Skocz do zawartości

jakie sportowo-turystyczne moto najlepsze dla pasażera?


Rekomendowane odpowiedzi

Spory nacisk kładziesz tu na "sportowo-".

Ale jeśli rzeczywiście turystyka się liczy, to po emerycku: BMW

ja na RSce zrobiłam z tyłu kilka ładnych km i na prawdę kiedy patrzyłam na biedne dziewczyny z kolanami niemal pod brodą, stopami opartymi na małych, niewygodnych podnóżkach, plecami wygiętymi w dziwnej pozycji, z opisaną tendencją do katapultowania prz każdymmocniejszym hamowaniu...

Na eresce pełen komfort, duża kanapa, solidne podnóżki i naturalna pozycja ciała. Po prostu marzenie każdego Plecaczka. (Tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę)

Kochasz? bierz BMW ;D

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam wszystkich, pod koniec sezonu wymieniam sprzęt i pomału zaczynam rozeznanie. Szukam sporta 600cm3 z możliwie maksymalnie odprężoną pozycją za sterami i z siedziskiem dla małżonki o cechach umożliwiających pokonanie 150-200km w jako takim komforcie. Zależałoby mi najbardziej na opiniach podpartych własnym doświadczeniem.

Najbardziej oczywistym kompromisem między wygodą a sportem będzie chyba cbr600f4i i jest to mój nr 1 na tą chwilę ale szukam jeszcze jakiś alternatyw. Ja mam 183 a żona 167 wzrostu wiec raczej przeciętnie. Budżet 15 tys max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sportowy turystyk" to taki oksymoron raczej... ;)

Znając "małżonki na tylnych siedzeniach" to żaden "sportowy turystyk" nie będzie wygodny.. :blink:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej by było każdym z osobna pojeździć, ale dłużej, ze dwa dni. Wtedy zaczynasz zauważać co ci bardziej pasuje a co nie. Szczególnie w motocyklu, na którym siłą rzeczy siedzisz wiele godzin podróżując.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha FJR 1300/Kawasaki GTR 1400/Honda 1300 Pan European

To taki zestaw marzeń, jeśli chodzi o moto do szybkiej turystyki. Z racji sentymentów (st1100) do poleciłbym ST1300. Za kasę rzędu 40.000 pln to będzie zacny sprzęt. Oczywiście konkurenci też są niczego sobie. Przymiarki, na żywo, powinny rozstrzygać. I obowiązkowo z plecaczkiem.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo,ja jezdze sam ale moze Ty jechales z pasazerem i znasz jego zdanie.Ale chyba nasze Zety nie sa za bardzo "przyjacielskie"dla tylkow plecaczkow.

 

W dalszą trasę nie jeździłem w duecie ale i tak nie jest to motocykl do dalekiej turystyki. Wyżej przytaczane propozycje są zdecydowanie lepsze.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dalszą trasę nie jeździłem w duecie ale i tak nie jest to motocykl do dalekiej turystyki. Wyżej przytaczane propozycje są zdecydowanie lepsze.

Moze i sa lepsze,ale ja robilem dziennie ponad tysiac km.i nie byl to jakis koszmar dla tylka(po zmianie siedzenia,oczywiscie).Aha,podnioslem jeszcze kierownice o 2,5 cm i zamienilem raczki na zelowe(choc to akurat nie wiem czy cos pomoglo) Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...