Skocz do zawartości

Yamaha R6 kupno wPolsce


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić R6 .Znalazłem taką ,miała być z 2006,a jest 2005 w nowej budzie.Gość od ,którego chcę ją kupić twierdzi że w papierach z Anglii był wpisany rok 2006,a u nas wpisali 2005.Czy tak może być?Druga sprawa ,to nie ma on żadnych papierów od sprowadzenia,tylko polski dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (teoretycznie wystarcza),twierdzi,że umowa i oryginalny dowód zostały w wydziale komunikacji.Motor jest zarejestrowany w Polsce od 3 miesięcy.Czy można kupić taki motocykl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie w polskim dowodzie wpisali datę produkcji, Anglicy wpisują datę rejestracji motocykla/ samochodu, także jeśli np. auto/moto jest z 2002 ale zarejestrowane jest w 2004 to w dokumentach z wysp w dacie produkcji będzie 2004.

 

A z umową i oryginalnym dowodem mówi prawdę. Co Ty nigdy nie rejestrowałeś żadnego pojazdu, że nie wiesz, że te dokumenty zabierają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Jak ja rejestrowalem sprowadzany ze stanow, to tez zabrali mi wszystko lacznie z oryginalami i tlumaczeniami. Teraz tem mam tylko Karte pojazdu i dowod. Nowe R6 robia od 2006 ale mozliwe ze produkcja zaczela sie wczesniej zeby na poczatek 2006 juz byly w salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Jak ja rejestrowalem sprowadzany ze stanow, to tez zabrali mi wszystko lacznie z oryginalami i tlumaczeniami. Teraz tem mam tylko Karte pojazdu i dowod. Nowe R6 robia od 2006 ale mozliwe ze produkcja zaczela sie wczesniej zeby na poczatek 2006 juz byly w salonach.

 

racja

produkcja z reguły jest wcześniej np. widziałem wiele sztuk 929 i K1 których data produkcji określona była na 2000rok...

 

rudiszubert:

jak moto ok, papiery są, hajs masz to kupuj i nawijaj kilometry

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko jest ok to kupuj :)

Co do rocznika, może u nas wpisali 2005 bo gostek, który robił duży przegląd (po sprowadzeniu moto do Polski) odczytał rok z naklejki na ramie. I tam może być np 2005, bo ramy do nowego modelu mogli klepać już od 2005 a samo moto zostało złożone (wyprodukowane) dopiero w 2006. Ja mam tak np w R1 (wersja USA) - rok produkcji ramy 2005, moto z 2006 na wszystkich dokumentach - od źródłowych do polskich.

A może być również tak jak jest, czyli produkcja 2005 a dane z zagranicy 2006 bo z tego co się orientuję w Anglii, Francji, również w Niemczech (chyba) jako rok produkcji wpisują do dokumentów rok zgodny z I rejestracją.

pozdrawiam

 

PS zobacz czy da Ci coś próba rozkodowania nr VIN wg tej strony VIN dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie te urzedy komunikacji...Mi zawsze każą zrobic ksero oryginalnych dokumentów-i te zostają u nich, a oryginały zawsze zabieram ze sobą z powrotem....Co daty produkcji/rejestracji. To mi na przegladzie wpisali 2007(bo I rejestracja byla w lipcu 2007) a baba w urzedzie doczepila sie ze tak nie moze byc, bo w briefie jest data jakiejs homologacji 2006 i musialem jezdzic i zmieniac dane w pierwszym przegladzie na 2006....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie te urzedy komunikacji...Mi zawsze każą zrobic ksero oryginalnych dokumentów-i te zostają u nich, a oryginały zawsze zabieram ze sobą z powrotem....Co daty produkcji/rejestracji. To mi na przegladzie wpisali 2007(bo I rejestracja byla w lipcu 2007) a baba w urzedzie doczepila sie ze tak nie moze byc, bo w briefie jest data jakiejs homologacji 2006 i musialem jezdzic i zmieniac dane w pierwszym przegladzie na 2006....

 

Kiedy ostatni raz coś rejestrowałeś? Teraz oryginały zostają w urzędzie.

Dziwny masz ten urząd -data wydania homologacji jako data I rejestracji? :) To ciekawe jakby Ci zarejestrowali sprzęta gdyby homologacja na dany model obowiązywała np od 2001 a rok produkcji (faktyczny) byłby 2005

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatni raz coś rejestrowałeś? Teraz oryginały zostają w urzędzie.

Dziwny masz ten urząd -data wydania homologacji jako data I rejestracji? :) To ciekawe jakby Ci zarejestrowali sprzęta gdyby homologacja na dany model obowiązywała np od 2001 a rok produkcji (faktyczny) byłby 2005

 

Rejestrowalem w 2008 w sierpniu podajze i dostalem opis bez zadnego problemu, nawet nie musialem sie upominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...