Skocz do zawartości

motul czy castrol ?


Rekomendowane odpowiedzi

wyższość świąt bożego narodzenia nad wielką nocą :notworthy:

 

czy praktycy moga powiedziec cos więcej ? motul 5100 czy gps 4t ?

co lepsze ?? czy tez to to samo tylko w innych puszkach

generalnie chodzi mi o cichszą zmianę biegów

dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Ciekawi mnie to pytanie....wieć chciałbym, aby ktoś wypowiedział się w temacie na temat.

Ja jak kupiłem moto zalane było castrolem (gps t4), przejechałem na nim tylko 500km, wyminiałem olej i padło na motula (5100). Teraz zrobiłem już około 2000km i chyba nie widze różnicy.

Ale przebieg na castrolu był mały :icon_question: więć nic więcej nie moge powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stary ale ciągle aktualny. Teraz zalałem Valvoline. Który olej najlepszy? Kto wie??

 

Ja przy wyborze oleju kierowałem sie tym artem: http://www.mototec.pl/oferta/oleje.php

 

Aktualnie używam Shell VSX 15W50 pół syntetyk - odradzam oleje Castrola

 

Po wymianie na Shell'a biegi zaczęły chodzić o wiele lepiej no i oczywiście zmniejszyło się zużycie oleju.

 

Na chwilę obecną myślę aby wypróbować Motula 5100 Ester 15W50 ale nie wiem czy jest sens na taką zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie wszyscy znajomi co jezdza na moto, kazdy uzywa castrola GPS juz ktorys sezon z rzedu i zadnego problemu. Zaczynając od enduro, supersport, turystyk i na wilekim cruiserze koncząc. Nikt nie narzekał na nic, wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze oleju kierowałem sie tym artem: http://www.mototec.pl/oferta/oleje.php

 

Aktualnie używam Shell VSX 15W50 pół syntetyk - odradzam oleje Castrola

 

Po wymianie na Shell'a biegi zaczęły chodzić o wiele lepiej no i oczywiście zmniejszyło się zużycie oleju.

 

Na chwilę obecną myślę aby wypróbować Motula 5100 Ester 15W50 ale nie wiem czy jest sens na taką zmianę.

 

Jak śmigasz na Shell'u to nie zmieniaj na Motula. Jak sądze nic nie zyskasz a już na pewno nie cichszą pracę skrzyni biegów :)

Ja jeżdzę na 5100 15W50 ( chłodzenie powietrzem ) i pomimo wyzszej lepkości/gęstości nie jest ciszej.

Mam natomiast ochote wypróbować Midlanda.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmigasz na Shell'u to nie zmieniaj na Motula. Jak sądze nic nie zyskasz a już na pewno nie cichszą pracę skrzyni biegów :bigrazz:

Ja jeżdzę na 5100 15W50 ( chłodzenie powietrzem ) i pomimo wyzszej lepkości/gęstości nie jest ciszej.

Mam natomiast ochote wypróbować Midlanda.

 

Biorąc pod uwagę że śmiga singlem chłodzonym cieczą temp oleju rzadko sięga 100 St C - olej motula ma większą lepkość przy 40 St C niż Shell więc może łykanie oliwy było by mniejsze

 

Z tego co wyczytałem na forum XT motul sprawuje sie znakomicie -w przeciwieństwie do Castrola Super GP 20W40 - niestety nie ma tam osób które użytkowały motula i shella vsx 15W50 :bigrazz:

 

Co myślicie na temat przejścia z pół syntetyka na pełnego syntetyka np mobila 4t ?

 

Pozdr

Edytowane przez HawK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz smialo przechodzic ja z motula 5100 przeszedlem na mobil 1 full syntetyk i stwierdzam ze silniczek nabral lepsza kulture pracy i biegi lepiej wchodza ale to normalne wkoncu z pol na pelen syntetyk przeszedlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz smialo przechodzic ja z motula 5100 przeszedlem na mobil 1 full syntetyk i stwierdzam ze silniczek nabral lepsza kulture pracy i biegi lepiej wchodza ale to normalne wkoncu z pol na pelen syntetyk przeszedlem

 

Z 4 kółek mam wielkie zaufanie do Mobila tylko nie wiem jak będzie się on sprawdzać w singlu :)

Na półsyntetyku śmigam jakieś 3 tysiące od remontu silnika (tłok, pierscienie, uszczelniacze, korba ect) więc syntetyk niema chyba co za bardzo wypłukać :)

 

Jaki syntetyk polecacie ?

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze oleju kierowałem sie tym artem: http://www.mototec.pl/oferta/oleje.php

 

Aktualnie używam Shell VSX 15W50 pół syntetyk - odradzam oleje Castrola

 

Po wymianie na Shell'a biegi zaczęły chodzić o wiele lepiej no i oczywiście zmniejszyło się zużycie oleju.

 

Na chwilę obecną myślę aby wypróbować Motula 5100 Ester 15W50 ale nie wiem czy jest sens na taką zmianę.

 

ja bym ci odradzał olej motul ja mam teraz zalane motul ester w moto 10W40 pół syntetyk pije motocykl ten olej spore dolewki robię co raz jeśli jest dobrze na shellu to zamiana na motula nie będzie dobra mi się tak wydaje, jeździłem wcześniej na aralu było lepiej pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie motocykle lubia pic motula a tak apropo wyplukiwania szlamow w motocyklu Hawk widziales kiedys cos takiego w silniku motocyklowym? w motorze zbyt czesto sie zmienia olej pozatym technika tak poszla do przodu ze nic sie nie odklada w postaci jakis osadow wiec nie ma co ci tam wyplukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie motocykle lubia pic motula a tak apropo wyplukiwania szlamow w motocyklu Hawk widziales kiedys cos takiego w silniku motocyklowym? w motorze zbyt czesto sie zmienia olej pozatym technika tak poszla do przodu ze nic sie nie odklada w postaci jakis osadow wiec nie ma co ci tam wyplukac

 

Na forum było sporo wątków nt. oleum z tego też względu dodałem uśmieszek po słowach wypłukać.. zdaje sobie sprawę z jakości dzisiejszych oliw w stosunku do tego co było kiedyś na rynku.

 

Zadaje sobie jednak pytanie poco produkować oleje mineralne / semi-syntetyczne jak najlepiej lać syntetyki :) - niektóre oleje mineralne są praktycznie w tej samej cenie co syntetyki..

 

Do mojego motocykla zalecany jest minerał 20W40 dlatego mam wątpliwości co do zalania go syntetykiem - stąd te semi wątpliwości :)

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...