Skocz do zawartości

cagiva elephant 750


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witajcie - niedawno kupiłem słonia 750 na razie wszystko działa (prawie).... światło tylne nie pali, ale powinieniem dojść..   szukam takich śrób do mocowania klapkli bezpiecznikowej - pomożecie?

20090907362 (3).jpg

Edytowane przez pincet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrałem w sklepie z częściami do aut, plastikowe złączki kołkowe wkręcane, od podsufitki, czy plastikow...oryginalne to tylko ebay europejski, jest strona ktoś robi/ dorabia i nie tylko to..

 Sprawdz dokładnie portki gumowe pod zbiornikiem paliwa...

Ja oryginalne kierunki zdemontowałem i wlozyłem do pudełka, a jeżdżę na od Ducati, takie za 40 złotych 2 sztuki...z przodu musiałem dorobić z gumy podstawki,pod te kierunki,  ale wolę to niż uszkodzić oryginały, których nie ma...

Z innych spraw przydatnych:

- osłony na lagi

- porządny akumulator

- oslona/ skarpeta tylnego amortyzatora

- ja se dokupiłem szersze podnóżki, bo wąskie niszczą but enduro ( ale już nie jeżdżę w butach enduro, wolę glany + nakolenniki)

- handbary

- tlumik - ja mam od Kawasaki ZX10 - lżejszy i jeszcze nie jest głośny

- olej tylko Shell Advance Ultra 4 15W50

- tarcze sprzęgłowe może jeszcze są u Olka motocykle, tylko trzeba pamiętać, że to mokre sprzęglo, a nie suche... no chyba, że Kolega ma na starym suchosprzęgłowym Pantahowym Bifaro lub Monofaro... to gratulacje 🙂

Poza tym motocykl bez zarzutu, po czyszczeniu gaźników i ogólnym serwisie, mozna latać..co prawda trochę narzekam na hamulce, przydałaby się 2 tarcza, ale jak 1 tarczą przód zablokuję, to czy sens dokładania 2 tarczy... nie wiem....

W razie co slużę jakąś wiedzą 🙂

Pozdr i życzę miłej exploatacji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginały też mam, tylko, ładnie zapakowane i schowane, tańsze i bardziej dostępne sa zamocowane, bo Kolego, jak zaliczysz parkingówkę,zapomnij, że gdziekolwiek dokupisz szkiełko.. do oryginalnych kierunków...

Co do samej exploatacji, ja mam zmienione przełozenia, na 5 biegu przy 3000 obr, bez szarpania mam 60 km/h, niestety spala paliwka za to więcej, no coś za coś, czasami latam w terenie, to i muszę i po piachu pociągnąć, trzeba pamiętać, że 19 cali przód, to ja w piachu dociążam tylne koło i idę z garści, jak zaczyna mi przód uciekac, to wajhluję garścią, oczywiście odpowiednio niskim biegiem, nieraz jest tak, że tylny prawy podnóżek pasażera mam otwarty i tam stawiam prawą nogę próbując dociążać tył... i jakoś mi tam wychodzi, nie utknąłęm narazie nigdy w piaskownicy...trzeba też czasem uważać, na twardym szutrze, ale pokrytym cienką warstwą sypkiego szutro-piachu, bo motocykl swoje waży, raczej podparcie dynamiczne- nie swobodne,. ale dynamiczne może grozić kontuzją... o tym trzeba pamiętać, bo tu nóżka szwajcenegera nic nie pomoże- prawa fizyki są góra...Ja używan w tej chwili Pirelli Scorpion Rally, ale pewnie jak się skończą to przejdę na bardziej szosowe, bo w teren mam drugą Cagivę Elefant M 600 ( na silniku Monstera 600)...

Tu troche widać moją hehehhe

 

 

Może się przydać, można sobie sciagnąć serwisówkę..

https://carlsalter.com/cagiva-service-manuals.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znalazłem w starym katalogu motocyklowym dane techniczne dotyczące mas konkurencyjnych motocykli z jednego segmentu ADV-Enduro:

- - Honda Africa Twin 750- 206 kg

- Yamaha XTZ 750  - 208 kg

- Suzuki DR 800 Big 205 kg

- Cagiva Elefant 750 - 218 kg

- Cagiva Elefant 900 - 223 kg

Jako ciekawostkę dodam, że jeżdziłem wszystkimi tymi motocyklami, i najlżejszy DR Big 800, ma masę na poziomie Cagivy Elefant 750, a nie wiem, czy Cagiva nie jest delikatnie lżejsza...Stara AT 750- kloc i muł, a XTZ 750, taki kloc, że naprawdę ciężko tym jeżdzić...

No i na potwierdzenie filmik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...