Skocz do zawartości

jimi11

Forumowicze
  • Postów

    2248
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi opublikowane przez jimi11

  1. Nie rozumiem o co ten krzyk. Lampa nie ma homologacji. W środku zastosowano halogeny takie jak się daje w kuchni nad blat :D Sam jeździłem na tym. Spróbować możesz, bo to dużo zależy od diagnosty.



    Co do podwójnej - ona chyba ma homologacje i powinna przejść. Ale diagnosta może sie przyczepić ze to "nie jest kompletny motocykl" :D

  2. W dobra porę ten temat mi się trafił :)

    Bo właśnie się kolegą ustawiliśmy na weekand na wymianie uszczelki pod głowicą w jajku 750, 2000r., bo też mu zaczeło cieknąć z lewej strony cylindrów od strony wydechu.

    Co dziwne, jak oglądałem z nim przed kupnem inną F-kę to też się pociła w tym samym miejscu...

     

    Może faktycznie tam się głowica luzuje na śrubach i wystarczy dokręcić.

     

    No nic, zrzucimy pokrywę i zobaczymy czy po ustawieniu klucz na dany moment z serwisówki śruby coś się ruszą. Jak tak to zostawiamy głowicę w spokoju do testów a jak śruby nie drgną to iestety czeka nas grubsza robota...

     

    A ja Ci podpowiem zebys sprawdzil uszczelki pokrywy zaworow od stron swiec... Kiedy olej dostaje sie do otworu od swiecy, kanal odplywowy jest tuz przy laczeniu glowicy. W praktyce to wyglada jakby olej lecial spod glowicy.

     

    Juz raz tak niepotrzebnie wymienialem uszczelke w tym motocyklu ;-)

  3. Chodzi mi o to najbardziej:

     

    Po lekturze, która mówi, że nowy silnik (PC25) "(łańcuch rozrządu przeniesiony na prawą stronę wału korbowego, zawory uruchamiane przez szklankowe popychacze, a nie dźwigienki, ostrzejsze czasy rozrządu)"

     

    - okej - co to oznacza dla użytkownika? Poza łatwiejszym dostępem do łańcucha rozrządu? Czy starszy silnik był bardziej awaryjny?

     

    Hmmm... jakby tu to opisac... :)

    W teorii dla uzytkownika to oznacza to co Limo napisal. W praktyce:

     

    z moich obserwacji pc19 ma ciut więcej mocy na niskich obrotach i trochę mniej na wysokich.

     

    A jak zauwazyles kazda 600tka ma najwieksza moc przy max obrotach. Pomysl tak: co jest lzejsze do "wykonania" - kiedy walek rozrzadu sie obraca, napiera na dzwignie popychacza, a popychacz ze sruba naciska na zawor, czy jak walek sie obraca i krzywka od razu naciska na zawor? :)

  4. Wueska ostoją cierpliwości ;-)

     

    Co do tematu - widzę że autor nie ma bladego pojęcia o budowie zacisków hamulcowych, a co dopiero wiedzy na temat prawidlowego montarzu uszczelniaczy itp. Niestety, ale to sa hamulce - na nich sie nie oszczedza, ani nie eksperymentuje probujac nauczyc sie. Oddaj kolego do serwisu i niech Ci zregeneruja ten zacisk.

     

    ale nie chcą wyjść

     

    Chociazby tutaj przyklad...

  5. Spalony był bezpiecznik, na szczęście zauważyłem na czas. Co konkretnie regulować, śrubą od składu mieszanki?

     

    Tak jak Monter napisal - sprobuj znalezc przyczyne czemu spalil sie bezpiecznik.

    Co do falowan - sklad mieszanki podstawowej - prawdopodobnie ustawili tylko na zgodne z serwisowka i tyle. Poza tym synchro nie jest zrobione dokladnie. Oddaj na reklamacje.

    Jeszcze przed tym wez samostart lub inny latwopalny spray i popsikaj w okolice króćców ssacych. Jak obroty skocza to masz do wymiany.

    Co do chlodnicy - gdzies musi byc peknieta. Jak bedziesz mial zimny silnik to sprawdz poziom plynu czy jest OK - bo takie falowanie moze tez byc przy za duzej temp. pracy. F3ka ma podgrzewane gazniki. A co do samego pekniecia to sa zaklady zajmujace sie naprawa chlodnic. Ja swoja skleilem Metal Bondem i zrobilem 4tys km po Rumunii gdzie wiatrak chodzil non stop - dziala do dzisiaj.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...