Skocz do zawartości

problem z rozpoznaniem


vifon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dla niektórych może sie wydać śmieszne ale dopiero zaczynam przygodę z ruskami! mam problem z rozpoznaniem co to jest za silnik.moje pytanie to jak można rozpoznać silnik dniepra od urala.

pokrywy zaworowe ma gładkie z dwoma przetłoczeniami,instalacja jest z alternatorem,korbowody są rozkręcane i skrzynia jest ze wstecznym gazik k 65 t.chce sie podjąć remontu tego silnika no i nie wiem do czego mam szukać części.wrzuciłbym zdjęcia tego silnika ale za bardzo nie wiem jak. :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z allegro to jednak trzeba uwazac- sam sie nie raz z nami smiales o emkach, kaskach.. :)

 

zdjecia zaladuj np. na www.fotosik.pl lub na www.imageshack.us nastepnie skopiuj link i po problemie.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zabierasz sie za remont silnika od radzieckiego motocykla nie majac zielonego pojecia o nim..? Swietny pomysl, moze na poczatek liznij troche teorii..? A potem przez takich ludzi kraza opinie ze ruskiem nie da sie jezdzic :)

Silnik bedziesz robil pewnie z 3 razy zanim zaczniesz jezdzic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I co?jak sprawa remontu? cos utkneło:-) wiesz ze to masz conajmniej 2 lata wyrwane z zyciorysu, chyba ze sie troche znasz, hihihi, przypomniało mi sie jak zaczynałem robic remont, na wiosne jezdze:-)hahahaha, ale frajer jestem:-)własciwie to nie minołem sie z prawda, w koncu na którąs tam wiosne wyjade:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!remont z braku czasu na razie utkną w miejscu już wiem ze mam do czynienia z silnikiem dniepra,

aż tak bardzo mi sie nie spieszy z tym remontem na co dzień jeżdżę honda cm 400t.a rusek ma być raczej od święta eksploatowany. :bigrazz:

Mam jeszcze jedno pytanie?

Znalazłem na allegro komplet nowych cylindrów + tłoki +pierścienie ceny wąchają sie od 230 do 300zl czy ktoś mógł by sie wypowiedzieć na temat jakości takich cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tzy rodzaje zestawów w zależności od produkcji Polskie, radzieckie i ukraińskie.

Polskie ponoć zajebiste, radzieckie też powinny być ok, a ukraińskie sobie odpuść.

 

Ogólnie to przy zakupie każdej ukraińskiej części zawsze jest niespodzianka. Co do cylindrów to m taki zestaw do dniepra którego składam i sprawa wygląda tak, że jest to komplet cylindry + tłoki o rzekomo takich samych rozmiarach a jednak tłok w jednym cylindrze chodzi ciaśniej niż w drugim. Druga niespodzianka pojawiła się podczas montarzu cylindrów. Okazuje się, że kołnież jednego cylindra nie wchodzi w głowice. Po zmierzeniu suwmiarką okazało się, że zewnętrzna strona tuleji jest owalna (!) i różnica wynosi ze 3 dychy i musze zanieść do tokarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mówią ze rusami nieda sie jeżdzic ja dnieprem w tym roku zrobiłem 9.5 tys. kilometrów bezawaryjnie

wszyscy sie dziwią ze dojerzdzam w rurzne miejsca muj dniepr osiąga 160na godzine po załorzeniu dyfra 10 ki

nie jeden z japońca sie dziwi na trasie

pozdrawiam moturzystów :lalag: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mówią ze rusami nieda sie jeżdzic ja dnieprem w tym roku zrobiłem 9.5 tys. kilometrów bezawaryjnie

wszyscy sie dziwią ze dojerzdzam w rurzne miejsca muj dniepr osiąga 160na godzine po załorzeniu dyfra 10 ki

nie jeden z japońca sie dziwi na trasie

pozdrawiam moturzystów :buttrock: :icon_rolleyes:

 

Dniepr gora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mówią ze rusami nieda sie jeżdzic ja dnieprem w tym roku zrobiłem 9.5 tys. kilometrów bezawaryjnie

wszyscy sie dziwią ze dojerzdzam w rurzne miejsca muj dniepr osiąga 160na godzine po załorzeniu dyfra 10 ki

nie jeden z japońca sie dziwi na trasie

pozdrawiam moturzystów :flesje: :)

Stary - popracuj nad ortografią, bo ten temat czytają ludzie w różnym wieku (również nastolatki przymierzające się do ciężkich sprzętów zza Buga);

Nie dziwi mnie rus goniący z prędkością ponad 100km/h, bo sam swoim byłym sprzętem od czasu do czasu ganiałem lekko ponad 120km\h....................a i czasem zdarzyło mi się spotkać Junaka (GPX), który gonił w trasie srednio 110-120km/h (tak - to możliwe!).......

Każdym sprzętem da się jeździć - wystarczy go dobrze dopracować.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...