Skocz do zawartości

jakie sportowo-turystyczne moto najlepsze dla pasażera?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Poszukałem chwilkę ale nie mogę znaleść podobnego tematu.

 

Chodzi o to, że powoli odczuwam rosnącą potrzebę zamienienia ZR7 na coś bardziej drapieżnego. Od pewnego czasu z bijącym sercem patrzę na CBR600RR (lub nawet 1000RR). Niestety z tego co słyszałem (i nie trudno sie tego domyślić) to motocykl paskudny dla pasażera, o doborze kufrów już nie wspominam.

 

Chciałbym zebrać parę opinii na temat tego jak jeździ się z tyłu bądź co bądź sportowego CBR600RR, a także tego jak to wygląda w przypadku 600F4i, Fazera i innych sportowo-turystycznych motocykli?

 

Wreszcie, jaki motocykl byście polecili jeśli główne wymagania co do niego to: wygodna pozycja za kierownicą i na tylnym siedzeniu (żeby nie płakać po 400km), najlepiej pełna owiewka (żeby powyżej 150km/h nie chciało oderwać od motocykla), koni ~100 lub więcej, pojemność minimum 600, możliwość znalezienia kufrów i stelaży?

 

Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze mam oba (RR i Fazer) :)

 

Ogolnie rzecz biorac sa nieporownywalne w zadnym aspekcie.

 

RRka bylem z pasazerka latem zeszlego roku na Slowacji (780 km jednym zamachem jechalismy) i dalismy rade. Fazerem oczywiscie bedzie o niebo wygodniej ale jesli chcesz miec moto z pazurem to o Faziem zapomnij - lekko Ci tylko wiatr we wlosach zawieje. Z RR bedziesz mial tapira na glowie na stale :biggrin:

 

PS. Moja RR jest na sprzedaz - patrz stopka. :P

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K 1200 S ewentualnie K 1200 GT :biggrin:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Fazer i F4 będą na pewno lepszym wyborem pod względem ''turystycznym" niż którekolwiek RR...Jeśli interesuje Cie naprawdę wygodna jazda i przede wszystkim z klasą to idealnym rozwiązaniem będzie VFR 800 lub CBR 1100 XX jak kolega wyżej napisał...wrażenia z jazdy kapitalne, pasażer praktycznie nieodczuwalny dla kierowcy a sama pozycja pasażera jest bardzo bardzo wygodna.

 

Pozdrawiam, Djobeł

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moja Zielonooka śmigałem CBR 600 RR i strasznie mi narzekała na niewygodną pozycję - niewygodne położenie nóg na podnóżkach i "katapultowanie" przy każdym hamowaniu. Co ciekawe, na nowym GSX-R 1000 było rewelacyjnie, i to przy bardzo szybkiej jeździe. Fajnie sprawdziła się Honda VFR (RC 36, gorzej V-Tec, który ma bardziej pocylone siodełko dla pasażera). Z tego co wiem, dwa najwygodniejsze motocykle (nie licząc Goldwinga, ale to inna klasa :)) to CBR 1100XX oraz Hayabusa (zarówno pierwsza, jak i najnowasza). Największa porażka - Ducati Monster i Suzuki C1800 Intruder.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, jaki motocykl byście polecili jeśli główne wymagania co do niego to: wygodna pozycja za kierownicą i na tylnym siedzeniu (żeby nie płakać po 400km), najlepiej pełna owiewka (żeby powyżej 150km/h nie chciało oderwać od motocykla), koni ~100 lub więcej, pojemność minimum 600, możliwość znalezienia kufrów i stelaży?

- Thundercat

- GSXF 750

- VFR

- CBF

- TDM

.

.

.

.

.

.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja economy - FJ1200

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR 600 F do turystyki i owszem ale raczej w pojedynke. W 2 osoby bedzie ciezko. Jezdze wlasnie takowym i nie wyobrazam sobie kogos "na plecach" w dalszej trasie. Ale moze to kwestia mojej ograniczonej wyobrazni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR 600 F do turystyki i owszem ale raczej w pojedynke. W 2 osoby bedzie ciezko. Jezdze wlasnie takowym i nie wyobrazam sobie kogos "na plecach" w dalszej trasie. Ale moze to kwestia mojej ograniczonej wyobrazni :icon_mrgreen:

 

 

E tam, słabo cosz masz z wyobraźnią :crossy: :bigrazz:

 

Ja sam spokojnie robię po 1000 km w ciągu dnia na F4 a we dwoje też się da tylko trzeba częściej przystanki robić. Wersja z pełną kanapa jest naprawdę wygodna, gorzej z F4i gdzie siedzonko pasażera jest mniejsze, wyżej i twardsze.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobilem na swoim Hornecie (wersja bez owiewek ,ale z szybka) 650km z pasazerka, zniosla to ale nazekala troche jak dluzszego postoju nie robilismy. kanapa jest taka sama prawie jak w CBRF4i.

Sa za to zalety,bardzo latwo jezdzi sie w korku,wchodzi w ciasne zakrety i wykonuje manewry <20km/h (gdzie ciezkim moto trudno jest manewrowac).No i lepsze doznania w czasie jazdy - wiatr powyzej 140km/h juz mocno czuc. :flesje:

 

Problem byl z bagazem - kupilem teraz stelaz i kufer ,wiec zobaczymy jak z oparciem bedzie sie pasazerce jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od twoich gabarytów jeśli jesteś wysoki to żadna 600, ja latam na CBR XX i słyszałem wiele opini że jest to najwygodniejszy motocykl w swojej klasie, spełnia wszystkie twoje wymagania, pozycja kierowcy super, jak się dobrze pochylisz to i przy 300 nie wieje 3a tylko wyższą owiewke założyć moc wystarczająca przy swojej masie na gume idzie bezproblemowo, mało pali, mało awaryjny rewelacyjnie się prowadzi, ostatnio miałem okazje jechać jako pasażer i moim zdaniem na tyle jest wygodniej niż z przodu zresztą tu masz link http://www.scigacz.pl/Honda,CBR,1100,XX,Su...zytku,1624.html tam się dowiesz wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...