Skocz do zawartości

JAWA 175


orzeł175
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam remont jawy i mam pytanie jak zdjąć przód od ramy i jak zdjąć tylni wahacz i ile tak mniej więcej wyniesie piaskowanie całej jawy z góry dzięki za odp; ślinik już w remoncie mam cylinder po szlifie IV i tłok pierścionki kupie i resztę potrzebną do remontu silnika

 

Acha i jeszcze w baku jest taka masa jakby majonez koloru ciemna czerwień jak to wyczyścić jakieś środki chemiczne czy coś? proszę o rade.Załatwiłem sobie lakiernika za pół darmo gość ma zakład lakierniczy i ma wfmke z 1955r ale nie chce sprzedać bez papierów 9600 od nowości przebiegu.Narazie niebede robił chromów bo nie mam kasy ale kiedyś zrobię narazie lakier i ślinik i rejestracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynam remont jawy i mam pytanie jak zdjąć przód od ramy i jak zdjąć tylni wahacz

Przód zdejmuje się bardzo prosto - odkręcasz ramke reflektora, zdejmujesz górną część lampy, odkręcasz trzy śruby (dwie od lag i jedna od sztycy) i dwie śruby M6 (wewnątrz nakrętek mocujących lagi do półki górnej) - i po kłopocie - półka zchodzi. Zostaje demontarz nakrętki od sztycy (klucz pazurkowy), zdjęcie górnego łożyska - i zrobione);

Tylny wahacz jest bodajże zabezpieczony wkrętem (od spodu - mniej więcej na środku). Odkręcasz go, zdejmujesz dekielki i wysuwasz swożeń mocujący wahacz do ramy;

Z tego co pamiętam to jakoś tak to szło (mam nadzieje, ze niczego nie pokręciłem.................);

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak z tym przodem to odkręciłem dwie śruby które trzymają lagi w nich są pręty takie to chyba dobrze zrobiłem ale jeśli chodzi o ta główną śrubę to nie wiem jak to zrobić nie mam takiego klucza dużego chyba tam jest 34 i jak wygląda ten klucz pazurkowy Wahacz tylny odkręciłem te śrubę i co dalej jak zdjąć te dekielki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro stacyjkę nową tylko że ta ma 4 gniazda a stara oryginalna ma 3 czy to nie będzie przeszkadzało przy elektryce i jak wyciągnąć blaszkę ze skorupy lampy ta od stacyjki bo stacyjka wyszła ale została ta blaszka nie mogę jej wyciągnąć i pomóżcie z tym przodem i jak ten bak oczyścić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...