Skocz do zawartości

Jak wbic lozyska w kartery??


kamilp7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny

 

Znowu mam problem, nie moge wbic lozysk w kartery. To sa 2 luzyska od walu. Lozyska wsadzilem do loduwki na godzine a kartery nagrzalem palnikem. Do polowy wchodza bez problemu ale dalej nie ma mowy zeby poszly. Moze zle nagrzewam te kartery??

Prosze o odpowiedzi jak najszybciej i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie wiem ale gdzies to slyszalem.

 

no to lozyska wbite. Ale za pierwszym razem jak wbijalem to tak jakby jedno sie krzywo wbilo i je wybilem. Aale tera jak siedzi joz na miejscu to wyglada na to dalej krzywo siedzi. Nie az tak bardzo, a moze jakies zludzenie optyczne? Wyciagalem je pare razy i tak samo zawsze wchodzi, co mam zrobic w takiej sytuacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten temat był wałkowany kilka razy.

Po drugie właśnie albo spieprzyłeś łożyska albo kartery.

Jak wbijałeś na tzw. chama to coś musiałeś skrzywić

Kolega czarekmbx ma racje do wkładania łożysk używa się praw fizyki dotyczących rozszerzalności materiałów pod wpływem temp.

nagrzewasz metal -zwiększa obj

chłodzisz - zmniejsza

Co do tego użyjesz to twoja sprawa a teraz to troszkę lipa.

 

Może źle nagrzałeś ??

Edytowane przez mahermnih1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wbijać to możesz gwoździe w deskę. Lozysk nie wbija się ze względu na ich precyzyjną konstrukcję. Łożyska wciska się an prasie - hydraulicznej lub recznej tzw.balansowej. Przy wbijaniu łozysk poierd**lisz blok lub zniszczysz łozyska lub to i to jednocześnie. Jesli łozysko dostało uderzenie nawet przez jakiś element w który uderzałeś to mogło się zniszczyć lub krzywo wsunąć, nawet o 0.01mm i długo nie polata takie łozysko.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wbijać to możesz gwoździe w deskę. Lozysk nie wbija się ze względu na ich precyzyjną konstrukcję. Łożyska wciska się an prasie - hydraulicznej lub recznej tzw.balansowej. Przy wbijaniu łozysk poierd**lisz blok lub zniszczysz łozyska lub to i to jednocześnie. Jesli łozysko dostało uderzenie nawet przez jakiś element w który uderzałeś to mogło się zniszczyć lub krzywo wsunąć, nawet o 0.01mm i długo nie polata takie łozysko.

"Wbijać to możesz gwoździe w deskę."-Dokładnie. :banghead:

Żal mi takich mechaników co nie używają swoich rozumów do rozwiązania problemu w bezbolesny sposób. W nowych silnikach czesto jest zalane metalowe gniazdo łożyska. Chciałbym zobaczyć jak taki znawca/mechanik podgrzewa owe gniazdo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w domowym garazu raczej ciezko o prase hydrualiczna wiec czasem trzeba je wbić w ten karter ale mozna to zrobic z głową :D jak wymienialismy lozyska z kumplem to je wbijalismy ale przez drewno i nie na chama i w takiej metodzie nie widze nic złego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi sięnawet nie chciało pisać o tym wbijaniu a co do wciskania to widziałem jak chłopak sobie radził podnośnikiem samochodowym takim hydraulicznym.Efekt był na pewno lepszy niż wbijanie łożyska :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi sięnawet nie chciało pisać o tym wbijaniu a co do wciskania to widziałem jak chłopak sobie radził podnośnikiem samochodowym takim hydraulicznym.Efekt był na pewno lepszy niż wbijanie łożyska :banghead:

 

Dokladnie taki podnosnik moze sluzyc za prase, nawet tuleje idzie tym wycisnac, wiem z wlasnego doswiadczenia, tylko trzeba sobie rame wyspawac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wbijać na hama to należy bić po zewnętrznym pierścieniu, wtedy nic sie nie stanie, używając oczywiście gumowego młotka albo przez deseczke.

 

Praw fizyki chyba nie znacie... Otwory NIE zmieniają wielkości pod wpływem zmiany temperatury! tak że do lodówki to lepiej kurczaka włóż spowrotem:P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...