Skocz do zawartości

Motor z anglii papiery


Melo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ja z trochę innym problemem. Wracam za miesiąc z emigracji wraz z moim motkiem, czytam o tych wszystkich formalnościach związanych z rejestracją w Polsce i zauważyłem, że na moim v5c jest chamska literówka w moim nazwisku. I to nie pomyłka z jedną literą a praktycznie z połową z nich (tak wiem, powinienem od razu to załatwić, ale nie chciało mi się tego robić od razu, a potem zapomniałem o tym błędzie w dowodzie). I tu moje pytanie, co najlepiej zrobić w tym przypadku? Liczyć na to, że w urzędzie miasta przymkną oko na literówki? Mógłbym wymienić v5c, ale według ich strony można czekać nawet 6 tygodni, a ja będę już po tym czasie w Polsce. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to związane ze znakami diaktrycznymi to wątpię, ze popchniesz sprawę bez nowego v5c...w końcu nazwiska są różne. Finalnie to pytaj w urzędzie bo my tutaj możemy sobie pogadać.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak chyba będzie najrozsądniej. A jak to jest z tym przeglądem zerowym? Czy na stacji przyjmą motocykl z brytyjską blachą? Czy po przeglądzie dają jakieś zaświadczenie o zrobionym przeglądzie? A i jakie dokumenty muszę zabrać ze sobą, żeby diagnosta podjął się kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie zrobisz exportu jako sprzedaz na v5c? wtedy mozesz sprzedasz na siebie wiec nazwisko bedzie w porzadku, no i masz green slip, ktory w teorii powininen Ci wystarczyc, bo swiadczy o tym, ze zakupiles moto. Ja bym zakombinowal w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chyba nie rozumiem. Ja v5c mam na siebie (choć z błędami w nazwisku), planowałem wysłać do dvla powiadomienie o eksporcie (11. rubryka w v5c). Z tym i z umową kupna miałem zamiar zarejestrować na polskie papiery. Chyba, że można inaczej to prosiłbym o wytłumaczenie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przeczesywania innych forów natknąłem sie na pomysł, by spisać umowę np. z kimś z rodziny co najwyżej. Tez to jakies wyjście, tylko czy wtedy nie trzeba dwa razy przerejestrowywać? (Czyt. Ode mnie na np. ojca, a potem z ojca na mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to kicha, jesli nie chcesz kombinowac ze sprzedaza moto samemu sobie to nie przychodzi mi do glowy nic innego jak wyslanie korekty i czekanie na dokumenty. Na szczescie info o exporcie mozna wyslac z kazdego miejsca na ziemi wiec kwestia jak szybko wroci do Ciebie poprawione V5. Ja poki co czekam drugi tydzien;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem żywym przykladem, że lepiej załatwiać takie rzeczy od razu 🙂 więc żeby móc zarejestrować moto w Polsce będę musiał się dogadać z gościem, żeby spisać umowę i jeszcze bawić się w wymianę świstka. Jeszcze nie wróciłem do kraju, a już się wkurzam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...