Skocz do zawartości

a jednak się popsuła


artur123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Skoro mechanik cieszy sie dobra reputacja i dal bez stresu gwarancje, to mysle, ze jest spora szansa.

Biorac za dobra monete Twoje ostatnie zaciagniete od niego informacje.

 

Jezdzij jak najwiecej, jak tylko sie wypogodzi - to da najlepsza i jedyna prawdziwa odpowiedz.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem obawy z drugiej strony następne wypowiedzi są dalej w tym samym tonie "na pewno w jakiś sposób oszukał " nie istotne czy wziął za duża kasę, miał robić za darmo? czy zrobił coś ? ciekawe pytanie się nasuwa czy wychodząc ze szpitala po wycięciu wyrostka bierzemy ze sobą ten wyrostek z badaniem dna {bo przecież mogli nam dać nie nasz wyrostek } + gwarancja na piśmie że nic nam nie będzie , masz Kolego gwarancje masz sprawny moto do jazdy powinno wystarczyć a jak daje ci mechanik gwarancje to pomyśl co by było gdyby źle naprawiał i na wiosnę gwaranci zaczęli by zjeżdżać z reklamacjami --żyły by se musiał podciąć ,bo żyć by nie mógł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak dla mnie to sprawa z wałem wygląda już jasno. wał używany a nie regenerowany rokuje pomyślnie dla żywotności pieca. Pisałem wcześniej musisz teraz tylko jeździć aby zobaczyć co będzie z wałem ale myślę że będzie ok. pozdro :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione zostały części- panewki, wał po regeneracji, tłoki, cylider, pompa oleju, rozrusznik-tamten miał urwane ucho , głowice, wymienił jeszcze blok bo tamten był spawany. Wszystkie stare części widziałem-pokazywał miałem je zabrać.

 

 

Skoro tak jak pisze autor tematu: mechanik jest zaufanym człowiekiem, do tego dał 6 miesięcy gwarancji na naprawę. Więc musi mieć pewność że silnik nie padnie po 1 kkm i klient nie wróci z reklamacją.

Coraz bardziej jestem przekonany do mojej wcześniejszej opinii - wymienił cały silnik i pewnie nawet nie ruszył panewek.

Co jak by nie patrzeć jest poniekąd pozytywnym znakiem dla użytkownika, pomijam fakt wysokich kosztów przerzucenia silnika.

Edytowane przez toper-utl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Z jednej strony rozumiem obawy z drugiej strony następne wypowiedzi są dalej w tym samym tonie "na pewno w jakiś sposób oszukał " nie istotne czy wziął za duża kasę, miał robić za darmo? czy zrobił coś ? ciekawe pytanie się nasuwa czy wychodząc ze szpitala po wycięciu wyrostka bierzemy ze sobą ten wyrostek z badaniem dna {bo przecież mogli nam dać nie nasz wyrostek } + gwarancja na piśmie że nic nam nie będzie , masz Kolego gwarancje masz sprawny moto do jazdy powinno wystarczyć a jak daje ci mechanik gwarancje to pomyśl co by było gdyby źle naprawiał i na wiosnę gwaranci zaczęli by zjeżdżać z reklamacjami --żyły by se musiał podciąć ,bo żyć by nie mógł

 

Tak, dalej uwazam, ze mogl oszukac, bowiem skoro kupil kompletny silnik za 1250zl, to... dlaczego nie zaproponowal klientowi wymiany calego silnika? Po co isc w robote i koszty, skoro ze starego zatartego silnika zostaly detale? Zeby sobie podlubac i wywalic gore cudzej kasy? Zaiste poczynania godne nasladowania :].

Jak zauwazyl przedmowca - blok zatartego silnika byl tez zmieniony, toteż numery silnika w moto tez sie zmienily... Nie ma wiec zadnego latwego sposobu zweryfikowania, czy silnik byl naprawiany, czy wymieniony w calosci.

W kazdym razie - nie wiem, ile mozna wziac za wsadzenie kompletnego silnika w rame, ale na pewno mniej niz kolega Artur zaplacil za cala naprawe. Dobry mechanik powinien wiec zaproponowac tansze rozwiazanie, skoro juz mial caly silnik.

