Skocz do zawartości

Wstępna propozycja na sierpien w alpy....


CiasnyBaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem rozpocząć wątek na temat wyjazdu na ok10 dni w Alpy

Narazie badam temat i szukam ewentualnych zainteresowanych. Jakby zebrała sie jakaś grupa to mozna ustalac szczegóły. Mój dostępny termin to od końca lipca do końca sierpinia

W 2007 juz tam byłem, było fajnie ale za krótko

Tym razem myślałem objechać lepiej alpy, włoskie, francuskie i austriackie.

Napewno chciałbym sie przejechac przez przełęcz Stelvio czy Gavia

 

Idea była taka aby zaliczyć ważniejsze przełęcze drogowe w alpach

 

 

Albula Alpy Retyckie Szwajcaria 2312

Arlberg Alpy Wsch. Austria 1793

Bernarda Św. Alpy Szwajcaria–Włochy 2472

Bernina Alpy Szwajcaria 2330

Brenner Alpy Austria–Włochy 1371

Ferret Alpy Szwajcaria 2536

Flüela Alpy Szwajcaria 2383

Frejus Alpy Francja–Włochy 2538

Furka Alpy Szwajcaria 2431

Gemmi Alpy Szwajcaria 2322

Grimsel Alpy Szwajcaria 2165

Lötschen Alpy Szwajcaria 2695

Maloja Alpy Szwajcaria 1815

Mont Cenis Alpy Francja–Włochy 2084

San Bernardino Alpy Szwajcaria 2065

Simplon Alpy Zach. Szwajcaria 2005

Splügen Alpy Szwajcaria–Włochy 2117

 

lub trasą:

Tour de France ]T D F

 

 

Zapraszam do dyskusji :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem za, co do terminu jestem elastyczny, na alpy juz ostrze zeby od dlugiego czasu. Sa narazie dwie niewiadome:

1. Finanse w sierpniu

2. Zgoda wyzszej instancji(czyt. zony).

Jak obydwa punkty beda pozytywnie rozpatrzone to bardzo chetnie bym sie wybral. Termin to bym sugerowal przelom lipca i sierpnia(najdluzsze dni, najcieplej)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualny kurs "ojro" Cie nie zniechęcił jeszcze ?? Też planowałem alpy ale jak eurus nie spadnie lub jak kto woli złotówek nasz sie nie odbije z lekka to zostaje na ziemi ojczystej i wybieram opcję "dookoła na wariata" tj. bez większych planów , od sobie nie żałować ... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem za, co do terminu jestem elastyczny, na alpy juz ostrze zeby od dlugiego czasu. Sa narazie dwie niewiadome:

1. Finanse w sierpniu

2. Zgoda wyzszej instancji(czyt. zony).

Jak obydwa punkty beda pozytywnie rozpatrzone to bardzo chetnie bym sie wybral. Termin to bym sugerowal przelom lipca i sierpnia(najdluzsze dni, najcieplej)

Pozdrawiam

 

 

Finanse są zawsze niewiadome, w tych czasach, ale dlatego pisze o tym w lutym zeby był czas nakarmić świnkę -skarbonkę.

CO do żony, to u mnie ten problem został częściowo rozwiązany. Używam systemu W.A.F ( Wife Acceptance Factor) czyli stopień akceptacji żony) W skali 1-10 jestem moje a.w.f wynosi 8, czyli jest nieźle.

 

 

 

 

Czy aktualny kurs "ojro" Cie nie zniechęcił jeszcze ?? Też planowałem alpy ale jak eurus nie spadnie lub jak kto woli złotówek nasz sie nie odbije z lekka to zostaje na ziemi ojczystej i wybieram opcję "dookoła na wariata" tj. bez większych planów , od sobie nie żałować ... Pzdr

 

 

 

W pewnym sensie kurs euro jest naszym wrogiem, ale do lata może coś jeszcze się poprawi. Ostatecznie w przeliczeniu na zachodzie teraz paliwo kosztuje ok 1 euro czyli 4,7zł, - to tyle jak u nas rok czy dwa lata temu, czyli jakby normalnie.

Mimo wszystko może uda się zebrać kilku ludzi, i chociaż na 7 dni skoczyć.

Jestem tez otwarty na inne propozycje typu południe, ale tam tez mają euro, wiec niewiele to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo wszystko może uda się zebrać kilku ludzi, i chociaż na 7 dni skoczyć.

Jestem tez otwarty na inne propozycje typu południe, ale tam tez mają euro, wiec niewiele to zmieni.

 

 

Piszę się jeśli można. Oba kierunki mnie interesują i termin też ok. Będę obserwował temat.

Co do euro na południu - w Chorwacji i innych krajach poza strefą ceny nie powinny skoczyć. Nawet jeśli kasują w Euro to, przynajmniej teoretycznie, powinni obniżyć stawkę bo u nich E też podrożało.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym chętny bo to moje plany już od paru sezonów ale nigdy nie moge zebrac odpowiednich funduszy :crossy: CiasnyBaniak jak masz juz jakąś zaplanowaną trasę, ilość kilometrów do przejechania, gdzie mozna spać <namiot, czy motel>, przypuszczalne koszty podróży, to napisz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym chętny bo to moje plany już od paru sezonów ale nigdy nie moge zebrac odpowiednich funduszy :crossy: CiasnyBaniak jak masz juz jakąś zaplanowaną trasę, ilość kilometrów do przejechania, gdzie mozna spać <namiot, czy motel>, przypuszczalne koszty podróży, to napisz co i jak.

kamilek, nosi Cię? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Szwajcarii udało mi się zjechać w zeszłe wakacje więc jakby były jakieś pytania to z chęcią służę pomocą.

 

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatko ty lepiej szykuj maszynę :crossy: Bo pojeździmy w tym sezonie ostro :icon_mrgreen:

Kamilek, maszyna gotowa, stoi i czeka-rury przewietrzone.Zaglądnąłem do garażu w południe, a tu słyszę takie ciche lecz zdecydowane BIERZ MNIE!!!!A tu snieg po pas prawie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co jedziemy !! :buttrock: trzeba wytestować nową starą varadero

 

a gdzie tuba_pl ? jak sie nie wpisze sam to my go wpiszemy - także 3 moto są już na 100% :flesje: i napewno sie jeszcze troche uzbiera - także powinno wypalić.

 

tak jak już Kamil pisał : " CiasnyBaniak jak masz juz jakąś zaplanowaną trasę, ilość kilometrów do przejechania, gdzie mozna spać <namiot, czy motel>, przypuszczalne koszty podróży, to napisz co i jak. "

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym chętny bo to moje plany już od paru sezonów ale nigdy nie moge zebrac odpowiednich funduszy :crossy: CiasnyBaniak jak masz juz jakąś zaplanowaną trasę, ilość kilometrów do przejechania, gdzie mozna spać <namiot, czy motel>, przypuszczalne koszty podróży, to napisz co i jak.

 

 

Plan trasy chciałbym ustalić w trakcie jazdy z dnia na dzień. Tutaj tylko chciałem przedstawić punkty które warto zobaczyć a Alpach i miedzy nimi sie poruszać, Szczegółowy plan nie ma sensu bo rzeczywistość i tak go zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...