Skocz do zawartości

Co wybrać Honda CB 500 czy Bandit 600 a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam drobną rozterkę. Poszukuję dla siebie pierwszego motoru z grupy szosowo turystycznych. Pod uwagę biorę dwa modele tak jak w tytule postu. Czy ktoś może mi doradzić co będzie lepszym zakupem. Przeglądając oferty zauważyłem, że średnio Honda CB 500 jest tańsza o jakieś 1000zł od Bandita, ale jest to różnica jaką mogę dopłacić jeżeli motor okaże się lepszy w eksploatacji (czyt. tańsze części,mniej pali, itd. no i chyba,że Bandit po prostu jest wart tej dopłaty :icon_evil: . Motor chciałbym przetrzymać przynajmniej dwa sezony, pieniędzy mam jakieś 7500 tyś. tak więc rozglądam się w rocznikach 94-97.

Prosiłbym o jakieś porady sugestie co do wyboru modelu, może są jeszcze jakieś inne ciekawe modele mniej więcej w tej granicy cenowej.

Teraz trochę o mnie.

Prawko na A zdałem w sierpniu tego roku na B mam od 2003 i jeżdżę samochodem praktycznie codziennie. Mieszkam koło Warszawy a motor potrzebny mi jest głównie ,żeby jeździć po stolicy.

Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam, Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na forum tematów o motocyklu dla początkującego

albo poczytaj sobie np. tu: http://www.moto-magazyn.pl/artykuly/porady...go_motocyklisty , bo trochę się napracowałem dla takich jak Ty :icon_evil:

 

BTW twoja drobna rozterka pojawia się na forum średnio raz na 2-3 tygodnie. dobry zwyczaj na przyszłość: zanim o coś zapytasz - poszukaj i sprawdź, czy już ktoś nie miał podobnego pytania

 

temat do oczyszczalni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua, dziękuje za artykuł. Jeżeli powieliłem temat to sorry, troszkę szperałem na forum, ale widocznie mało dokładnie, bo chciałem szybkiej odpowiedzi. A co do drugiej odpowiedzi to pooglądałem trochę CB 600, to jest tzw. Hornet. Fajna maszynka, ale najtańszy jaki mi się udało znaleźć kosztował 9000tyś rok 1999 trochę drogo jak dla mnie.

Dziękuje za odpowiedzi, poszperam trochę jeszcze w tematach :buttrock:

Pozdrawiam.

 

Acha rozważam jeszcze zakup Kawasaki Er 5. Próbowałem znaleźć coś na forum o tym motorze, ale nie za wiele o nim było. Jak on wypada przy Hondzie CB500, na pewno jest trochę tańszy, ale czy warto? wszędzie piszą, że Honda jest praktycznie bezawaryjna a jak Kawasaki. Droższe są części, łatwo dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem najbardziej niezdecydowanym gościem, ale po namyśle skupię się na Suzuki GS 500. W sumie fajny motorek, cenowo też nie jest źle, poza tym jest bardzo popularny. Mam zamiar kupić go jeszcze w tym roku. Jak mi się uda to się pochwale i prześle jakieś fotki. Poza tym ciuchów jeszcze trzeba poszukać :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem najbardziej niezdecydowanym gościem, ale po namyśle skupię się na Suzuki GS 500 (...)

 

po ostatniej rozmowie z moim mechanikiem odradzam... chyba, że uda ci się znaleźć egzemplarz w dobrym stanie. to była maszynka robiona "po taniości" i po paru latach wyłazi to z niego. blondyn zdecydowanie z r2 500ccm polecał cb500

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam, jak pozostałymi dwoma. swego czasu w śm było porównanie z gs-em: er jest wygodniejszy, gs bardziej dynamiczny. tak w skrócie :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat i postawiłem na CB500. To był bardzo dobry wybór. Silnik super, nie do zajechania. Sprzęt w eksploatacji tani (latem zapakowana spaliła mi średnio 4,2l/100km). No i o wiele lepszy od GS-a :) z tego co czytałem i słyszałem od użytkowników. W mieście bardzo zwinna.

Jeśli masz 7 500zl do wydania, to spokojnie znajdziesz młodszy sprzęt niż '97.

Chyba, ze kupisz tańszy sprzęt z zakładanego rocznika, a resztę kasy przeznaczysz na ubranie. No i weź pod uwagę, że na początku będziesz musiał zainwestować trochę w moto (hamulce, olej, filtr).

powodzenia w poszukiwaniach i czekamy na fotki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za porady. Zobaczę co mi się ciekawego trafi. Nie ukrywam ,że trochę mnie nęci Er 5 ze względu na cenę, trochę więcej kasy zostanie na ciuchy, ale to jeszcze nie przesądzone :lalag: . Jeszcze raz wielkie dzięki. Jak coś kupie to pokaże :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hmmm

zamist CB 500 bardziej bym poelcal NTV, moc niemal ta sama a silnik o niebo lepszy, niektorzy moiwa ze niezniszczalny.

Mialem przyjemnosc jezdzic obydwoma i NTV jes dla mnie o niebo lepsza, wygodniejsza i bardziej dynamiczna...

ale wybor nalezy do ciebie,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...