Skocz do zawartości

łańcuch napędowy "strzela"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem bandita i mam problem z łancuchem. Przy ruszaniu słychac jak łancuch tak jakby strzelał. Jak sprawdzilem w jednym miejscu miejscu łancuch tak jakby sie trosze podnosił. Zębatki są w porządku. Naciąg jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierówno wyciągnięty łańcuch czeka cię wymiana najpewniej spróbuj troszkę popuścić naciąg tak aby w miejscu gdzie jest najbardziej napięty miał odpowiedni naciąg to może jeszcze troszkę pojeździsz(tylko ostrożniej) no i smaruj go ale radze wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję szybką wymianę! Ja przegiołem i zerwałem łańcuch. I tak miałem szczęście bo końcówka zerwanego łańcucha uszkodziła pokrywę silnika a mogła np. zablokować tylne koło :P

Ucz się na cudzych błędach i wymień łańcuch :P

 

szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Siema
Problem mam z loncinem a dokładniej z łańcuchem, cały napęd nówka a występują problemy jak ze starym i doszedłem do wniosku, że to źle ustawione koło, ale po kolei. Potrzebuję tipa by ustawić tylne koło, bo jak wyjeżdżam pod większe górki to łańcuch strzela tak jakby łańcuch nie trafił w zębatkę po czym spadał na zębatkę uderzając ją.

Więc potrzebuje z tym pomocy, bo nie wiem jak dokładnie równo ustawić to koło i dodam, że nie mam prowadnicy 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej i z drugiej strony wahacza masz regulatory wraz z podziałką. Jeden i drugi regulator musi być w tej samej pozycji. Czyli jak z lewej strony jest np. na 1 i jedna kreska to prawy też musi być.

W instrukcji wyczytaj czy luz mierzy się mając koło w powietrzu na stopce centralnej czy z obciążeniem na stopce bocznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qadrat napisał:

Z jednej i z drugiej strony wahacza masz regulatory wraz z podziałką. Jeden i drugi regulator musi być w tej samej pozycji. Czyli jak z lewej strony jest np. na 1 i jedna kreska to prawy też musi być.

W instrukcji wyczytaj czy luz mierzy się mając koło w powietrzu na stopce centralnej czy z obciążeniem na stopce bocznej. 

Zapomniałem dopisać że nie ma żadnej podziałki i śruby są inne bo z jednej (ośka) jest 14 a z drugiej (nakrętka) 17 jak bym to miał to wiesz 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...