Skocz do zawartości

REJESTRACJA WETERANA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.Strasznie namieszane .Czytam i czytam a może ktoś krok po kroku napisze ładnie w pkt jak wygląda ta droga przez mękę z moto wygrzebanym w szopie o którym nikt nic nie wie i z chęcią odda za symboliczny litr chleba , ale nic nie będzie podpisywał .Moto z lat 70 ,stan kartonowo skrzynkowy czyli zrób to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)robisz barter-litr chleba za skrzynke motura

2)jesli gośc jest włascicielem i przepił dowód, bierzesz go do US żeby podpisał takie pismo o potwierdzeniu rejestracji pojazdu w tym urzedzie,

3)kiedy masz potwierdzenie spisujesz z człowiekiem umowe K-S i postepujesz jak w przypadku normalnej rejestracji

 

opcja brak kwitów, motong przechodził przez wszystkich we wiosce i nikt nie pamieta kto był włascicielem a kto go ukradł spod baru:

A)zasiedzenie

1)spisujemy z cżłowiekiem OŚWIADCZENIE SPRZEDARZY które steplujemy w US

2)po wiecej jak 3 latach składamy wniosek do miejscowego sadu o zasiedzenie ruchomości

3)sąd wyznacza termin rozprawy wzywa swiadków i klepie akt własności

4)dalsze potępowanie jak przy normalnej rejestracji

B)zabytek

1)postepujemy zgodnie z opisem- http://weteranszos.pl/zolte-tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

A i ja zaczynam powoli zbierać papiery do zarejestrowania WSK dziadka.

I teraz mam pytanie- wypełniając umowę kupna sprzedaży ( z dziadkiem ) trzeba podać numer rejestracyjny... Jest nieznany, od przynajmniej 30 lat niema papierów. Kto będzie pamiętać jaki miała numer? Więc co z tym polem zrobić?

To jest jeden problem.

 

Drugi to nie wiem jak jest z oświadczeniem o zgubieniu dowodu rejestracyjnego. Czy mogę ja je wypełnić i wziąć odpowiedzialność na siebie czy musi to zdobić dziadek? No w tym wypadku wydaje mi się niestety że on bo numer rej był by mi znany gdybym to ja posiał.

Czyli może być zonk bo jak dziadek przeczyta że pod rygorem pozbawienia wolności to nie dotknie tej kartki nawet...

 

No i 3 czy muszę ciągać dziadka po urzędach żeby podpisał jakieś dokumenty że to on był właścicielem tego motocykla? Bo tak naprawdę żadnych dowodów niema a i tam gdzie była zarejestrowana na pewno niema śladu po niej.

 

Chce zrobić porządek w papierach zanim skończy się na to czas. Aby móc bez większych problemów później strzelić żółte blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie czy jesli jak kupilem motorower 3 lata temu na przysłowiową gębę, to czy moge zarejestrować moto?

Nie mam umowy kupna sprzedaży, ale czy bez tego da rady, czy potrzebna mi taka umowa? Papiery sa na goscia który nie zyje, a ja kupiłem od jego syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie na spokojnie czy da się udowodnić w takiej sytuacji, że twój motorower jest twój, a nie przypadkiem "ukradłeś" go właśnie od kogoś. Jak nie masz dokumentów to nie masz potwierdzenia własności pojazdu, czyli niekoniecznie jesteś jego właścicielem. Żaden urząd tego nie łyknie. Przeczytaj posty w tym wątku, a poznasz jakie są możliwości rejestracji pojazdu bez dokumentów (droga sądowa poprzez zasiedzenie, droga urzędowa rejestracji pojazdu zabytkowego i to wszystko).

A mówiąc wprost jak nie masz papierów to pojazdu nie zarejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 19.02.2013 o 17:45, alex1151 napisał:

2 lata temu rejestrowałem Jaguara XJ 12 z 1978r..............to była droga przez mękę.....NIGDY WIĘCEJ!!:)

A tak skrótowo, to dlaczego? Ja od jesieni, do lutego rejestrowałem Moto Guzzi bez kwitów na żółto.
Było tylko trochę upierdliwie, z uwagi, że to 1 raz bez papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...