Skocz do zawartości

sprowadzenie częśći z usa


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej,chciałbym zakupic te czesci:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YZ450F-oem-yamaha-Valve-Kit-w-springs-seals-03-08_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a543Q7c39Q3a1Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c240Q3a1318QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem300264747460QQitemZ300264747460

 

i nie wiem jak się do tego zabrac.Co jesli urzędnicy w polsce uznają że nalićżą cło.co w tedy?duzo z tym jest załatwiania?Prosze o Doradztwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,chciałbym zakupic te czesci:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YZ450F-oem-yamaha-Valve-Kit-w-springs-seals-03-08_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a543Q7c39Q3a1Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c240Q3a1318QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem300264747460QQitemZ300264747460

 

i nie wiem jak się do tego zabrac.Co jesli urzędnicy w polsce uznają że nalićżą cło.co w tedy?duzo z tym jest załatwiania?Prosze o Doradztwo

 

Czy naliczą cło, czy nie, zależy trochę od szczęścia :biggrin: Jak się umówisz ze sprzedawcą, żeby nie wpisywał wartości na liście (a jak musi to nie więcej niż 20 - 30 USD) i nie wsadzał żadnej faktury do paczki, to masz szanse (z mojego doświadczenia 4:0), że się uda. Jeśli nie, to dostaniesz pismo, żeby skontaktować się z pocztowym urzędem celnym. Dzwonisz, mówią o co chodzi i... piszesz oświadczenie o wartości paczki (jak podasz za mało, mogą kwestionować) i przesyłają Ci paczkę za pobraniem. Wtedy płacisz cło (8% od wartości) + Vat (22% od wrtości z cłem) np.

 

podałeś/sprzedawca podał wartość 200 zł:

 

cło: 16 zł

Vat : 216 x 22% = 47,52

 

razem do zapłaty : 63,52

 

Testowałem, raz (ze dwa miesiące temu) młotek wpisał wartość na liście przewozowym :icon_twisted:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna szansa jest taka ze sprzedajacy wysle paczke jako podarunek. W innym przypadku urzad celny bedzie chcial od ciebie wszystkie dokumenty, dowody kupna (lacznie z wydrukiem aukcji strony ebay gdzei to zakupiles). Jednak jak umowisz sie ze sprzedawca zeby potraktowal to jako prezent to problem z glowy. Kase wyslij mu za posrednictwem paypal na przyklad.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ten dzial.

Po drugie wielu sprzedawcow z US i Canada nie znosi kombinowania z wartosciami i zaznacza to w swoich aukcjach. To oni w koncu nadstawiaja tylka za zanizenie wartosci. Tak ze badz przygotowany na to roznorodne reakcje na zapytanie o zanizanie wartosci sprzedazy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy nie chcą zaniżać często wartości paczki, ponieważ ubezpieczenie jest od wartości deklarowanej, a nie rzeczywistej. Także jak coś się z paczką stanie to masz lipe. Cło naliczają od wartości powyżej 40 euro, ale to tylko teoretycznie. Jak zamawiałem paczki o wartości ponad 300 zł, ale były w niej różne rzeczy nie było problemu. Raz zamówiłem adidasy za 130 zielonych z przesyłką i się doczepili, następnie 6 par butów za 9 stów i też się doczepili, 6 koszulek z chin też się doczepili. Ogólnie jak nie ma w paczce kilku takich samych rzeczy i wartość nie jest jakaś wielka to jest lajt. Jak kupujesz ze sklepu to raczej lipa z takimi wałkami, ale jak od osoby prywatnej idzie się dogadać co do wartości lub wysyłki jako prezent.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 6 miesięcy dostałem 2 paczki ze stanów i jedną z kanady -nic nie płaciłem cła.Pierwsza była duża,ale Glenn wypisal/a(nie wiem czy to imię żeńskie czy męskie)wartość 77 baksy.W środku była faktyczna faktura na 255 $.Nigdy nie było kłopotu z pomniejszeniem faktury-zawsze otrzemałem odpowiedż:OK rozumiem.Dwie paczki buły po 7 dniach,jedna po 21.Kurde-trzy farty.Myślę,ze trzeba ryzykować-dolar idzie do góry.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Ja zamawaiłem paczkę DHL o wartości 90$ i doliczyli sobie jeszcze 60zł opłaty magazynowej i oczywiście pwysyłka 380zł ..... Wrrrr ale niestety tylko w stanach było dostępne...

Najgorzej jak chcesz zaoszczędzić i kupujesz tam bo taniej a w rezultacie i tak przepłacasz.

Tuning zawieszenia motocross i enduro Szukiel Racing

http://www.szukiel.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...