Skocz do zawartości

iż 49 z koszem


baro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bikepics.com/members/baro/5849/Default.asp nabyłem dziś to wszystko za 250 brakuje silnika i koła od kosza. A było to tak wujek się dowiedział ze na wiosce jego znajomy przechowuje stary wojenny motor z koszem :) motor ten do znajomego mojego taty i mojego wujka ponad 6 lat temu przyprowadziło 3 młodych łepków wieku 17/18 lat przyjechali tym było to w całości lecz w opłakanym stanie ... Zapytali czy mogą to przetrzymywać w wojskowym namiocie w kącie koleś się zgodził... chłopaki rozebrali motocykl w drobny mak ramę i pod zespoły zakonserwowali minią silnik wzięli do remontu ... i ślad po nich zaginął .. Właściciel tego namiotu dzwonił pod numery które zostawili lecz nie odpowiadali... Niedawno postanowił rozebrać garaz a to miało już iść na przetop .... ale mój tata się o tym dowiedział i zakupiliśmy toto :banghead: ... ma ktoś może silnik do tego i koło do wózka ? zastanawiam się czy pakować się w przywracanie tego do stanu używalności czy pozbyć się tego... chętnie poznam wasze zdanie dotyczące tych oto motocykli :bigrazz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie bym chciał zakupić silnik jest na allegro jakiś za 150zl :). Tata powiedział że jak na kola go postawie i zakupie silnik zacznę co kolwiek z nim działać to będzie ze mnie dumny :bigrazz: . Mój plan jest taki czyszczę ramę do gołego i będzie malowana kompresorem prawdopodobnie na czarny lub hmm jakaś wiśnie ? W jakich seryjnych kolorach wychodziły te modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie IŻ49 z koszem to nieporozumienie - męczarnia dla silnika a przede wszystkim dla sprzęgła.Założyłem kiedyś na próbę do swojego Iża kosz od Pannonii i mi się żal zrobiło po kilku kilometrach.

Ładny materiał na rozpoczęcie zabawy w restaurowanie, nie jest zbyt wymagający a o części jeszcze dość łatwo :icon_twisted:

Pozdro all

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie od czego ten wózek ? też mi sie na IŻowski nie wydaje ...

 

zwróćcie uwage na mocowanie koła....

 

 

Według mnie, wózek to dużo wcześniejsze podwozie i tył gondoli typu Steib z przerobionym dziobem od wózka do MZ (typu Elastic). Ale do pełnej identyfikacji potrzebne by były fotki szczegółów: ramy, całej gondoli, mocowań do motocykla.

Co do Iża to radzę przed rozpoczęciem prac lakierniczych zmontować te puzle w całość. Sprawdzisz co jest nie od tego sprzętu (np. błotniki nie są płytkie, ale możliwe, że zostały przerobione, przedni wygląda na DKW ze zmienionymi mocowaniami), czy czegoś nie brakuje. Będziesz mógł w ten sposób dopasować też poszczególne części bez niweczenia nieopatrznie wcześniej zrobionej pracy (np. klepanie lub przeginanie uchwytów mocowania blach które zostały już pomalowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wózek idzie na handel jest już na allegro. przedni błotnik jest od dkw 350 nz albo simson avo a tylni od junaka iż 49 miał płytkie błotniki rame juz przykładałem tak w całość i jest kompletna .... jeżeli kogoś interesuje ten wózek mam więcej zdjęć chętnie z kimś sie nimi podzielę :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...