Skocz do zawartości

cagiva elephant 750


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja ujeżdżam elefanta 900. Witam kolegę w naszym wąskim gronie posiadaczy tych wyjątkowych motocykli.

 

Pozdro :crossy:

Witam Kolege. Mam maly problem ze sprzeglem.Sprzego nie rozlacza mi napedu.Ogladalem tarcze i wydaja sie ok,wymienilem olej na 10 w 40,odpowietrzylem uklad i daslej to samo.Troszke mi rece juz opadly.Mam pytanie do Ciebie male pytanie.Czy na dzwigni sprzegla masz jakis luz bo u Mnie jest.Troche Mnie to sprzeglo dobij bo wczesniej raz dzialalo raz nie dzialalo.Wymienilem uszczelki w wysprzegliku w deklu i powinno byc ok a nie jest.Jak masz jakis pomys to bede wdzieczny.Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na końcu dźwigni sprzęgła ok. 2-3 mm. Do jego regulacji służy śruba wciskająca tłoczek pompki. Sprawdzałeś uszczelki w pompce? Może jest zabrudzona albo przytkana. Najlepiej wszystko rozebrać, dokładnie wyczyścić, przedmuchać, wymienić płyn. Jeśli to nie pomoże poszukamy dalej.

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Elefant 900 ma suche sprzęgło a 750 zdaję się mokre, także przyczyna może być różna. Można zapytać w wątku DUCATI właścicieli np. 750ss lub podobnych sprzętów z "mokrym"

Pzdr. hose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu Kolegow.Przyczyna nie dzialania sprzegla byla dos prosta.Okazalo sie ze juz ktos tam wsadzal tam swoje rece i oczywiscie zle zlozyl.Wystarczylo przestawic plytke o ktora opieraja sie tarcze wzgledem duzej zebatki na ktorej osadzone sa tarcze sprzegla i wszystko jest ok-nareszcie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Ja również stałem się posiadaczem takiego cuda, bo w warunkach polskich to raczej jest niecodzienne moto :). Jak na razie zrobiłem tylko 400km - po zakupie do domu i motorek stoi czekając na regulacje. Jutro zabieram się za pomierzenie "płytek" i teraz pytanie, gdzie można te czesci szybko i sprawnie dostać? Zapytam może jeszcze w wątku Ducati (chyba ze jest tam gdzieś napisane tylko cieżko w miarę sprawnie przebrnąc przez temat na 350 stron) ale może ktoś z ujeżdżających Cagive mi coś doradzi:)

 

Pozdrófki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary - będe musiał skorzystać:)

 

Wczoraj walczyłem z przednim cylindrem. Luzy na zaworze wydechwym są wzglednie ok - przy wymianie podkładek byłyby za ciasne. Na ssącym był duży luz ale co sie okazało. Pękł jeden półksiężyc, tj. odkruszyło się ok. 1mm co niestety rozklepało trochę gniazdo w zaworze i nie mogłem za cholere zdjąć tulejki. Po jakimś czasie zwalczyłem temat, przełożyłem tymczasowo półkiężyc z wydechu i luz jest ok.

Dzisaj walcze z drugim cylindrem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

od wczoraj jestem posiadaczem Elephanta 750 z 1994r:) jak narazie jestem zajebiscie zadowolony:) moj motocykl podobno występował w tvn turbo ale nie moge znalezc potwierdzenia:) moze ktos sie orientuje ile takich motocykli jest w Polsce lub w Warszawie? są jakies zloty itp?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie orientuje ile takich motocykli jest w Polsce

 

Ja wiem o sześciu (w tym Twój):biggrin:

 

Co do zlotów, to wszystko przed nami. Może nadszedł już czas aby zacząć się poszukiwać na szerszą skalę?

 

Pozdrawiam :crossy:

Edytowane przez harder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, następny zarażony włoszczyzną;)

 

Mnie też super się na tym sprzęci jeździ, mam tylko zastrzeżenia co do hamulca przedniego, w mieście nie można powiedzieć, żeby był wystarczający - przydałyby się dwie tarcze z 900...

 

Jak będe miał trochę wolnego czasu trzeba założyć zacisk 4 tłoczkowy z jakiegoś duca (Brembo rulez) i może - o ile jakąś dobiorę, większą tarczę.

 

melon, na twojego elefanta miał kumpel chrapke, ale się tak wybierał że mu widze podkupiłęś. to jest ta z allegro, która była najpierw za 5400, potem 5100 a staneło na 4900 (przyznaj sie ile jeszcze urwałeś:) )?

Edytowane przez nizin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, ze przedni mógłby być nieco solidniejszy

jutro jade w traske na działke 200km na wschód od wawy,,, zobaczymy jak się bedzie sprawował,,,

a faktycznie to jest ta z allegro,,, dobrze, że sie pospieszylem z kupnem bo jestem zajebiscie zadowolony;] a urwałem i owszem... szczerze mówiąc zapłaciłem 4200;) .... w szybkim zakupie pomogło mi to, że sprzedający mieszka 6km ode mnie;) i z bólem sprzedawał, dzwonił juz parę razy i pytał jak sprzęt itp. jak narazie jest super;]

 

 

ma ktoś może jakies linki z danymi technicznymi itp? cokolwiek, gdzie można cos poczytac... z góry dzięki

Edytowane przez melon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...