Skocz do zawartości

Pływające tarcze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem że moje tarcze mają lekkie bicie. zastanawiam się czy to normalne czy są krzywe. moto kupiłem jakiś czas temu i po zimie chciałem pojeździć ale nie mam pojęcia. 4-tłoczkowe zaciski i 300 mm tarcze pływające. i teraz tak... jak przykładam obie tarcze do siebie to całą powierzchnią pracującą z klockami przylegają, ale jak je przykręcę do koła i obracam to wtedy mają dziwne takie bicie, może około 1,5 mm obie. to normalne czy coś z nimi nie tak. dajcie proszę znać bo mnie już trafia i nie wiem czy mam kupować używki lub nowe czy nie przejmować się i jeździć. Bo hample to przecież poważna sprawa i nie można tego lekceważyć. dodam że felga jest prosta i nie ma żadnego bicia

pozdro

 

 

Edytowane przez Immortal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak hamujesz to czujesz to bicie? 1,5 mm to powinno Tobą trząść jak na elektrowstrząsach...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

może masz jakąś felgę krzywą albo nierówne powierzchnie przylegania tarcz do felgi. A jakie masz objawy w ogóle wibruje Ci przy hamowaniu? Jak coś to mam tarcze EBC PRO-LITE maja trochę większe tarcie od fabrycznych (ponoć 18% lepsza siła hamowania) dałem za nie 1270 zł dokładnie sprzedam dużo taniej choć mają nie więcej jak 1000 km przebiegu a tak się jakoś zbieram żeby je na allegro ogłosić. W połączeniu z klockami EBC HH kopia dupę - jeżdżę na takim samym zestawie w zx6r f1 myślę że do zzr to te same tarcze. Jak coś to pisz na priv. Pozdro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie jeździłem ale u kumpla w Hondzie VTR jest podobnie, też tarcze mają bicie i hamują normalnie, żadnych drgań, bede musiał spokojnie się przejechać i zobaczę co się dzieje przy 40 km/h i więcej stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...