Skocz do zawartości

Motor z anglii papiery


Melo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawna wygląda tak gościu od którego chce kupić moto nie przerejestrował moto na siebie tylko jeździł na danych jeszcze poprzedniego właściciela i teraz ja chciałem kupić moto i jak to zrobić bo w dowodzie są jeszcze dane 1ego właściciela . Co robić nie wiem czy zrozumiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koles chce ci sprzedać moto w ten sposób, ze niby ty jestes kupującym od kolesia z UK. Poprostu tak robią (nie rejestrują na siebie) zeby nie placic podatku i wogole nie figurowac w tranzakcji. Jesli koles nei figuruje nigdzie to srednia tranzakcja.Kto ci zagwarantuje ze moto i papiery nie są kradzione??

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koles nei figuruje nigdzie to srednia tranzakcja.Kto ci zagwarantuje ze moto i papiery nie są kradzione??

 

pzdr

w Uk masz mozliwosc sprawdzenia moto ze strony prawnej tzn kto jest wlascicielam itp. jest to platne ale moim zdaniem warto takie cos zrobic i miec pewnosc. Robi sie to na stronie internetowej wpisujac numer rejstracyjny pojazdu. Adresu strony jeszcze nie znam ale postaram sie go odszukac :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Uk masz mozliwosc sprawdzenia moto ze strony prawnej tzn kto jest wlascicielam itp. jest to platne ale moim zdaniem warto takie cos zrobic i miec pewnosc. Robi sie to na stronie internetowej wpisujac numer rejstracyjny pojazdu. Adresu strony jeszcze nie znam ale postaram sie go odszukac :icon_rolleyes:

autotrader.co.uk za wcale nieduza kase dowiesz sie o calej przeszlosci pojadzu, przeglady naprawy. Niedawno za darmo mozna bylo sprawdzic liczbe poprzednich wlasciceli,date zmi8any ostatniego kolor, model, poj silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz dowód rej. pojazdu z UK lub nr. rej i nr. dowodu rejestracyjnego (V5C) to możesz sprawdzić kawałek historii przeglądów technicznych za free.

:)

 

http://www.motinfo.gov.uk/

 

A tu stronka gdzie sprawdza się historię pojazdu w całości, odpłatnie czyli tzw. HPI Check.

http://www.hpicheck.com

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tak posiadając umowę kuna spisaną w UK + te dokumenty zarejestrujesz tego KTM bez problemu.Tak właściwie to wystarczy pierwsza kartka A4 od pkt. 1 do 8.

Gdybyś nie zamazał reference number to powiedziałbym Ci jaki powinien mieć orientacyjny przebieg.Bo to że jesteś 5 właścicielem to pewnie wiesz.

Edytowane przez Heny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam znalazłem ostatnio ogłoszenie na otomoto gdzie sprzedający wystawił Yamahe yzf r125 rok 2016 sprowadzona z angli, zainteresowałem się motocyklem i umówiłem się wstępnie na oględziny 

lecz moje pytanie brzmi czy właściciel ma obowiązek posiadać kartę pojazdu skoro zakupił motocykl w wielkiej brytanii od pierwszego właściciela,nie przerejestrował go ciągle stoi na żółtych blachach(mówi ze czasami odpali go i przejedzie kilka kilometrów zęby bezczynnie nie stał) jedyne co ma to dowód rejestracji przetłumaczony na polski... także proszę o pomoc gdyż jest to mój pierwszy motocykl który chce kupić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze naucz się korzystać z wyszukiwarki, bo jeszcze niejeden raz będziesz miał pytania typu podstawowego, które dawno posiadają odpowiedzi na fm

po drugie przeczytaj sobie ten wątek, plus kilka innych, w których np ludzie opisują problemy ze sprowadzonymi motocyklami, przy których sprzedawca postanowił oszczędzić - kosztem kupca

po trzecie niewiele napisałeś, bo nie wiemy kto widnieje w papierach, czy jest zrobiony import (pewnie nie), itd, a to są dane podstawowe. zwyczajowe jest tu oszustwo "kupowania od Anglika/ Niemca" czyli pominięcie pośrednika - i jeśli tak miałby wyglądać zakup, to od razu odpuść

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...