Skocz do zawartości

Pijak olejowy...


Bene
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ema,

 

Słuchajcie czy możliwe jest tak że, na bagnecie do sprawdzania poziomu oleju jest go więcej wtedy gdy na noc pozostawię moto na biegu jałowym, niż wtedy gdy jest wbita jedynka na noc?

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno :)

Sprawdzam regularnie poziom oleju i zauważyłem, że jak moto jest w nocy pozostawione na luzie, to na bagnecie jest wyższy poziom oleju, niż wtedy jak go zostawię na biegu.

 

Czy jest to jakaś różnica?

 

Poziom sprawdzam zgodnie z serwisówką.

 

Pozdr,

Bene

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ema,

 

Słuchajcie czy możliwe jest tak że, na bagnecie do sprawdzania poziomu oleju jest go więcej wtedy gdy na noc pozostawię moto na biegu jałowym, niż wtedy gdy jest wbita jedynka na noc?

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno :)

Sprawdzam regularnie poziom oleju i zauważyłem, że jak moto jest w nocy pozostawione na luzie, to na bagnecie jest wyższy poziom oleju, niż wtedy jak go zostawię na biegu.

 

Czy jest to jakaś różnica?

 

Poziom sprawdzam zgodnie z serwisówką.

 

Pozdr,

Bene

 

Nie ma żadnej różnicy czy sprawdzasz na 1ce czy na luzie.

Jesteś przeczulony.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie powoduje , pod warunkiem że nie weźmie go tyle że w silniku zrobi się sucho i na czas nie dolejesz .

 

A co ze wzrostem ciśnienia poprzez narastający nagar ???

Spotkałeś się kiedyś z zbyt dużym ciśnieniem na tłoku ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co ze wzrostem ciśnienia poprzez narastający nagar ???

Spotkałeś się kiedyś z zbyt dużym ciśnieniem na tłoku ?

Żarty robisz czy na poważnie ?

Ile tego nagaru musi narosnąć aby zmniejszyć znacząco komorę spalania ?

Spotkałeś się z przypadkiem aby w starych zużytych silnikach zwiększał się stopień sprężania ?

A dwusuwy gdzie spala średnio 0,3 l oleju na 100 kilometrów , zwiększa się ciśnienie na tłoku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co ze wzrostem ciśnienia poprzez narastający nagar ???

Spotkałeś się kiedyś z zbyt dużym ciśnieniem na tłoku ?

Nie "mierzyłem " tematu ale zawsze jak w komorze zebrało się za dużo nagaru to solidny placek się odrywał no i uciekał jedyna możliwą drogą . Coś ala samooczyszczenie . Byleby nie podparł zaworu w złym momencie. Co do wzrostu spręzania - od tego jest sonda lambda i czujnik temperatury spalin (czy tam spalania stukowego) żeby pomimo "podwyższonego" sprężania utrzymać wszystko w normie.

Co do proporcji - jeśli mamy 125cm3/garnek i spręzanie 1:14 to ze 125 zostaje się 9cm3 w GMP. Jak odejmiemy od tego 0,5cm3 nagaru to wyjdzie 8,5:125 ~ 1:14,7 . Czy to duża czy mała różnica to musiałby spec od podkręcania i uturbiania coś powiedzieć (baba , kivi ,, innych nie kojarzę )

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty robisz czy na poważnie ?

Ile tego nagaru musi narosnąć aby zmniejszyć znacząco komorę spalania ?

Spotkałeś się z przypadkiem aby w starych zużytych silnikach zwiększał się stopień sprężania ?

A dwusuwy gdzie spala średnio 0,3 l oleju na 100 kilometrów , zwiększa się ciśnienie na tłoku ?

1.Nie

2.2 mm wystarczy ??? Moim zdaniem tak. Podobny efekt da planowanie głowicy...

3.Spotkałem się z zapieczonymi pierścieniami i grubą warstwą nagaru-pomiar ciśnienia którego dokonałem był niemiarodajny ze względu na zapieczone pierścienie,ale daje garść kłaków spod pachy,że gdyby nie one,to ciśnienie byłoby większe.

4. Wlej do paliwa oleju jakim jest smarowana skrzynia biegów w 2T,przejeździj 500 km i ściągnij czapkę i popatrz na tłok.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...