Skocz do zawartości

Urząd skarbowy a nie ukończone 18 lat


McSb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Problem polega na tym, że nie mam ukończonych 18 lat a jade w sobote po 600. Zawsze moto było na ojca ale pora to zmienić. Czy mogę napisać umowę na siebie ? Wiem że w WK problemu nie będzie, ale jak to wygląda w urzędzie skarbowym? (nie mam nipu i pytanie czy mogę go w ogóle mieć w wieku 16lat? )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem konkretne pytanie, nie rób syfu nie wiesz to się nie udzielaj. bez off topu pytam o skarbówkę

 

nie pierwsza 600

 

pozdro

 

 

ps. a i ku*wa wlasnie takiej odpowiedzi wlasnie sie spodziewalem, przeciez to forummotocyklistow :lol:

Edytowane przez McSb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwsza 600?

 

To kup litra, ja zawsze kupuje coś szybszego na nowy sezon :)

 

Co do US to trzeba po prostu myśleć, piszesz umowę na 666zł i od takiej kwoty nie odprowadzasz podatku.

Dopiero powyżej 1024 zł płacisz podatek w wysokości 2% od kwoty zawartej w umowie( a może to było tysionc zł :icon_biggrin: )

 

Jak moto z zagranicy to masz problem, bo potrzebny jest jednak nip do wniosku o vat-25, ale lepiej pojechać na wieś i podwinąć blachę z traktora, są bardzo podobne, skuterowej nie polecam, będzie się rzucać w oczy :biggrin:

 

Na Twoim miejscu, nie rejestrowałbym bym tego, ani nie ubezpieczał bo i tak nie masz uprawnień, niestety doskonała technika jazdy nie wystarcza żeby móc korzystać z dobrodziejstw własnego oc lub sprawcy, trzeba mieć pj.

 

To jest odpowiedź + sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do US to trzeba po prostu myśleć, piszesz umowę na 666zł i od takiej kwoty nie odprowadzasz podatku.

Dopiero powyżej 1024 zł płacisz podatek w wysokości 2% od kwoty zawartej w umowie( a może to było tysionc zł :icon_biggrin: )

Pomyślą za ciebie i zapłacisz od ceny z Eurotaxu :biggrin: BTW przy koledze babeczka sprawdzała ceny na Allegro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem konkretne pytanie, nie rób syfu nie wiesz to się nie udzielaj. bez off topu pytam o skarbówkę

 

ps. a i ku*wa wlasnie takiej odpowiedzi wlasnie sie spodziewalem, przeciez to forummotocyklistow :lol:

 

Widzę że lekcji nie odrobiłeś, bo nie piszesz po polsku jak człowiek. Chodzisz jeszcze do szkoły, cz tata też nie zwraca na to uwagi ? Sorry, ale nie kumam jak można będąc ojcem pakować swojego dzieciaka na taką minę. Sorry za off top.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślą za ciebie i zapłacisz od ceny z Eurotaxu :biggrin: BTW przy koledze babeczka sprawdzała ceny na Allegro :buttrock:

 

U mnie w WK patrzą czy jest tylko poniżej tysiąca i żadnych pytań, druga sprawa, że jestem z nimi w dobrych stosunkach i dziś do moto wybierałem z panią w okienka kilka minut jakaś ładną rejestracja :)

 

Jak się czepiają, to możesz powiedzieć, że moto w momencie sprzedaży było uszkodzone i tyle.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz rodzice są teraz tolerancyjni i wychowują bezstresowo. A gdyby nap**dalał go od urodzenia to może by coś zrozumiał.

 

P.s przypomniało mi się jak ojciec chciał mi przywalić jak nie mogłem motorynką ruszyć. :biggrin:

 

Nie ma wyjścia musisz założyć grupe interwencyjną do spraw wychowania nieletnich. Jeżdził byś po kraju i

 

na sygnał podjeżdżał i lał pasem.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WK patrzą czy jest tylko poniżej tysiąca i żadnych pytań, druga sprawa, że jestem z nimi w dobrych stosunkach i dziś do moto wybierałem z panią w okienka kilka minut jakaś ładną rejestracja :)

 

Jak się czepiają, to możesz powiedzieć, że moto w momencie sprzedaży było uszkodzone i tyle.

Piszesz bzdury!

Podatek płaci się od średniej ceny rynkowej pojazdu , a w przypadku gdy pojazd wymaga naprawy , na podstawie Twojego oświadczenia można deklarowaną wartość obniżyć o maksymalnie 20 %.Wszystko jednak jest porównywane w US do średniej ceny rynkowej i życzę dużo szczęścia jeśli za moto warte kilka lub kilkanaście tysięcy nie zapłacisz podatku bo podasz wartość mniejszą niż 1kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...