Skocz do zawartości

WSK M06 Z2 1959


loopy1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W trakcie gdy forum nie działało stałem się posiadaczem kilku kolejnych egzemplarzy. Jednym z ciekawszych jest ten cudak ->

 

http://www.bikepics.com/pics/2009%5C04%5C1...629505-full.jpg

http://www.bikepics.com/pics/2009%5C04%5C1...629508-full.jpg

 

Jak widać od "L'ki" różni się lampą z licznikiem, zawieszeniem przednim, bębnami hamulcowymi i kilkoma innymi duperelami, min. lakier i większa ilość chromu. Mam jednak problem gdyż w motocyklu tym nie było silnika. Na tabliczce pisze " Typ silnika S01z" I właśnie to "Z" jest dla mnie małą zagadką. Na silniku który wpakowałem w tą ramę jest literka "Z" na obu karterach pod gaźnikiem. Czy to oznacza że ten silnik jest właśnie tym "S01Z" z tabliczki znamionowej? Czym różni się silnik z tą "Z'etką" od tego bez? Mam oba na stanie i nie bardzo widzę różnicę. Cylinder ten sam, osprzęt też ,tylko właśnie ta literka.

 

I ostatnie pytanko czy cena z tej aukcji jest realna czy to tylko jakieś słupy podbijały?

http://www.allegro.pl/item581497178_wsk_m0..._761_sztuk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literka ,,Z'' oznacza zmodernizowany:)Różni się bodajże trochę większą mocą i większym stopniem sprężenia od zwykłego S01:)Tak przynajmniej kiedyś coś wyczytałem na ten temat:)A tak w ogóle to fajnego sprzęta sobie skombinowałeś:)Jeszcze będzie z niego niezły motór:D A co do tej aukcji to gość chyba ma coś z mózgiem jak było prawie 5 tys. i nie osiągnęło ceny minimalnej:)Takie moje skromne zdanie na ten temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego linki mi nie działają.

Co do silnika to s01z to tak jak glimaxDJ napisał. Jest to starszy silnik S01 tylko produkowany w Nowej Dębie. Miał większy stopnień sprężania oraz większą mocą maksymalną na wyższych obrotach. Wsadzili też nowy gaźnik G20. Masz tą wsk z pierwszych lat produkcji to ciekawi mnie jak ona wygląda:) Też mam z2 tylko z 61 i ciekawi mnie co się zmieniło. Ta aukcja to lipa. Jeden koleś co licytował to jakiś kumpel sprzedającego (obaj sprzedają samochody i części) a ten drugi to chyba ma coś z deklem nie tak :) Jak byś mógł to sprawdź te linki bo ciekawy jestem straszne :D

 

Edit:

Znalazłem taki sprzęt

http://www.bikepics.com/members/loopy1/59wskm06z2/

to chyba Twoje ? :D

Kurcze bardzo fajna i kompletna wsk. Pogratulować ! Nawet masz oryginalne koła z tego modelu(19' pełne bębny,5 żeberek na piastach,felgi w chromie zamienne przód-tył) Kierownica oryginalna, kranik wydaje mi się,że powinien być inny ale pewny nie jestem.Powinieneś mieć osłony na bokach,żeby zasłonić dziury pod siedzeniem. Lewy dekiel od silnika też masz oryginalny ! ja szukam takiego ale ciężko dostać (ZM Dęba)cały silnik masz jak z tego modelu :) Brakuje Ci filtra powietrza tylnej rączki dla pasażera,lamp,tłumika i jakiś drobiazgów. Sprzęt fajniutki i kompletny. Nie wiem czy wiesz ale to był najdroższy model wsk w tamtych latach :D taki mercedes wśród wsek :P

Edytowane przez tomasz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mój moto ;) Dekielek pod fotelem jest, niestety tylko z jednej strony. Silników mam kilka i tak właśnie wywnioskowałem, że ten będzie właściwy. Filtr powietrza już wygrzebałem ze sterty gratów jakie posiadam i jest zamontowany. A co do mercedesowatosci to wiem. Cena WSK M06 L w tamtych czasach to 7000 zl a WSK m06 Z 10.600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena WSK M06 L w tamtych czasach to 7000 zl a WSK m06 Z 10.600 zl.

A skąd masz takie info ? Tak dokładnie to jeszcze nie słyszałem ile była warta :) Tylko ciekawe jaki model masz na myśli bo były wsk m06-z/z1/z2 i ponoć z3 różniły się dość sporo więc cena dotyczy pewnie najbiedniejszych z-ek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...