Skocz do zawartości

pas nerkowy - jaki i czy jest potrzebny?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale on potrzebuje coś na SV'ke, na miasto i asfalt, a tu wszyscu mu z doświadczeniami offroad pomagają.

Powienien zacząć od kurtki z protektorami jak nie ma sianka na więcej, a nie jeździć w skaju spacerowym i pasem nerkowym- bez sensu.

Pas to później jako miły dodatek, jak mu będzie potrzebny.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze sory nie zauważyłem, wpisałem w wyszukiwarkę pas nerkowy i odświerzyłem temat najkonkretniejszy....

 

Muszę kupić coś szybko, bo na kombi zbieram, a przejechałem 25km w temp. ok. 16 stopni i czułem troche nerki i kolana ;/

Ale rzeczywiście nie ma co wymyślnego kupować, kupię jakiś markowy ale do 90zł, zawsze to dla pasażera w przyszłości zostanie lub dodatek do zółwia pod kurtke zwykła w ciepłe dni - z nerkami słsyzałem duże problemy, więc lepiej troche sie spocić niż na starość.....Dzieki chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się dyskyusja rozkręciła to zapytam i ja.

Tylko z góry proszę o konkrety od użytkowników, a nie umiejących czytać opisy z allegro.

Posiadam zbroję na siatce 661: http://www.sklep.motox.com.pl/product_info...roducts_id=1960

Z tyłu zachodzi nisko, aż po kość ogonową ale za to z przodu ściągacz jest na wysokości dolnych żeber. No i niestety bebechy po ostrej jeździe mnie bolą.

Poszukuję pasa bez dodatkowych ochraniaczy, jak najbardziej przewiewnego, któy bez problemu wejdzie pod nisko schodzący ochraniacz.

Jakieś podpowiedzi?opinie? (Oczywiście do jazdy w ciężkim terenie, bez kurtki tylko koszulka na to.)

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się dyskyusja rozkręciła to zapytam i ja.

Tylko z góry proszę o konkrety od użytkowników, a nie umiejących czytać opisy z allegro.

Posiadam zbroję na siatce 661: http://www.sklep.motox.com.pl/product_info...roducts_id=1960

Z tyłu zachodzi nisko, aż po kość ogonową ale za to z przodu ściągacz jest na wysokości dolnych żeber. No i niestety bebechy po ostrej jeździe mnie bolą.

Poszukuję pasa bez dodatkowych ochraniaczy, jak najbardziej przewiewnego, któy bez problemu wejdzie pod nisko schodzący ochraniacz.

Jakieś podpowiedzi?opinie? (Oczywiście do jazdy w ciężkim terenie, bez kurtki tylko koszulka na to.)

 

nie rozumiem ludzi co śmigaja w zbrojach z siatką :bigrazz:

ani to wygodne ani praktyczne

możesz mi powiedziec jak taka zbroja chroni klatke piersiowa skoro na środku jest zamek ??

 

i ten żółw na plecach porazka normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ludzi co śmigaja w zbrojach z siatką :bigrazz:

ani to wygodne ani praktyczne

możesz mi powiedziec jak taka zbroja chroni klatke piersiowa skoro na środku jest zamek ??

 

i ten żółw na plecach porazka normalnie

 

EEE guru, najpierw się przyjżyj co krytykujesz (gdzie ten zamek wypatrzyłeś?), a później pisz.

A ta poza tym to revelka. :icon_biggrin:

A konkretnie pytanie zadałem dot. pasa, więc dzięki za "fachową" odpowiedź.

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE guru, najpierw się przyjżyj co krytykujesz (gdzie ten zamek wypatrzyłeś?), a później pisz.

A ta poza tym to revelka. :icon_biggrin:

A konkretnie pytanie zadałem dot. pasa, więc dzięki za "fachową" odpowiedź.

 

nie ma za co :cool:

 

i tak kibel ta zbroja :lapad:

Edytowane przez PINOKIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego 661 i mimo, że to jest jakościowo naprawdę dobry sprzet to zamieniam go na buzer + ochraniacze łokci. Po prostu zbroja na siatce ma niewystarczajacą ochronę żeber. Po paru glebach mam serdecznie dosyć. Teraz dla mnie priorytet to plastik na przedzie :wink: .

Planuję cos takiego, myślę, że się nada: buzer; ochraniacze.

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już się dyskyusja rozkręciła to zapytam i ja.

Tylko z góry proszę o konkrety od użytkowników, a nie umiejących czytać opisy z allegro.

Posiadam zbroję na siatce 661: http://www.sklep.motox.com.pl/product_info...roducts_id=1960

Z tyłu zachodzi nisko, aż po kość ogonową ale za to z przodu ściągacz jest na wysokości dolnych żeber. No i niestety bebechy po ostrej jeździe mnie bolą.

Poszukuję pasa bez dodatkowych ochraniaczy, jak najbardziej przewiewnego, któy bez problemu wejdzie pod nisko schodzący ochraniacz.

Jakieś podpowiedzi?opinie? (Oczywiście do jazdy w ciężkim terenie, bez kurtki tylko koszulka na to.)

 

 

Alpinestars Orion Off-road albo coś takiego http://allegro.pl/item1035164374_gpmoto_uf...cross_quad.html

Edytowane przez piasektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpinestars Orion Off-road albo coś takiego http://allegro.pl/item1035164374_gpmoto_uf...cross_quad.html

THX,

ale juz kupiłem http://www.sklep.motox.com.pl/product_info...&products_id=59

jeszcze nie wiem czy polecam, bo na razie tylko przymiarki, "na sucho" w weekend jadę w teren więc będę wiedział co jest wart :bigrazz:

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbk, myślę, że te Twoje 661 nie powinny sie pogryźć. Pas nerkowy wg mnie powinien wejść pod żółwia zbroi i nie konfliktować, choć przy jeździe w mocnym pochyleniu tułowia do przodu... :icon_rolleyes: . Ja za to mam zagwozdkę taką: przesiadłem się z siatki (takiej jak Twoja) na buzer Thora (jeszcze nie jeździłem ale przymierzałem i narazie nie mam pytań) i teraz potrzebuję pasa nerkowego. I też mnie męczy, czy plastik nie będzie zachaczać o pas. Niby buzer jest dosyć wysoko względem kości ogonowej ale... Mam na oku taki model: THOR FORCE BACK BELT. Jest jeszcze parę fajnych pasów ale tan wydaje mi się najsolidniejszy jeśli chodzi o osłonę dolnej części kręgosłupa. Miał może ktoś z Was go na sobie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661 już po testach, nie pogryzły się.

Pas dosyć przewiewny, bez porównania do standardowej modeki.

Jakby co, z czystym sumnieniem mogę polecić ten zestaw/ :icon_biggrin:

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...