Skocz do zawartości

Yamaha Fazer czy Yamaha FZ6 czy Honda CBR600F


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo planuję zakup swojego pierwszego motocykla. Do tej pory miałem okazję jeździć paroma choperami kolegów i Suzuki Sv 650n. Planuje zakup motocykla, który nadawałby się do miasta (70 % przebiegu) i czasem na trasę (30%). Zastanawiam się pomiędzy Fazerem, FZ6 a Hondą CBR600F. Wiem, że motocykle te były wielokrotnie opisywane, ale nigdzie nie znalazłem porównania FZ6 z Fazerem.

Planuję zaku motocykla z ok 2003 roku, mam na wydanie ok 15000 zł na sam motocykl, plus ok 2000 na ewentualne doprowadzenie go do porządku.

Mam parę pytań:

1. Co będzie lepsze na miasto i czasem trasę?

2. Czy stary Fazer jest mniej agrwesywny od nowego i jak to się ma w odniesieniu do Hondy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FZS 600 i jestem nadal zadowolony z niego mimo ze to 2 sezon, moto mi sie nie znudzil, a moze nawet wrecz przeciwnie.

Doceniam go za latwosc prowadzenia, dobry silnik ktory jest przewidywalny i ma przyjazna charakterystyke, dobrze lata po zakretach.

 

Mieszkam w Warszawie wiec duuuzo jezdze po miescie i tu zwrotniosc jaka ma fazer bardzoo sie przydaje. Odnosnie trasy to w zeszlym robu zrobilem nim 6500 po Alpach z pasazerem, a w tym roku w zwiazku z moim wyjazdem na erazmusa wzialem ze soba moto do Aachen i trasa 1200 km na raz w jedna strone nie byla problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że każdy chwali swoje, ale zwróć uwagę także na Thundercata, bo pasuje jak ulał do twoich oczekiwań, ma wygodną pozycję ( jest wystarczająco elastyczny w mieście, a na trasie też nie ma kompleksów).

Edytowane przez kamil79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuję zakup swojego pierwszego motocykla. Do tej pory miałem okazję jeździć paroma choperami kolegów i Suzuki Sv 650n. (...)

 

sprecyzuj, co znaczy "miałem okazję jeździć". jeśli oznacza to, że parę razy przejechałeś się wokół trzepaka - odsyłam do tematów, które wyszukiwarka znajduje na hasło "pierwszy" i "pierwsze"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...