Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Po mieście zgadzam się nawet na 5k aby się trzymały w deszczu, i na ciepłym. Po mieście w sezonie 10k nimi nie zrobię...

No to pytanie czy exedra czy michelin? Moneta rzucać, czy coś jeszcze możecie dodać o nich?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z016D przy użyciu Tapatalka

 

Bieżnik na Michelin bardziej mi się podoba. Po przeszperaniu Internetu dochodzę do wniosku, że to właśnie może być jedyne kryterium doboru tych opon, bo obie opcje są po prostu bardzo dobre...

 

Wysłane z mojego ASUS_Z016D przy użyciu Tapatalka

 

Postawiłem na Bridgestone, exedra Max, się pojeździ, się zobaczy, się opisze co i jak

 

Wysłane z mojego ASUS_Z016D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Bridgestone EXEDRA E-MAX ja kupiłem i metzelery mogą im bieżnik lizać. Wybrałem je bo miałem jeszcze do wyboru mix Bridga i Avona a wolę jednej firmy gumy z przodu i z tyłu.

Musisz podać co masz do wyboru.

 

Panowie co polecicie do Intruza M800? Lubię się złożyć w zakręcie, ale generalnie to 85% czasu na moto to turystyka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Marathony, nie powiem złego słowa, dla mnie jeździło się na nich bardzo przyjemnie. Zjadłem je w 12.000 km. Teraz kupiłem Commandery II. Jeszcze nie powiem za wiele, bo nie zjeździłem ich. Natomiast nie widzę pogorszenia jakości jazdy.

 

Możesz już coś powiedzieć na temat Commanderów II? (interesuje mnie przód).

Dobre opinie co do przyczepności słyszałem, ale nie wiem jak to jest z ich trwałością.

Przyczajam się na Commandera II na przód, ale nie chciałbym opony co po 12.000km trzeba zmieniać, bo wtedy trudno pojechać gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy i Koleżanki,

 

prośba o pomoc. Od niedawna jestem posiadaczem Yamaha Dragstar XVS 125 , a ponieważ motocykl jest pełnoletni, a opony wciąż pierwsze muszę je zmienić. I tu ma całą masę dylematów.

 

Po pierwsze, oryginalne rozmiary: przód 80/100-18, tył 130/90-15. Pytanie czy są tam opony dętkowe czy bezdętkowe (proszę o info od posiadaczy lub osoby mające wiedzę), na felgach niestety nie mogę się dopatrzyć oznaczeń (TT lub TL)..

 

Po drugie opon w rozmiarze 80/100-18 jest tylko jedna - marki DURO. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą oponką ?

 

Po trzecie, czy ktoś z Was zmieniał oponę przednia na nieco większą ? np. 90/100 lub 90/90 ? Czy się mieści na feldze i jaki ewentualnie wpływ na prowadzenie moto? Jaki największy rozmiar tam można założyć ?

 

I ostatnie pytanie, czy z tyłu i z przodu musi być ten sam producent, czy można mieć różne ?

 

Bedę niezmiernie wdzięczny za rzeczowe informacje :)

 

Pozdrawiam,

 

LWG !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Koleżanki,

 

prośba o pomoc. Od niedawna jestem posiadaczem Yamaha Dragstar XVS 125 , a ponieważ motocykl jest pełnoletni, a opony wciąż pierwsze muszę je zmienić. I tu ma całą masę dylematów.

 

Po pierwsze, oryginalne rozmiary: przód 80/100-18, tył 130/90-15. Pytanie czy są tam opony dętkowe czy bezdętkowe (proszę o info od posiadaczy lub osoby mające wiedzę), na felgach niestety nie mogę się dopatrzyć oznaczeń (TT lub TL)..

 

Po drugie opon w rozmiarze 80/100-18 jest tylko jedna - marki DURO. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą oponką ?

 

Po trzecie, czy ktoś z Was zmieniał oponę przednia na nieco większą ? np. 90/100 lub 90/90 ? Czy się mieści na feldze i jaki ewentualnie wpływ na prowadzenie moto? Jaki największy rozmiar tam można założyć ?

 

I ostatnie pytanie, czy z tyłu i z przodu musi być ten sam producent, czy można mieć różne ?

 

Bedę niezmiernie wdzięczny za rzeczowe informacje :)

 

Pozdrawiam,

 

LWG !

 

Masz napisane na oponie czy są dętkowe (tube) czy bezdętkowe (tubeless)

Każda opona w Twojej sytuacji będzie hiper.

Nie żongluj rozmiarami, ewentualnie użyj kalkulatora opon aby wstawić centymetr szerszą jeśli brakuje Ci producentów.

W Polsce nie musisz mieć jednakowych opon.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...