Skocz do zawartości

Duży ścigacz dla dużego (wysokiego) faceta


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 165cm i ZX-6R jest trochę przyduża :icon_mrgreen:.

A tak poważnie - pofatyguj się do kilku salonów i poprzymierzaj.

 

Właśnie, bo tak to ciężko oszacować. To Ty masz się dobrze czuć a nie forumowicze. My Ci jedynie możemy podpowiedzieć do czego się można ewentualnie przymierzyć. Skocz na jakieś targie, do bliskich prywaciarzy albo salonu i po prosu przymierz ;)

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, bo tak to ciężko oszacować. To Ty masz się dobrze czuć a nie forumowicze. My Ci jedynie możemy podpowiedzieć do czego się można ewentualnie przymierzyć. Skocz na jakieś targie, do bliskich prywaciarzy albo salonu i po prosu przymierz ;)

 

 

po to do Was zawitałem :) aby dowiedzieć się o modelach na które moge patrzyć pod względem zakupu, ale i wygody jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to do Was zawitałem :) aby dowiedzieć się o modelach na które moge patrzyć pod względem zakupu, ale i wygody jazdy :)

 

Wszystkie powyżej 1000 pojemności. One są chyba największe :D

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj budżet :)

 

Przy moim wzroście, 193cm dobrze się czuję na gsx650f - moto idealne dla początkującego, praktycznie bandit 650 w owiewkach. Chyba że od razu chcesz radykalnie na typowego sporta sie przesiąść. GSX ma silnik łagodny jak baranek - w sensie liniowości oddawania mocy - ale setkę łapie w okolicach 4s. Przy tym można nim z sensownymi prędkościami polatać nawet we dwoje. Wydaje mi się że 650 są na tej samej ramie co 1250 - motocykl wygląda na sprzęt o większej pojemności. Ponadto możesz kupić rocznik 2008 za 12 koła - a to duża zaleta :) Szczególnie jak za Africe dużo wytargałeś. Na twoim miejscu zainwestowałbym w regulowaną kanapę z bandita, albo dał ją do tapicera żeby Ci podwyższył i tyle - w oryginale jest dość nisko, przynajmniej tak mi się wydaje. Ale i tak przy AT wsio będzie Ci się małe wydawać.

 

Mam ten sam problem co Ty, większość moto wygląda podemną jak skutery, zaś posiadanie litra narazie nie wychodziło w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem się dobrze, a czy 6cm robią duza różnice?

 

...moja zona mowi, ze bez tych 6cm czuła by sie jednak gorzej....ja tym bardziej :icon_razz:

 

 

Wszystkie powyżej 1000 pojemności. One są chyba największe :D

 

...powyzej 2000 pojemnosci sa jeszcze wieksze......kup Rocketa :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny problem (tylko że ja mam 190cm).Wszystkie te cbrki wydawały mi się małe. Generalnie wybrałem VFR 800 Fi.Gabarytowo większa od sportowych 600. Duże z tego co wiem są jeszcze yamahy thundercat i thunderace.No i wiadomo XX1100 i Hajka /zx12r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dużych chłopaków polecam:

Honda XX

Yamaha XJ 900

Yamaha TRX 850

BMW K1200GT (1 generacji)lub K1200RS lub R1100S

Suzuki GSXR 1100

 

może nie są to typowe sporty ale mają owiewkę i da się nimi pojeździć szybko a przy tym komfortowo. Szczególnie warte uwagi są Beemki.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dużych chłopaków polecam:

(..)

Yamaha TRX 850

Hmm.. TRX to moto wielkie duchem, ale gabarytowo wrecz przeciwnie :icon_mrgreen: Ja sie na nim czuje jak kolos, a mam 182cm..

 

BMW K1200GT (1 generacji)lub K1200RS lub R1100S

 

może nie są to typowe sporty ale mają owiewkę i da się nimi pojeździć szybko a przy tym komfortowo. Szczególnie warte uwagi są Beemki.

Te w/w BMW to duze maszyny, fakt. Chyba jedne z najwiekszych :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam wszystkich,

 

Wchodząc na forum wydawało mi się że temat jest mocno oklepany, lecz niestety nie udało mi się nic znaleźć (mogłem źle szukać...)

 

Mianowicie planuję przesiadkę z CBR 600 F3 na jakiegoś innego sporta lecz poszukuję trochę wygodniejszej pozycji. Wiem że sporty nie są od wypoczynku lecz mam 185cm wzrostu i chyba za długie nogi :)

 

Chciałbym popróbować jazdy na torze i wiem że sety są niezbędne i one mogą poprawić sytuację, lecz podczas ostatniej wizyty na torze dosiadłem Daytone 675 z setami ustawionymi w skrajnej pozycji i to dalej było mało dla mnie. To samo na CBR600RR PC37.

Nie miałem okazji dosiadać wielu modeli więc pytam Was czy jest jakiś motocykl z lepszą pozycją dla mojego wzrostu.

 

Kryteria są takie:

-cena do ok 12 tys

-pojemność nie gra roli ale preferuję 600 bo więcej nie wykorzystam

 

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gsxr k4-5 jest chyba "największy" ze sportów. Wiesz że na tor sety są wyżej niż cywilne co dodatkowo skomplikuje sprawę.

 

Kuzyn jeździ teraz na tl 1000s, chłop ma pod 2m wzrostu i twierdzi że idealnie pasuje do tego motocykla.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. Chciałbym kupić coś a'la ścigacza aczkolwiek wiem, że z moim wzrostem to będzie nie mały problem żeby nie wyglądać głupio na nim i dlatego kieruję pytanie do Was czy w ogóle ścigacz z moim wzrostem wchodzi w grę czy lepiej sobie odpuścić i poszukać coś bardziej sport/naked a może właśnie turystyk? Dodam, że ważę ok 90 kg i często będe jeździł z kimś na 'pace'.

Wkład to max 4 tysiące.

Edytowane przez woda92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...