Skocz do zawartości

Crash test moto vs. auto


Jac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Załączam do poczytania i tentegowania w głowie.

http://www.scigacz.pl/Crash,test,motocykla,w,PIMOT,9374.html

Swoją drogą pomijając całość szkód które się fantomowi zdarzyły, myślę że filmik skutecznie zniechęca do bezszczękowych kasków :lapad: lub innych orzeszków typu brain cap. Jestem ciekaw raportu z obrażeń manekina i życzę wszystkim nie uczestniczenia w takich zdarzeniach.

pozdrawiam

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się spodobał. Widać że starają się w nim zachować obiektywizm, pokazując dwie strony medalu - zachowania i motocyklistów i kierowców samochodów.

 

Co do crash testu - moim zdaniem powinien być pokazywany z odpowiednim komentarzem na kursach prawka wszystkich kategorii.

I oczywiście nawet najgorszemu wrogowi nie życzę czegoś takiego w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube'ie jest też jeszcze kilka ciekawych: http://www.youtube.com/results?search_quer...esnum=0&spell=1

 

Ważne jest to że te testy są robione przy niewielkich prędkościach oscylujących wokół miejskiego limitu, a szanse kierowcy na moto i tak są mizerne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to że te testy są robione przy niewielkich prędkościach oscylujących wokół miejskiego limitu, a szanse kierowcy na moto i tak są mizerne.

 

Na szczęście jednak, przed zderzeniem używa się hamulca i redukuje prędkość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, nie ma to jak powielanie stereotypów pod większościową publiczkę. :banghead:

 

Tylko w podawanym tam przykładzie zapomnieli o jednej prostej zasadzie - spójrz w lewo, w prawo, i JESZCZE RAZ W LEWO. Gdyby kierowcy nie zapominali o tym "drobnym szczególe" to nie wyjeżdżaliby z podporządkowanej na rympał powodując wypadek.

Edytowane przez Liartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym przyspieszenie mto manipulacja. Tak długo jak moje przyspieszenie nie powoduje przekroczenia dozwolonej prędkości - jest nieistotne. Nieważne czy mam do 100km/h 0,5 s czy 10 sekund - póki poruszam się przepisowo nie jest to żadne usprawiedliwienie (no chyba ze w przepisach pojawi sie nie tylko ograniczenie predkosci ale i przyspieszenia).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co tu zobaczyłem zdecydowałem sprzedać motocykl :bigrazz:

Boję się jeździć i tylko przykrość mię kąsa że nie będę już motocyklem powiększać sobie penisa.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...