Skocz do zawartości

Co myślicie o Suzuki GSX600F / GSX750F ? ( GSX 600 F , GSX600 F , GSX 750 F , GSX750 F )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja mam gsxf 600 z 94r. kupilem rok temu tamtej zimy za 2800 zl i zadowolony ze swojego pierwszego powaznego sprzeta wyjechalem na wiosne i... zaczely sie problemy. Otoz cena byla tak niska bo silnik mial obrocone panewki i stukal jak cholera a sprzedawca skorzystal z mojej slabej wiedzy o mechanice i wmowil mi ze to tylko zawory trzeba wyregulowac. Musialem wymienic silnik bo naprawa sie nie kalkulowala i kupilem uzywany silnik 99r od bandita i sam rozebralem to wszystko i o dziwo zlozylem do kupy jak nalezy :) wszystko pasowalo oprocz pokrywy odmy ktora uwadzala o rozporke gornej czesci ramy (tu robote zrobil mlot 5kg i rozporka sie nieco splaszczyla ;) ) teraz juz jest wszystko ok przejezdzilem na nim 2 polowe sezonu i smialo moge polecic ten motor tylko moze nie na pierwszy bo spokojnie zostawia w tyle yamahe royal star 1300 mojego taty. Aha i kilka pytan co do jazdy: od predkosci ok. 100 km/h jak puszcze kierownice to nia trzesie na boki jak trzymam to nic sie nie dzieje ale to mnie czasem denerwuje czy to moze byc wina delikatnie krzywej felgi z przodu? Czy wymiana klocków hamulcowych (sa jeszcze dosc grube ale moze juz stare) i płynu poprawi skuteczność hamulca bo moj jest dosc tepy jezdzilem np. na zzr 600 i ten hamowal duzo lepiej i czy moge miec problemy przy kontroli policji przez głośny wydech bo jest przerobiony z 4w2 na 4w1 i sportowa koncowka. Z gory dzieki

Edytowane przez szopen21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydechu dopuszone jest 93 dB przy 3500obr/min. Możesz sprawdzić na stacji diagnostycznej. Co do trzęsacej się kierownicy to masz shimy. Przyczyn może być kilka. Opona, łożysko główki ramy, u mnie pomogła wymiana oleju w lagach przy okazji wymiany cieknącego uszczelniacza. Olej śmierdział a jego gęstość pozostawiała sporo do życzenia w porównaniu z nowym

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Na prośbe taty zakładam temat odnośnie SUZUKI Gsx 600 f.

Do tej pory jeździł CBR 1000 rr lecz ze względu na swój wiek postanowił się przysiąść na coś słabszego i ma na oku właśnie SUZUKI.

Napiszcie coś o tym motocyklu i podstawowe pytanie czy to będzie aż tak straszna róźnica mocy na jaką wygląda w porównaniu z CBR?

Informacje techniczne znalazłem w google więc o takie nie pytam bardziej o wrażenia motocyklisty który miał okazje jeździć czymś takim.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na prośbe taty zakładam temat odnośnie SUZUKI Gsx 600 f.

Do tej pory jeździł CBR 1000 rr lecz ze względu na swój wiek postanowił się przysiąść na coś słabszego i ma na oku właśnie SUZUKI.

Napiszcie coś o tym motocyklu i podstawowe pytanie czy to będzie aż tak straszna róźnica mocy na jaką wygląda w porównaniu z CBR?

 

Tak apropo ile tata ma lat ?

 

Roznica bedzie jak z 125 - ki na motorower albo rower. Osobiscie üpolecil Bym mu jezeli juz cos slabszego to CBF 600 z ABS'em

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twoj tato wykorzystywal czesto moc swojej CBR ?

W normalnych warunkach roznica nie bedzie az tak bolesna, ale dalej z powodu wielkosci i ciezaru tego motocykla raczej

celowalbym w identycznie wygladajace i wazace 750.

Albo wymieniona przez KSa CBF600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo ile tata ma lat ?

 

Roznica bedzie jak z 125 - ki na motorower albo rower. Osobiscie üpolecil Bym mu jezeli juz cos slabszego to CBF 600 z ABS'em

 

:crossy:

Prawie 50 ;) Według mnie GSX 600 f byłby dla niego za słaby. Ta CBF to dobry pomysł.

 

Czy twoj tato wykorzystywal czesto moc swojej CBR ?

W normalnych warunkach roznica nie bedzie az tak bolesna, ale dalej z powodu wielkosci i ciezaru tego motocykla raczej

celowalbym w identycznie wygladajace i wazace 750.

Albo wymieniona przez KSa CBF600.

No właśnie nie ma gdzie wykorzystać tej mocy w takim sprzęcie :/ Jedynie tylko w Niemczech na autostradach dawał w wydech bo tak to w Polsce nie miał gdzie, 750 spokojnie powinna mu wystarczyć ;) Polecałem mu Yamahe Fazer ale nwm dlaczego odrazu powiedział "NIE".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałem podzielić się swoją opinią na temat gsx-f 750 z 2001 roku.

 

Więc motor jest ciężki i nie wiem jak 600 ale 750 po prostu daje radę. Motorem idzie śmiało śmigać 200+ z tym że nie jest to łatwy motor do składania więc na zakrętach mocno zwalniamy. Hamulce są w porządku, zarówno przód i tył świetnie wyczuwalny. Nie są to kotwice drogowe więc raczej należy zostawić sobie trochę miejsca.

Jeżeli ktoś lubi czasem adrenalinę to motor szybko uspokoi kierowcę. Po prostu za każdym razem przypomni o swojej masie i mocy. Mocy nie ma specjalnie dużo, a wagi specjalnie mało.

 

Jak chodzi o jazdę to największa zaleta to taka że motocykl jest bardzo wygodny, pozycja nie męczy, siedzenie nie pozostawia odcisków na d**pie.

Spalanie bardzo przyjemne. 750 przy jeździe z prędkościami ok. 130km/h zadowala się 5,5 litra na setkę, przy większym kręceniu (czasem łapiąc 200) należy doliczyć dodatkowy litr. Maksymalne spalanie jakie zanotowałem to 7,1 litra, najmniejsze, 5,3 litra, średnio kręci się w okolicach 6.

 

Dla mnie istotną wadą motocykla są dość słabe światła. Nie wiem czy to kwestia konkretnie mojego egzemplarza ale w nocy cały czas jadę na długich bo moje krótkie są faktycznie... krótkie.

 

Dodatkową zaletą 750 jest fakt że potrafi on jechać spokojnie na 6 biegu przy 2tys obr. Charakterystyczną cechą dla olejaków są pewne wibracje które pojawiają się przy określonych obrotach (miałem tak w bandicie, yamaszce itp.). W przypadku gsxf są to okolice 5-6tys obr.

 

Przesiadłem się z nakedów (wcześniej był bandit 600n oraz xj600n) i różnica kolosalna. Bandit przyjemniejszy w mieście ale 600 przy podobnej jeździe paliła mi znacznie więcej. Potrafiłem chwycić 8 w bandicie. W trasie brak owiewek uspakajał zapędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...