Skocz do zawartości

awaria


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:banghead: ledwo kupiłem a już coś popsułem ale do tematu odpaliłem motorek popracował na ssaniu ok 10 min nagle zaczęły spadać obroty aż w końcu zgasł próbuje więc odpalić i nic daje gazu i zaczyna łapać ale tak jakby nie na wszystkich garach i co tu robić czyżby świece padły? prosze o rady :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead: ledwo kupiłem a już coś popsułem ale do tematu odpaliłem motorek popracował na ssaniu ok 10 min nagle zaczęły spadać obroty aż w końcu zgasł próbuje więc odpalić i nic daje gazu i zaczyna łapać ale tak jakby nie na wszystkich garach i co tu robić czyżby świece padły? prosze o rady :banghead:

Sprawdź czy w gaźnikach jest paliwo

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc po rozebraniu motocykla wymontowałem świece przeczyściłem papierkiem ściernym i odpaliłem... no ale niestety pochodził rozgrzał się dodałem pare razy gazu i znów to samo...chodził na 3 i zgasł czyli chyba potwierdziłem chyba swoją teze ŚWIECE poprawcie mnie jak sie myle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku (jak kupiłem) na ssaniu trzymałem długo ale przy ostatnim odpalaniu krótko. właśnie sie dziwie bo gość od którego ją kupiłem normalnie na nim jeździł i nie narzekał a przy zakupie był mój znajomy który na motorach się zna i osobiście odpalał (był zimny silnik) jazda próbna była w sumie to z godzine badał sprzęt i nic a ja się dorwałem i popsułem nawet nie jeżdżąc na nim... zobaczymy co będzie jak wymienie świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie NGK jesli jeszcze masz z tym problemy.

 

przy okazji nie zdziwilbym sie na pompe paliwa, bo to ustrojstwo z wiekiem zaczyna coraz mniej miec checi do wspolpracy... efekt- zazwyczaj swiece do wymiany.

 

pzdr;)

a czemu nie ngk? myślałem tylko o ngk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie NGK? bo to syf z gilem. Nadaje sie tylko do sprzetow zrobionych tak jak powinny byc zrobione, czyli ustawiane nietyle na oko, co za pomoca profesjonalnego sprzetu. A takich sprzetow u nas raczej niewiele jest. poza tym trzeba potrafic sie obslugiwac maszyna, zeby ich nie zalac, ale to przychodzi z czasem. roznica jest taka, ze jak zalejesz NGK to idziesz i kupujesz nowe. jak zalejesz inne, to wyczyscisz i jedziesz dalej.

 

najlepiej celowac w DENSO, jest pelna gama zamiennikow, zreszta pod siedzeniem bedziesz mial naklejke z podanymi wartosciami zarowno do swiec NGK jak i DENSO. mozesz celowac tez w inne, mozesz i kupic NGK, ja tylko mowie to co wiem a nie uslyszalem od kogos. zreszta nietylko ja na to wrzucam.

 

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie NGK? bo to syf z gilem. Nadaje sie tylko do sprzetow zrobionych tak jak powinny byc zrobione, czyli ustawiane nietyle na oko, co za pomoca profesjonalnego sprzetu. A takich sprzetow u nas raczej niewiele jest. poza tym trzeba potrafic sie obslugiwac maszyna, zeby ich nie zalac, ale to przychodzi z czasem. roznica jest taka, ze jak zalejesz NGK to idziesz i kupujesz nowe. jak zalejesz inne, to wyczyscisz i jedziesz dalej.

 

najlepiej celowac w DENSO, jest pelna gama zamiennikow, zreszta pod siedzeniem bedziesz mial naklejke z podanymi wartosciami zarowno do swiec NGK jak i DENSO. mozesz celowac tez w inne, mozesz i kupic NGK, ja tylko mowie to co wiem a nie uslyszalem od kogos. zreszta nietylko ja na to wrzucam.

pzdr:)

 

Racja, jak raz zalejesz NGK to raczej możesz je wyrzucić. Ja też kilka razy zalałem swoją cebulę ledwo po zakupie nie umiejąc jej odpalić... hehe. Jeśli koniecznie chcesz NGK to zainwestuj w irydowei, ale są znacznie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy okazji nie zdziwilbym sie na pompe paliwa, bo to ustrojstwo z wiekiem zaczyna coraz mniej miec checi do wspolpracy... efekt- zazwyczaj swiece do wymiany.

 

pzdr;)

eeee ale F2 nie ma pompy paliwa . Dopiero F3 ją ma :bigrazz:

 

a tak bardziej w temacie - po co zapalasz moto na kilka minut ??? tak bardzo go nie lubisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... roznica jest taka, ze jak zalejesz NGK to idziesz i kupujesz nowe. jak zalejesz inne, to wyczyscisz i jedziesz dalej. ...

 

Witam!

Nie rozumiem, zalana świeca NGK nadaje się do wyrzucenia?! Raz na jakiś czas, zalewa mi świece, ale w takim przypadku, zwykłe przetarcie/wysuszenie świecy, lub odczekanie kilkunastu minut zawsze pomagało. W jaki sposób zalanie, zalanie niszczy świece ?!

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...