Skocz do zawartości

Bandit 600-650 / Fazer 600 FZ6 / Hornet CB600 / SV 650 / CBF 600


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, z racji, że szukam swojego pierwszego moto to postanowiłem, że zapytam jednak bardziej doświadczonych. 

Poszukuje czegoś jak najbardziej uniwersalnego, głównie jazda miasto, ale na pewno kilka razy w roku wypad z plecaczkiem gdzieś dalej i fajnie jak by dało się tym wjechać na tor (oczywiście chodzi mi o doskonalenie umiejętności a nie ściganie się ). 

Mam 178cm wzrostu i 80kg wagi, na pierwsze moto chiałbym zamknąć się w 10tys zł. Oczywiście to na sam motocykl (strój, kaski, serwis moto itp. nie wchodzi w tą cenę)

Z tego co mi się spodobało to 

Suzuki Bandit 650, Yamaha FZ6 i Honda CBF 600, ale nie zamykam się tylko na te modele. Chętnie dowiem się waszych opinii, który z w/w modeli byłby najlepszy w moim przypadku? Lub może macie inne ciekawsze propozycję. Wiem, że na ten moment ciężko kupić FZ6 do 10 tys, ale liczę że jak się zacznie sezon to może trochę ceny pójdą w dół (wiem, że powinno być odwrotnie, ale na koniec obecnego sezonu ceny były dużo niższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer. Popularny, uniwersalny. A jak Fazera nie znajdziesz to XJ6. nieduża różnica w osiągach, a cena chyba lepsza.. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ6 rzeczywiście bardzo ładne moto, ale obawiam się, że cena sporo wyższa. Szkoda by mi było przetrzeć takie ładne moto na start 🙂

Pod względem wizualnym bardzo podoba mi sie FZ6, ale Bandit 650 też jest ładny, z tych co wymieniłem najmniej mi podchodzi CBF600. Myślałem jeszcze nad er6f, ale wygląda wizualnie na bardzo małe moto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie FZ6, a Bandita to dwie różne epoki. FZ to zdecydowanie bardziej współczesny motocykl, lekko skręca i  dużo lepiej, pewniej hamuje. Coś jak Lanos vs Polonez. Mirek taryfiarz różnicy nie widzi, ale jednak te pojazdu różnią się dość zdecydowanie charakterem. CBF najbliżej do FZ6, ale chyba bym wolał FZ6. er6f to fajny silnik w słabym opakowaniu.  

FZ6 jest jednak dość kompaktowe, a niektórym wysokim jeźdźcom to nie pasuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mały Hornet byłby na 1. miejscu jeśli chodzi o motocykle z tytułu wątku. Po pierwsze, to Honda, po drugie jak to Honda - bezawaryjność, po trzecie lekkość prowadzenia, po czwarte spoko charakterystyka jak dla mnie.
Na drugim miejscu SV, ale to już raczej nie dla wysokich osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...