Skocz do zawartości

Bandit 600-650 / Fazer 600 FZ6 / Hornet CB600 / SV 650 / CBF 600


Rekomendowane odpowiedzi

Co do BMW to jednak pasuje, boję się że serwis i w ogóle jakiekolwiek części zamienne będą kosztowały majątek. Nie ma co ukrywać, jest to marka droga.. do tego dochodzi fatk że wybitnie mi się przód tej maszyny nie podoba :P

 

Po wszystkich radach już się przestawiłem na Bandita, spróbuje w tym tygodniu wybrać się do Ridera i chociaż się przymierzyć. Mam 193 cm i ważę 98 kg, także mam nadzieje że będzie wygodnie sie siedzieć.

 

Pozdrawiam

Gapek

 

Tak apropo to czesci do BMW z tego co mi jest wiadomo sa sporo tansze od japonskich :icon_rolleyes:

 

Skontaktuj sie z Jeszua ma BW mieszka prawie pod Wawelem :icon_mrgreen: , napweno dowiesz sie od niego sporo ciekawych rzeczy.

 

 

...P.S. Ja z tgo zestawu zdecydowanie wybrałbym F800S, jest przepiękna, to jest pierwsza dwukołowa bejca, która mi się jakkolwiek podoba ;) Na dodatek ma cichobieżny, czysty i bezobsługowy naped na pas!!

O kosztach utrzymania młodej betki pogadaj z forumowiczem zwanym Luca, o ile pamiętam to nie narzekał ;)

 

Mam 186 cm i jak mam siasc na ta 800 - tke to kolana mam przy uszach, pozycja jak dla nie niezupelnie optymalna pod wzgledem ergonomicznym.

 

Kolego Gapek mamy juz dzisiaj zupelnie inne czasy ( na szczescie ). Kopnij sie do dealer'ow i zrob jazdy probne, sam najlepiej zdecydujesz co kupic :notworthy:

 

:clap:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 185cm wzrostu i na FZ6 siedzę sobie wyprostowany, nogi mają dobry kąt, nawet po kilku godzinach jazdy czuję się dobrze i nie narzekam... po prostu jest mi wygodnie :icon_rolleyes:

Tylko to zależy od konkretnej osoby...

gapek wjedź do salonu każdej marki i się przejedź, bo tak będzie najlepiej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy z pasażerem, to nie wiem bo jeżdżę solo. Wydaje mi się jednak, że problemem nie jest zapach spalin na kurtce (no chyba, że ktoś jeździ w długim płaszczu...), tylko grzanie siodła pasażera - w lecie zauważyłem, że jest wyraźnie cieplejsze niż miejsce kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy z pasażerem, to nie wiem bo jeżdżę solo. Wydaje mi się jednak, że problemem nie jest zapach spalin na kurtce (no chyba, że ktoś jeździ w długim płaszczu...), tylko grzanie siodła pasażera - w lecie zauważyłem, że jest wyraźnie cieplejsze niż miejsce kierowcy.

Ja dość często jeżdżę z plecaczkiem i w cale nie grzeje w siedzenie :(

Pytałem się czy grzeje w pupcie i mówi, że nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam...

Co do tematu wybrałbym Honde CBF600SA pomimo że ma kilka wad w tym cena i eksplotacja...

 

Miałem już okazje pojeździć CBF-ką kolegi z 05r. jest naprawde świetny, nie ssie zbyt dużo pomimo że jest zasilany gaźnikami * da się wyregulowac siedzienie, szybke i kierownice dla osob o rożnym wzroście... polecam jako motocykl sportowo-turystyczny. Właśnie zamierzam takiego za niedługo kupić tylko czekac mi pozostało:(

Pozrx xD

Edytowane przez scott880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiosna za pasem, dylemat za pasem ...

