Skocz do zawartości

ZX9R - PALĄCY SIĘ BEZPIECZNIK !!


NoLlI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak jak w temacie.Wczoraj podczas jazdy jak wrzucałem bieg moto zgasło.Przez moment myślałem, że to rozrząd strzelił czy co, bo mi troszke stukało z prawej strony silnika.Moto musiałem holowac, gdzie na miejscu się okazało, że bezpiecznik od zapłonu sie zjarał...włożyłem 2, przekręciłem kluczyk...znowu.Z 3 to samo.Nie mam pojęcia co się stało.Moduł zapłonu?Pompa paliwa?Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przebicie.Coś trzeliło podczas jazdy i koniec.Nie poszedł główny bezpiecznik od akumulatora tylko ten jeden od zapłonu (injection) czy jakoś tak.Wszystko inne działa.Kolega mi mowił, że by może pompa paliwa się zatarła.Jestem laikiem w tych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat kolego albo dobry elektryk. chcesz sam? na tzw "malpe". odlacz wszystkie wtyczki od wszystkich urzadzen, wloz nowy bezpiecznik i patrzysz. jak dziala, to po kolei podpinasz wszystko z powrotem. kiedy strzeli - tam szukasz problemu. mi to wyglada na jakis przytraty kabel. a pompa paliwa sterowana jest przez impulsator i to moglo kleknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skana wrzuce ale później, teraz nie mam technicznej możliwości.Z tego co mniej więcej wywnioskowałem, to ten bezpiecznik idzie do startera na kierze, do zielonej lampki od biegu neutralnego (nie świeci po mimo wbitego luzu) i do skrzyneczki ale co to jest to nie mam pojęcia...teraz co to może być.Zerwany kabel...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusz beretem. jak wlozysz bezpiecznik przy wylaczonym zaplonie to pali go czy dopiero po wlaczeniu stacyjki? oblukaj ten luz, on tylko nie dziala czy inne kontrolki tez? od zerwanego kabla bezpieczniki sie nie pala. moga sie palic od zerwanego kabla plusowego i jednoczesnie przywartego do masy motocykla. kiedy dokladnie ten bezpiecznik sie przepala? w momencie nacisniecia startera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił się przy przekręcaniu kluczyka.Problem rozwiązany...jednak od pompy paliwa! Najpierw odczepiłem kable od pompy, przekręciłem kluczyk i nie wypaliło go...myślałem że pompa do wymiany, po dalszych oględzinach okazało się że styki są strasznie zaśniedziałe i zware robiło.Przeczyszczone i problem rozwiązany.Dzięki za chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepne sie pod temat, gdzie sa bezpieczniki w zx9r z 1995 roku? przez przypadek zle podlaczylem kierunkowskaz i prawdopodobnie spalil sie bezpiecznik, wszystko dziala oprocz kierunkow, przerywacz jest dobry ale w ogole napiecie do niego nie dochodzi. Znalazlem jeden bezpiecznik pod siedzeniem kierowcy, jest on obok przekaznika od rozruchu ale jest dobry i raczej za kierunki nie odpowiada. Wie ktos moze gdzie jest reszta bezpiecznikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak miałeś robioną elektryke w moto przez jakiegoś elektryka to skrzyneczka z bezpiecznikami może być wszędzie :D U mnie np. w zx9r był pod główką ramy tak, że w sumie ciężko było się dostać, ale możesz też sie doszukać przeważnie z lewej bądź z prawej strony pod owiewką. To takie malutkie plastikowe opakowanie do którego idą kable i nigdzie dalej nie wychodzą. Na pewno gdzieś znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...