Skocz do zawartości

Krótkie buty motocyklowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie buty polecacie na gorace upalne wrecz dni, moga byc krotkie, cenowo średnia polka

 

SHIMA SX-3

SECA SPRINT

adrenaline

ozone urban

w ktorych nie bedzie goraco w stope po miescie biggrin.png ?

Gorąco będzie we wszystkich, a najbardziej w Shimie i Ozone (SX-3 mają membranę). Te dwa modele przy tym są najmniej badziewne z całego wachlarza, który wypisałeś...

Na upał przydałyby się buty perforowane, a nie muszą być niskie, bo w piszczel i tak się nie zapocisz. Zresztą wysokie buty z perforacją często mają otwory również na łydce.

Zerknij np. na Rebelhorn Pride w wersji perforowanej, jeśli mają być tanie. Jak dobrej jakości, to Alpinestars S-MX 6 perforowanej lub Sidi Cobra Air.

 

Membrana oczywiście nie dyskwalifikuje butów na lato, ale tylko pod warunkiem że dobrze oddycha (praktycznie tylko Gore-Tex, jak wspomniał skilos) i przy założeniu, że nie masz nadpotliwości stóp. Czasem membrana może nie nadążyć z odprowadzaniem potu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz buty na upały, to zobacz butki RS Taichi RSS003 Delta Riding Shoes

http://rs-taichi.pl/produkty/buty-motocyklowe/delta-riding-shoes.html

 

Jeżdżę w nich 2gi sezon i jestem zadowolony. Gdy buty trzymam w standardowej pozycji to nie czuć wiatru, a gdy ustawie je bardziej prostopadle do jezdni to przyjemnie dmucha w stopy. Do chodzenia również wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Moje buty Forma Velocity nie dają rady jak zejdę z motocykla i chcę się przejść. Wiem, że buty motocyklowe muszą być sztywne, aby były bezpieczne, ale bez przesady. Po ostatniej wycieczce tak mocno ucierpiały moje stopy, że w trybie pilnym chce nabyć nowe buty.

Wymagania są nastepujace: mają być maksymalnie profesjonalne (na zamek czy, rzepy a nie na sznurówki) krótkie (tylko co za kostke) wygodne i w czarnym kolorze. Wiem, że to trochę się wyklucza, ale na pewno istnieją lepsze buty niż te co posiadam. Jakie modele polecacie?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Muszę kupić sobie nowe buty, nie chcę wysokich, jedynie takie żeby były te parę cm za kostkę. Mam upatrzone 2 modele. Są to Rebelhorn Reborn oraz Seca Sprint II. Oba modele kosztują praktycznie tyle samo, ale mają całkiem inne opinie na motoopinie.info. Dlatego przychodzę do Was. Może ktoś użytkował te modele i może się wypowiedzieć na ich temat? A może macie pomysł na coś innego, podobnego?

 

Wysłane z mojego ASUS_X01BDA przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato odpuściłbym wszelkie wodoszczelne z membraną (zdecydowanie gorsze chłodzenie). Używam jakichś typu "trampki" z perforowanej skóry (chyba firma TCX) i są mega wygodne. Są wzmacniane w okolicy kostek, więc ochronę przeciwurazową zapewniają. Oczywiście gdy pada pozostaje założenie ochraniaczy gumowych...

Krótkie Daytony z goretexem również posiadam, ale są zdecydowanie mniej komfortowe w gorące dni od wspomnianych trampek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...