Skocz do zawartości

Nowy kask od Shoeia - XR1100


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz też odróżniać parowanie od kondensacji wody. Parowaniu pinlock powinien zapobiec, kondensacji wody już nie. Ja do XR-1000 dokupiłem z tego powodu na jesieni nosek, bo mnie denerwowało, że na dole na środku szyby zbierała mi się woda w postaci kropelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja używam kask SHOEI xr-1100 od poczatku tego sezonu i nigdy mi sie szybka nie zaparowała.

Mam natomiast inny problem: przy predkościach okolo 160-180 jest bardzo glosny. I tu mam pytanie: czy kołnierz wygluszający coś pomaga?

I prosze bez komentarzy typu (jak sam nazwa wskazuje wyglusza) bo interesuje mnie zdanie osob ktore testowały juz taki wynalazek.

 

Dodam jeszcze ze mam znizke w sklepie KAWALER w katowicach wiec jesli ktos planuje zakup mogę się tam wybrac i napewno kupicie kask taniej :)

Edytowane przez Teliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie kasku Shoei xr 1100 znalazłem go w dobrej cenie z tym, że rozmiar xl, a ja przymierzałem to xl był dobry ale był to kask nowy więc pewnie by się jeszcze rozszedł, a w roz. L cisnęło mnie ale to pono norma na początku. Czy jest waszym zdaniem sens skorzystac z okazji kupna roz XL i dokupienia ew. wnętrza w mniejszym rozmiarze? tutaj link. http://moto.allegro.pl/kask-shoei-xr-1100-gratisowo-kolnierz-held-i1528872913.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kasku Shoei xr 1100 znalazłem go w dobrej cenie z tym, że rozmiar xl, a ja przymierzałem to xl był dobry ale był to kask nowy więc pewnie by się jeszcze rozszedł, a w roz. L cisnęło mnie ale to pono norma na początku. Czy jest waszym zdaniem sens skorzystac z okazji kupna roz XL i dokupienia ew. wnętrza w mniejszym rozmiarze? tutaj link. http://moto.allegro.pl/kask-shoei-xr-1100-gratisowo-kolnierz-held-i1528872913.html

 

Też jestem szczęśliwym posiadaczem XR-1100 i powiem ci że myślałem zawsze że mam tzw. łeb jak sklep, a mam rozmiar kasku L. I ciśnie bardzo po założeniu szczególnie policzki (wyglądam jak chomik) ale tak ma być. Potem wnętrze się ugniata, układa i dopasowuje. Co do twojego pytania z tego co mi wiadomo to wielkość skorupy jest taka sama, różnią się tylko właśnie wynętrzem. Tak więc myślę że przede wszystkim powinieneś zmierzyć sobie "dyńkę" i jeżeli mówiłeś ze ciśnie cie przy L a komfort jest przy XL, to brać L. Jak masz założony kask to złap za szczękę i spróbuj poruszać samą głową, jeżeli nie możesz to będzie dobry, jeżeli ruszasz swobodnie to niedobrze. Ja miałem dokładnie takie same wrażenia jak ty kiedy mierzyłem kask.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja jeździłam 2 sezony w XR-1000, który bardzo mnie cisnął w okolicach skroni. Nie za bardzo niestety pomogło jego ugniatanie. Było lepiej, ale nie bardzo dobrze. Przymierzałam też XR-1100 w tym samym rozmiarze (S) i totalna katastrofa - był bardzo ciasny. Rozmiar M z kolei za duży.

Wobec tego kupiłam AGV GP Tech rozm. XS - i jest od początku doskonale.

Wszystko więc zależy od kształtu głowy, ale wydaje mi się, że nie można liczyć na bardzo znaczne"ułożenie" się do głowy - w końcu kask nie jest z gumy.

 

Aha, z tego co pamiętam w Shoeiu są do wyboru różne rozmiary wkładek policzkowych, można wymienić na mniejsze i efekt chomika będzie mniejszy, bez szkody dla "mocnego" osadzenia garnka na głowie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyściółka i wypełnienie nie są z jednolicie sztywnego materiału, więc ta część przy samej głowie układa się szybciej niż reszta. Jak się ułoży do czachy to potem już się mocno nie wybija, ale na początku trzeba to przecierpieć. Chyba że rzeczywiście kask w ogóle nie pasuje do Twojej głowy, to wtedy nawet ugniatanie tego młotkiem na wiele się nie zda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mam natomiast inny problem: przy predkościach okolo 160-180 jest bardzo glosny. I tu mam pytanie: czy kołnierz wygluszający coś pomaga?

....

Ja również podepnę sie pod pytanie, bo chyba się skuszę na ten nie tani dodatek.

Natomiast jesli chodzi o pinlock to polecam używanie do jego mycia wody destylowanej :) M.in nie pozostawia plam po wyschnięciu.

Edytowane przez Kolega_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kołnierz działa fajnie, ja i tak wole zatyczki i cieszyc sie wentylacja, czy uklada sie mocno? tak, dlatego nie jedzic w nim w kominiarce, a jak juz musimy to tylko w kominiarce. Na szcescie nowe policzki mozna kupic, a na góre kasku tez juz mam metode :D jeszcze bez testów ale popracuje nad tym :D parujacy pinlock, pinlock to dodatkowa zwykal miekka szyba, jest na gumie i tyle, piny na które jest wpinane dzaiłaja na zasadzie mimosrodu, moze trzeba wyregulować ;)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam kołnierz wyciszający, zakładam jak jadę dalej niż 100km, ciężko się zakłada kask, ale działa.

Potwierdzam, trochę lepiej wytłumia, tak, że zatyczki już nie są obowiązkowe. Przynajmniej w xr-1100.

To dla tych co sie wahają z kupnem whisper-kita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czy możecie coś powiedzieć o kasku XR 1100, mam też pytanie co do koloru, podoba mi się czarny mat ale wszelkie opinie są negatywne czy ktoś użytkuje kask w takim kolorze, jestem ciekawy jak zmienił się jego wygląd na przestrzeni 2 lat i czy jest uciążliwy w czyszczeniu / z góry dziękuję.

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj czarnego matu. Chyba, że będziesz go co chwilę pielęgnował. Ten kolor jest nie do utrzymania w czystości. Nawet nie mówię o muszkach. Zwykłe ślady po palcach zostają bardzo widoczne.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...