Skocz do zawartości

Polerka ramy


cerber666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ile to kosztuje, ale to ręczna robota więc chyba sporo.

Kumpel tydzień polerował 2 felgi.

 

:icon_eek:

 

Za taką kasę polecam polerować samemu.

 

U siebie w moto wypolerowam wszystko co się dało i kosztowało mnie to śmieszną kasę (materiały). Sama polerka to banał.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek:

 

Za taką kasę polecam polerować samemu.

 

U siebie w moto wypolerowam wszystko co się dało i kosztowało mnie to śmieszną kasę (materiały). Sama polerka to banał.

 

Pzdr.

Dzizas weź mu tego nie rób, ja na wypolerowanie dwóch mocno sfilcowanych dekli straciłem 100zł + 2 tygodnie. Nigdy wiecej !!

 

A kolega wie ze jak wypoleruje rame to zafunduje swojemu moto przytyk bitego szrota ze spawana ramą ? No chyba ze to rzeczywisty stan i polerka ma to ukryć :icon_mrgreen:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka koszt 500zł ale przywozisz sama rame, jak motocykl trzeba sobie samemu rozebrac to drugie 500zł. Pytanie tylko czy wiesz ze o polerke trzeba bardzo dbać, polerowana rama do plastiku pasuje tak jak świni siodło. Przeciez taka cebra nie ma w sobie deka chromu, po co wiec robić z niej choinke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam założone takie karbonowe nakładki na rame i są przyklejone,chciałbym je sciągnąc tylko boje się co na niej zostanie,wiec pomyslałem o polerce ale skoro tyle roboty przy tym to odpuszcze.Mam jeszcze na wahaczu z tyłu plamy bo poszedł kwas z aku,wie ktos czy da sie z tym cos zrobic?

Edytowane przez cerber666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pytanie tylko czy wiesz ze o polerke trzeba bardzo dbać, polerowana rama do plastiku pasuje tak jak świni siodło. (...)

 

Święta racja..., czy kolega kiedyś widział polerowaną ramę na szlifierce (w realu oczywiście, o fotach w necie nie mówię)..., ogólnie to syf jak smok..., może zaraz po złożeniu jakoś to wygląda (rzecz gustu oczywiście) ale po sezonie eksploatacji już nie za bardzo...

 

P.S. a może malowanie proszkowe (np. black) zamiast polerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo malowanie proszkowe albo szkiełkowanie. Malowanie jest tanie i masz cała palete rala do wyboru.

 

Przy obu tych operacjach rozdzierasz doszczetnie motocykl;) Jak myślisz ze zostaje na dłużej u ciebie to warto na zime go rozedrzeć i wtedy myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Stare posty ale odkopie, bo posiadam aktualnie CBR ze spolerowana rama, felgami, wlewem paliwa i górną półką i wygląda zajebiscie... A przynajmniej w połączeniu z tym malowaniem plastików...

Co do dbania o stan spolerowanych rzeczy to sie po częsci zgodze, a mainowicie z felgam ijest duzo zachodu i ich nie opłaca sie polerowac, ale reszta jest jak najbardziej ok...

Zdjęcia stare, przed odświeżeniem pastą, aktualnie przed sezonem jadę ramę pastą i po prostu dech zapiera (-; Ale felgi sobie daruję...

 










Edytowane przez Witcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem ale widać się nie wyświetliły...

Może teraz:

 

d2e68079ea5cd8c9m.jpg

 

1ff62741ed8b0abbm.jpg

 

120160a0dfc65c5em.jpg

 

6233ae7b71fab275m.jpg

 

A pod spodem umieszczam dwie fotki robione tydzień temu po polerce pastą ( niestety już ciemno było ):

 

546f9da4c140ddbdm.jpg

 

8cfee0c62a066af2m.jpg

 

 

 

Mam nadzieje, że widać...

 

 

 

Edytowane przez Witcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie polerka elementów w tej klasie moto nie pasuje - post - TYSON/wykopki.

 

Jeżeli już to popraw dekle - ślady po ślizgach i ubytki lakieru na owiewkach.

Ich obecność przy ,,świecącej,, ramie będzie sugerowała co naprawdę przydarzyło się maszynie.

 

I jeszcze jedno - cosik za nisko masz ustawioną dźwignię zmiany biegów - czyżby efekt wcześniejszych spotkań moto z glebą ?

 

PS - Proponuję zdjąć tę obramówkę ze zbiornika gdyż po umyciu moto lub jeździe w deszczu tam będzie gromadzić się woda.

W tym miejscu jest ciepło/piec i można przypuszczać że powinna ona odparować ale po kąpieli może tam zostać/nie ma pewności że nie zostanie i wtedy masz doskonałe miejsce do korozji zbiornika nb której nie widzisz a dowiesz się po fakcie jak zacznie lecieć paliwo.

 

A jest to jedno z newralgicznych miejsc zbiornika...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady co do zbiornika, pomysle nad tym. A co do rys to niestety ale panie Sherlocku pudło bo to była parkingówka pod marketem ,,polo" jechalem z 20 km/h i jakas zidiociala babka mi wyskoczyla z pomiedzy samochodów no to odruchowo zeby nie rozjechac hebel no i przy tej predkpsci nie musze chyba tlumaczyc ze moto przewazylo i odrazu polecialo na bok a ja nie mialem nawet szans zeby je utrzymać :rolleyes: A najlepsze ze babka poszla sobie dalej jakby k*rw* nic sie nie stalo nawet nie podeszla i nie spytala czy np sobie kostki nie skrecilem, o pomocy w podniesieniu moto nawet nie wspominając... Wniosek lepiej rozjezdzac tępaków, przynajmniej mniejsze szkody w moto bedą...

A na dzwignie biegów nie zwrocilem nawet uwagi, od zawsze tak jest i tak jest mi wygodnie...



No i dziś skończyłem przedsezonową polerkę, choć może pare miejsc jeszcze dopieszcze bo brakło mi pasty... A oto efekty:

 

 

d0e9403eea7c1d9am.jpg

 

 

28ba461aba7b003fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...