Jump to content

Recommended Posts

Czy opona w linku nada sie do RK flhrsi 2004r na przód? https://www.ebay.co.uk/itm/Avon-Cobra-Trike-Front-Motorcycle-Tyre-MT90B16-74H-AV71-New/362361645637?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Oryginalny dunlop różni sie symbolami. Oryginalna ma 72H a w linku 74H no i jest napis trike.

Cena jest bardzo dobra a w tym roku moja przednia przechodzi na emeryture:)

Podejdzie.

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Potrzebowałem nowego kompletu opon do FLHRC '09. Żona uparła się na białe boki ;), wiec wybrałem więc Metzelery ME888 WW i zakupiłem najpierw tylną 180/65 B16. A teraz chcę kupić przednią ...

Jakież było moje zdziwienie, gdy przy próbie zakupu przedniej okazało się, że Metzeler nie produkuje WW w wymiarze 130/90 B16. Wolałbym mieć komplet jednej marki i jednego modelu. Do wyboru mam więc 130/90-16 z niższym indeksem nośności (67) lub MT90 B16 z indeksem 72. Co wybrać? Czuję, że to drugie jest lepszą opcją, ale wolałbym się upewnić przed wydaniem 6 stówek.

Gdzie kupujecie dętki? (mam koła szprychowe) Jakie są dobre? (marka)

Wiem, że MalyHD ma w ofercie, ale nie wiem co są warte.

Szukaj dętek o grubszej sciance - róznie je nazywają Heavy Duty lub crossowe.

Odnośnie opon - czyli albo niższy index nosnosci w Metzelerze albo Dunlop serii MT?

Dobrze rozumiem?

Edited by FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Spiker. W moim RK 2004 są ME 880 WW 130/90 16
Owszem może ich już nie produkują ale może ktoś ma na magazynie stary model.

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Jeszcze raz. ;)

Mam już na tył zakupionego (może pośpiesznie, ale korzystnie) Metzelera ME888 WW. Do kompletu chcę zakupić taki sam model opony na przód. Sęk w tym, że w fabrycznym rozmiarze dla mojego rocznika, czyli 130/90 B16 firma Metzeler ma tylko opony ME888 bez białych boków. Tak więc alternatywą wydaje się być opona ME888 o rozmiarze MT90 B16 dostępna jako WW. Chciałem się tylko od Was dowiedzieć, czy ten rozmiar to rzeczywiście odpowiednik "metrycznej" 130/90 B16? Bo wyczytałem gdzieś na forach amerykańskich, że pomimo tego, że oznaczenie MT oznacza szerokość 130, a proporcja wysokości 90% jest zachowana to jednak według danych fabrycznych średnica zewnętrzna opony jest jednak o kilka (5) mm większa. Opona ME888 w rozmiarze metrycznym na nośność 73 a w rozmiarze alfanumerycznym 72, czyli podobnie - więc tu niema problemu. Zależy mi na zachowaniu konstrukcji opony diagonalnej z opasaniem ("B"), bo ktoś tu na forum pisał o "pływaniu" motocykla przy założonej oponie radialnej.

Starsze roczniki RK miały na przodzie na pewno MT90 B16, błotnik się nie zmienił po zmianach 2009 roku, wskazywana prędkość nie uzależniona od przedniego koła, więc teoretycznie nie ma problemu, nawet jakby były rzeczywiście drobne różnice wymiarowe. Czy według was można spokojnie zakładać MT90 B16 do mojego rocznika RK???

Inną teoretyczną opcją, o której poprzednio wspominałem, jest opona diagonalna bez dodatkowego opasania (nie wzmacniana) o rozmiarze 130/90 -16 - są takie ME888 z białym bokiem (WW). Z tym, że nie mam pewności co do zachowania się jej w tak ciężkim motocyklu jak RK (mniejsza sztywność boczna opony?), a po drugie niepokoi znacząco niższy indeks nośności 67, co oznacza nieco ponad 300 kg, ale z drugiej strony to chyba jeszcze w zakresie realnych ciężarów RK?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi:

• cxpeky63 - czy Ty masz założoną na przodzie oponę bez "B" w oznaczeniu? Jeśli tak, to jak się zachowuje?
  • Fis - nie biorę na razie pod uwagę innych marek (w tym stock-owego Dunlopa o którym słyszałem tylko wiele negatywnych opinii). Na razie rozważam dwa typy Metzelerów 888 o których wspomniałem powyżej.
Edited by SpikerHD