Ponownie w tym roku noszę się z zamiarem zainwestowania w motocykl. Kwota - ok 20.000 zł i jeśli to są już pewniki to wybór wciąż pozostaje nieodgadniony. Świadomy jestem, że opinia uzależniona będzie w dużej mierze od indywidualnych upodobań ... Jednakże zapytać nie zaszkodzi. Żeby było łatwiej - nie znalazłem takiego porównania w wyszukiwarkach ... Co do mnie to mam 190 cm wzrostu i 105 kg wagi - tym samym mniejsze moto odpadają ... Moje doświadczenie - raczej skromne - jeżdziłem głownie produkcjami typu ETZ / JAWA. Ostatni motocykl - jakieś 8 lat temu. Proszę o w miarę konstruktywne za i przeciw. Jeśli to możliwe. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie chcesz choppera? ;)

 

a dlaczego nie er6, cbf600? óśm leciech to kupa czasu, a etki i jawki nijak się mają do jazdy 100KM współczesną japonią... przemyśl to jeszcze, zwłaszcza, że ubiegłoroczne poszukiwania kierowały Cię na jazdę nogami do przodu, czyli "pędu do mocy maksymalnej" nie przejawiałeś

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Napalony byłem na jazdę choperem ... Niestety czas i sytuacha nie pozwoliły na jego zakup - teraz pewnie nie miałbym problemu. Czasy się zmnieniają. Oczekiwania i chęci też. W tym roku mam zamiar kupić definitywnie nakeda ... Nie myślałem o Kawie - ze względu na ilość słabych opinii jakie usłyszałem na ten temat. Pewnie przesadzonych ... Honda CBF wygląda świetnie - nie wiem tylko jak będzie z moim wzrostem. Wychodzi tutaj troszkę moje dyletanctwo w chęci zakupu ... Dlatego pytam, pytam ... Chęci do mocy maksymalnej nie mam - 33 lata / 2 dzieci / żona - to nie usprawiedliwienia a raczej chłodna kalkulacja. Szukam motocykla do jazdy głównie po mieście - dostosowanego do mojego wzrostu - z małym zapasem mocy - co by go nie zmieniać po 1 sezonie. Chcę kupić moto na kila lat. Nie zdecydowałem jeszcze - więc każdą sugestię wezmę pod uwagę. CBF już wygląda mi zachęcająco ... Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha MT 03 jest ponoć stworzona do jazdy w mieście. Tak przynajmniej twierdzi producent. No i wg mnie wygląda o niebo lepiej niż Honda (jedna czy druga) :) Na temat właściwości jezdnych niestety nie jestem w stanie nic powiedzieć. Ale krótki rozstaw kół i singiel 660ccm obiecują spory fun :)

Edytowane przez Goccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fz6 prawie rok (niestety prawie pól roku to zima) śmigam nim głownie do pracy w tygodniu (czyli jazda po mieście) a weekendowki to takie trasy po 300-400 km. i tu i tu się sprawdził co prawda przy weekendach dłuższa trasa=ból dupy po 100 km :D. z pasażerem tez nie powinno być problemu tylko trochę leci na kierowce prowadzącego (ale to chyba w każdym nikedzie). gabaryty mam podobne jeżeli chodzi o wzrost, waga trochę inna tylko. co do jazdy po mieście to moto jest zwinne dobrze się zbiera i wg mnie silnik jest na tyle elastyczny ze w mieście spokojnie sobie radzisz bez zmieniania biegów. wg mnie powinieneś się przejechać każdym z nich po jakieś 20 km i wtedy zobaczysz co dla ciebie ulane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troszku ciezszy od Ciebie przy tym samym wzroscie. Tylko na CBF 600 nie wygladalem jak na motorynce wiec polece Ci zaczac wlasnie od tej maszyny. Sam zdecydowalem sie na GSX 1400 i juz wkrótce go odbieram.. :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje tym którzy się już wypowiedzieli. Skłaniam się ku Hondzie CBF 600 SA z owiewką. Czytam opinie i testy. Bandit jest chyba dla mnie zbyt porywisty jak na pierwszy "poważny" motocykl. Kawa jakoś wizualnie mi nie leży - dodatkowo sprawdzałem i wyglądam na niej jak na minibiu ;) Dodatkowo Honde podobno prowadzi się łatwiej - co powinno być oczywistą zaletą. Kupię chyba model z ABS. Czekam na kolejne opinie - jeszcze mogę zmienić zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam dylemat chce zmienic motor znaczy sie kupic 2 bo jakos mam sentyment do pierwszego i raczej go oddam tylko komus w dobre rece. chodzi mianowicie o dylemat czy kupic Fazera 600 czy moze Horneta 600 prosze o pomoc w wyborze ja sie sklaniam do horneta chodzi mi glownie o jazde miejska po zapchlonych warszawskich ulicach .

 

pozdrawiam KYS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...