Nie wspomne juz o tym, ze skoro Artur zaplacil za caly uzywany silnik 1250zl (tak wynika z jego slow), to powinien dostac jego pozostalosci, ktorych nie wmontowano podczas naprawy trupa (np. sprzeglo czy skrzynia biegow) lub wartosc tych czesci powinna byc odliczona od ceny zakupu "silnika dawcy".

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Zalezy od kogo bym go kupil.

Jesli bylby to dobry kumpel (a taka jest informacja), za ktorego bylbym pewien, ze mnie nie wyroluje, to - mysle, ze tak.

A mechanik mogl tez zajrzec tu i owdzie - w napinacz rozrzadu, w zawory, wyregulowac to i owo... Bedac mechanikiem jestes w stanie okreslic w jakims stopniu stan silnika.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nie dawno honde cbr 1000f i po przejechaniu 100 km. zablokowało koło i silnik padł Mówią że naprawa ma kosztować 2000zł. Miał już ktoś taki przypadek?

 

 

Witajcie. Jeśli chodzi o kupno innego silnika do moto to proponowałem mechanikowi ale on mówił tak-JEŚLI ZROBIĘ TEN I NAPRAWIE TO WIEM ZE TO BĘDZIE DZIALAC -nie jestem specem w tej dziedzinie wiec uznalem, że ma racje i niech robi. Co mialem zrobić ? postawić moto przed garażem i kupic drugi ? Byłem zmuszony do naprawy i zaufania mechanikowi. Stało sie tak - trudno mam nadzieję, że to co mam troszke mi posłuży i jeszcze się pokaże . Nie robię z tego powodu nic co by mogło kogos zniechecic do kupna cbr 1000f. Chciałem sie tylko podzielić z wami tym co mi sie przytrafiło i poznac wasza opinię. Dziękuję za Wasze rady, jestem wdzięczny. Artur. Pozdrawiam :notworthy:

 

Kolego artur123, powiedz mi jedną rzecz.

Kiedyś na pewno będę kupował drogi motocykl i chciałem się coś wiedzieć.

Czy ta Twoja Honda była cenową okazją ? Czy może nie było przesłanek, że coś jest nie tak jeżeli chodzi o cene.

 

Pozdro !

 

 

Witaj. Masz rację- była okazją- tak mi sie wtedy wydawało.Ale nie możesz patrzeć pod względem ceny,bo są dobre motory za małą kasę i mogą też trafić się drogie a i w gorszym stanie.Wszystko zależy od sprzedającego i od tego jak użytkował moto.Najlepiej kupować moto z kims kto się troszkę zna na motorkach.Ja teraz to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość zygi12

No ZBYHU jestem pod wrażeniem ,jezeli chodzi o gs-a.

A jak już mówiąc o złych handlarzach to uwazajcie na gościa co handluje pod TESCO w Częstochowie,

zużywa ogromne ilości silikonu(uniwersalnego) z Castoramy.

A jak ZBYHU spisuje się Twoja CBF-ka,marzy mi sie taki sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak cebra smiga??? czekamy na jakies info - bo troche km może juz nawinąłeś :)

 

wstyd się teraz przyznać, ale znowu jest u tego mechanika. przejechałem 1000. km. i zaczeło pukać więc zaprowadziłem. od 6.04 do dzisiaj jeszcze nie zrobił mówi,że szuka silnika zrobi ją na gwarancji.tyle tylko wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję ogłoszenie niemieckie gdzie można kupić bardzo dobry używany silnik:

Motor Honda 980.00 EUR

Honda, CBR 1000 F, SC24, normal gebraucht normal gebraucht 21.04.2009

 

Wniosek jest prosty , za 1250 zeta można kupić kota w worku a nie sprawny silnik.

 

Można także za 250 eurynek kupić sprawny wał korbowy tylko jedno zasadnicze pytanie:

czy ten mechanik potrafi dopasować panewki główne do takiego wału?

czy potrafi pomierzyć luzy na panewkach?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Podziwiam, ze masz jeszcze cierpliwosc do tego czlowieka. Z taka kase 1000km i pewnie sezon w tylku...

 

Moze podaj namiary na tego "mechanika" - bedzie wiadomo, gdzie NIE nalezy serwisowac motocykli...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...