Skocz do zawartości

Kawasaki GTR 1400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowej rzeczywistości :)

A pytanie moje dotyczy sprzętu jak w tytule. Przeglądnąłem na szybciutko 4um, net, ostatnie dwa roczniki ŚM i... niewiele. Dotarłem, oczywiście, do jakichś danych, ale szukam czegoś bardziej opisowego, a najlepiej opinii użytkowników. Z góry dziękuję za trud włożony w odpowiedzi :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Qmpel ujezdzal tego mastodonta przez 2 sezony. Oprocz tego, ze jest bardzo duzy, bardzo ciezki, bardzo wygodny okazalo sie owniez ze jest bardzo oszczedny. Przy spokojnej jezdzie zadowalal sie 5l/100km. Potezna szyba zapewnia swietny komfort jazdy, oryginalne kufry sa bardzo pojemne. Silnik jest nieziemsko elastyczny i (przynajmniej u kumpla) bezawaryjny). Co sie zepsulo: pociekl bak, i to w kilku miejscach, lusterka zaczely sie samoczynie skladac (tu pomogly patenty). Przy byle glebie parkingowej lamie sie hektar plastiku (to akurat nie dziwi). Co jeszcze....w zakrety sklada sie znosnie...aha, ma dosc glosne oryginalne wydechy. Oleju nie pobieral mimo sporego przebiegu.

 

To tyle chyba. Gdybys mial jakies konkretne pytania to pisz.

 

Pzdr

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się nie spodziewałem tak szybkiej reakcji :P Dzięki Art.

Aż nie chce mi się wierzyć w tak niskie zużycie paliwa, dane fabryczne mówią o ponad 7 l, ale teoria teorią. Co z tym bakiem za historia była? Może szpachlowany jakiś? :) :P

Aha, który rocznik?

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik to bodajze '87, a bak, hmmm...moto musialo stac dlugo z mala iloscia paliwa w zbiorniku. Pewnie to bylo przyczyna korozji. Ogolnie bardzo fajne moto, ale ze wzgledu na to, ze nie potrzebuje 100KM, przeraza mnie troche masa ponad 300kg oraz ze zalezalo mi na mlodym roczniku kupilem Honde Deauville. Jak na razie jestem zadowolony z wyboru.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Karol. Testy, a tym samym opinie, z zachodnioeuropejskiego punktu widzenia, jak zauważyłem wciąż jeszcze odbiegają od naszych realiów, dlatego nic cenniejszego od uwag krajowych użytkowników.

 

Art, Deauvillka jest bardzo sympatyczna i faktycznie, lżejsza o niebo, ale już nie przesadzaj z tymi 300 kg GTR-y. No, chyba, że z Tobą :unsure: A serio, i tak najważniejsze jest, żebyś się dobrze czuł z maszyną.

Co do mocy, to chyba te starsze roczniki GTR miały coś koło 80 kM, ale głowy nie dam.

Dzięki i czekam nadal na więcej wieści.

Pozdrówka

 

ps. ok, Art, miałeś rację z tymi 300 kg. Około 260 jest, ale wtedy suchutka całkiem, a tylko do baku wlewasz prawie 30 l :) :rolleyes:

Edytowane przez miro_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum

Dawno już nie miałem motoru i niedawno trafiła mi sie okazja kupienia gtr 1000

Możecie mi cos o nim powiedzieć

czy to dobry wybur jakie ma wady i zalety

Z góry dziękuje

Edytowane przez indian_gtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nienajlepszy wybór dla kogoś kto wraca po latach do motocyklizmu. Motocykl ten jest bardzo dużą i ciężką maszyną i mocy też ma niemało 100 KM. Wadami są spalanie 8 literków jako średnie trzeba przyjąć i dość częste przeglądy co 6 tyś. kilometrów. Jeśli maszyna była nieregularnie serwisowana, to mogą być problemy z gniazdami zaworowymi i zaworami. A tak po za tym, to idealny motocykl do turystycznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja ale nie przeraża mnie jego ciężar i moc

Zawsze chciałem mieć cos takiego mocny a zarazem komfortowy noi mało awaryjny można o nim tak powiedzieć???

A jak wygląda eksplatacja tego cacka tzn co ile wymiana olei rozżądu

Jestem troche zacofany mało wiem o takich motorach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie patrząc na to że nie miałem dawno motoru to jest godny polecenia??

Ten co ja mam kupić ma przejechane 75 tyś był sprowadzony z niemiec

Wszystkie wymiany były dokonane w niemczech rok temu czyli

Rozżąd opony hamulce olej

Widac że jest zadbany nie obdarty bezwypadkowy jeden właściciel w niemczech

teraz kupuje go od polaka przejeżdził nim jeden sezon

Rocznik 89 za 5000zł

Powiedz warto go kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też interesowałem się tym modelem motocykla był taki temat poruszany na forum poszukaj w archiwum, moim zdaniem warto by się zainteresować, zobaczyć go z bliska, przejechać się czy jest prosta rama, widelec, skrzynia biegów jak chodzi, jest to dużej pojemności silnik i swoje musi spalić, ma też hektary plastików które lepiej żeby omijały przewrotki. Mam obecnie Dominatora 650 z 93 roku i też jeździło po niemczech, drugi sezon w PL, jestem zadowolony z tego motocykla. Starszy motocykl jeśli jest zadbany i dobrze utrzymany przez właściciela może dać sporo frajdy z jazdy. Zobacz w archiwum pisali o tym motocyklu użytkownicy tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...