się jakie opony wybrać do mojego suzuki gs 500.Na oku mam Michelin Pilot Activ , Michelin Pilot Street i Pirelli Sport demon , zalezy mi na tym żeby opona dobrze się grzała i kleiła na winklach.I teraz mam pytanie która z tych opon byłaby najlepsza słyszałem że Pirelli sport demon ma dobre opinie ale takie oponki są nawet za 140zł sztuka nowe więc zaczynam wątpić w to że się do czegoś nadają.

 

Ponizej masz wszystkie kapcie jakie zaleca fabryka.

 

https://www.mopedreifen.de/Motorrad/SUZUKI/GS+500+FU+AB+2001.html?id=1627

 

albo

 

https://www.reifentiefpreis.de/motorrad-strasse/

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,
I ja sie przymierzam do wymiany opon w moim XR. Co w chwili obecnej byscie polecili? W chwili obecnej mam założone Bridgestone T30R. Wiem , ze dużo było o tym dyskusji ale kazda opinia inna i cięż ko podjąć dezycje:-). Dodam , ze moto używane do turystyki tor rzadko.
Generalnie zastanawiam czy iść w kierunku opon sport-toring czy sport, zalezy mi na przyczepnosci (żywotność opony dla mnie mniej ważna). Ze sport touring zastanawiam sie między Roadtec 01 a Michellin Road 5, z kolei ze sportowych M7RR lub S21. Co byscie polecili w jakim kierunku iść. Jak sportowe trzymają na mokrym?

Z góry dzięki za pomoc
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na turystycznych oponach nie będzie brakować przyczepności na drodze, no chyba że schodzisz na kolano na winklach niczym Rossi. Jak Bridgestony T30 dawały radę do można je zastąpić oponami Pirelli Angel GT. One są montowane fabrycznie w KTM Duke 1290GT a to chyba najlepsza rekomendacja. Ten motocykl ma sporo KM mocy i Nm momentu. Sam posiadam je w w CBR 600RR i zarówno na suchym i mokrym są rewelacyjne w szybkiej turystyce.

Natomiast jak oczekujesz czegoś wiecej od opon do komplet S21 będzie jak znalazł. Widziałem te opony w akcji na drodze publicznej i wzbudzają szacunek.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S22 - właśnie wchodzą do sprzedaży. Tyle, że musisz je trochę dogrzać, ale na pewno trzymają najlepiej z wymienionych przez Ciebie.

Oczywiście masz jeszcze Pirelli Supercorsa w mieszance SP mają homologację drogową. Te są jeszcze bardziej przyczepne. Tyle tylko, że ilość bieżnika na nich jest symboliczna i na mokrym nie trzymają wcale.

 

pozdr,

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na turystycznych oponach nie będzie brakować przyczepności na drodze, no chyba że schodzisz na kolano na winklach niczym Rossi.

 

 

 

Samolot, Ty czasami jak cos palniesz ….. :icon_mrgreen:

 

Twoja wypowiedz tyczy sie jakoch opon turystycznych ?

 

Do Twojej swiadomosci

 

Z 6,

 

Z 8

 

Roadtec 01

 

W turystycznym ruchu pozamykane wraz z przednia opona, podnuzki poprzecierane, no ale Tobie przyczepnosci brakuje, no wezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...