Skocz do zawartości

Kawa GPZ 500 1997r. cykliczny hałas z okolic głowicy


krisss1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki mały problem z Kawasaki GPZ, otóż na wolnych obrotach i podczas jazdy z górnej części silnika wydobywa się dzwięk bardzo podobny do dzwieku jaki daje stukający zawór ( np samoregulatory w golfach II czasem tak stukają) to wlasnie taki charakter ma ten dzwięk. wraz ze wzrostem obrotów silnika stuka coraz szybciej i zanika lub ja poprostu nie slysze tego powyzej 4...5 tys obrotów. Dodatkowo zauważyłem że na gorącym silniku stuk ustepuje miedzy 2000 i 2500 obrotów - wtedy jest idealnie cicho, Zimny silnik stuka w całym zakresie obrotów.

 

Odrzuciłem winę niewyregulowanych zaworów bo były regulowane przed miesiącem. Czy taki halas moze powodować zuzyty lancuszek napedzający rozrząd??

Edytowane przez krisss1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ja również przyłączam się do pytania

mam ten sam problem w mojej gpz 500 '95 i na szczescie po przejechaniu 1200 km nic się złego jeszcze nie dzieje..

z wywiadu wynika ze to rozrząd albo łancuszek sprzęgła (ale wtedy chyba dzwiek byl by z pod kartera)

osobiscie zastanawiałem się czy to nie napinacz

widze ze kolega z okolic wiec podpowiem ze w Dzierżoniowie jest ponoc dobry serwis

 

jak starczy czasu i wypłaty to postaram się to sprawdzic :)

a do tego czasu będe wdzięczny za każdą podpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee...GPZ`y tak mają. I tak już zostanie. Tak samo ER-5 i mini Vulcany czyli EN500. Biją ostro z głowicy. Dlatego ich nie lubię. Niejedną GPZ robiłem i każda stukała, jedna mniej, inna więcej ale żadna nie milczała. :banghead: A w ogóle dostać się do zaworów w GPZ to ból w doopie jest. Najgorzej akurat w EN500 bo trzeba pół moto rozgrzebać. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...