Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"do not open" ? cos mi sie zdaje ze to nie jest zelowy.

Sproboj to "open-ować" i sie przekonasz ...

 

szukając po sklepach po oznaczeniu oryginału zawsze pojawia się jako akumulator żelowy... być może nie działa jak akumulator żelowy a tylko pod taką nazwą go sprzedają ale czas działania ma rewelacyjny, dlatego kiedy będę musiał kupić aku to wybór będzie prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam wszystkich

Przyszła wiosna i postanowiłem ożywić swojego staruszka w garażu. Niestety prawdopodobnie źle zrobiłem zostawiając akumulator w motocyklu na całą zimę i do tego nie odpalając od czasu do czasu moto. Próbowałem go ładować (kilkukrotnie), ale bez powodzenia. Motocykl bez kabli nie odpala. Motocykl jaki posiadam to Suzuki GSX600F rok 1992. Akumulator jaki miałem w nim do tej pory to typ YB 10L-B2 firmy QMP.

Zastanawiam się nad kupnem tym razem akumulatora żelowego, ale niestety ciężko cokolwiek odpowiedniego znaleźć do mojego GSX`a. Jedyny żelowy akumulator jaki udało mi się znaleźć to ten:

http://shop.mieloch.pl/akumulator-zelowy-jmt-12v-11ah-146x91x136mm,pZ010701.bhtml

jest też dostępny w Larssonie:

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MTEwMDM0OA==&t=%BFelowy

Moje pytanie brzmi czy dobrze robię chcąc zmienić akumulator na żelowy oraz czy znacie jakieś odpowiedniki żelowych akumulatorów, które pasowałyby do mojego GSX`a?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie chcesz dedykowanego aku do tego moto?

jak zostawisz nowy aku w motorze na 3 miesiące to i tak dłużej jak 2 sezony nie wytrzyma. nie lepiej kupić dedykowany i zabierać do domu na zime?

odpalanie moto w zime to nie najlepszy pomysł... chyba że będziesz jeździł jakiś dłuższy kawałek żeby aku się podładował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie chcesz dedykowanego aku do tego moto?

jak zostawisz nowy aku w motorze na 3 miesiące to i tak dłużej jak 2 sezony nie wytrzyma. nie lepiej kupić dedykowany i zabierać do domu na zime?

odpalanie moto w zime to nie najlepszy pomysł... chyba że będziesz jeździł jakiś dłuższy kawałek żeby aku się podładował....

 

Bo żelówki są lepsze pod każdym względem prócz ceny a że w tamtych latach ich na rynku nie było stąd Suzuki nie sugerowało ich użycia....

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chiński JMT.

 

JMT nie jest Chińską firmą a jakość ich wyrobów jest adekwatna do ceny a reklama dobre bo radzieckie jest tego przykładem.

Masowa produkcja z wyrywkową kontrolą jakości obniża cenę i dopuszcza ukazywanie się na rynku jakiś odsetek bubli.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie polecam. Wytrzymał mi 3 lata mimo trzymania w zimie w domu i podładowywania.

To poleć mi prosze pasujący do mojego motocykla bo ja procz JMT nie moge innego pasującego znaleźc. Dla przypomnienia motocykl Suzuki GSX600F 1992r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...