Skocz do zawartości

Prosze o opinie silnika


superbike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam- chce zakupic silnik na alledrogo o poj 110cm3 made in taiwan 12KM (4t) --- cena 900-950 zl z elektryka itd oraz wszczepic go w rame APRILII TUAREG rally --- potrzebna mi informacja i opinia o tych silniczkach (sa tez wkladane w takie male crossy) i mozna je spotkac pod roznymi nazwami np LIFAN.--Czy i jak z ich awaryjnoscia , czy podolaja konstrukcji o masie 100kg+ kierowca i oczywiscie rozmiarowi kol np 19cali (tyl w mojej aprilii)-- bede wdzieczny za odpowiedz zanim kupie ten silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Słuchaj jak Ci się uda to nie są to znów tak złe silniki, mój dzieciak na takim śmiga i nawet jestem zadowolony z tego qada choć teraz coś są problemy z rozrusznikiem!

Ale szczerze pomyśl o jakimś japońcu!

Z chin to najlepszy jest......... Ale "RYŻ" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in taiwan sugeruje trochę lepszą jakośc niż chiny. Z obserwacji wiem że o ile dba się o te silniki (wymiany filtra paliwa i powietrza, częste regulacje zaworów, dbanie o stan połączeń elektrycznych itp.) oraz nie katuje max. obrotami to wynagrodzą to w miarę bezawaryjną pracą. O ile nie trafisz na feralny egzemplarz bo to się zdarza dosyc często.

Ja akurat z chińszczyzną nie mam złych doświadczeń ale widzę jak niektórzy potrafią w rok (5-6 tkm)zajeździc taki sprzęt. Są też tacy co kręcą po 20tkm i więcej bez poważniejszych awarii i kupują następnego chinola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatnio jeździłem takim minicrossem 110 cm3 4 biegi manual (w kółko, wszystkie na dół) i jestem pod wrażeniem. Idzie na kółko po odkręceniu manetki na 1 biegu, bez "strzelania" ze sprzęgła. Quad automat nie ma takiej mocy. Zastanawiam się czy nie kupić tak dla zabawy...

Ostatnio w zakładzie w którym pracuję zobaczyłem taką rzecz: http://www.bikepics.com/pictures/1482751/ - to był quad kupiony w sierpniu. W innym quadzie poszedł wsteczny bieg. W 110 cm3 padają akumulatory (zbyt duża kompresja lub istnienie modułu odcięcia zapłonu)

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W quadach padają z powodu nieumiejętnego odpalania, akumulatory 5 Ah są za słabe. Układy odcięcia zapłonu czy też inne alarmy potrafią cały czas pobierać od 10 mA do 60 mA. Rozładowują akumulator a gdy już padnie to ulegnie zasiarczeniu.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...