Skocz do zawartości

Złośliwe radary


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórym sie wydaje, że prawo konstruuja debile i glupie tlumaczenia o tym, ze naszym moto kierowal ktos z afryki oszczedzi nam mandatu. policjant, ktory rozlicza takie sprawy ma ich dziesiatki dziennie i cwaniackie pomysly ma juz wszystkie przerobione po sto razy i jak wam odpusci, to tylko dlatego, ze mu sie nie bedzie chcialo wnikac. Opcje: mandat i punkty, niewskazanie i mandat za 500, wskazanie trzech kolegow z afryki-pokicjant was poucza o 3 latach odsiadki za sjkadanie falszywych wyjasnien, przesluchuje was i sprawa trafia do sadu. A jak ktos nie przyjal mandatu i potem jezdzil do sadu to juz wie, ze lepiej mandat przyjac i miec to z glowy. Zreszta-jak zapier....sz 150 w terenie zabudowanym, to bierz odpowiedzialnosc na klate. Dodam, ze zdarzylo mi sie zaplacic mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kaman masz sporo racji. Jednak powiedzieć ,że fotoradary w głównej mierze wpływają na bezpieczeństwo to błąd. Moim zdaniem główny powód to kasa. Gdzieś tam oglądałem program w tv,że kupili jakieś fotoradary gdzieś tam i już mówili ile zakładają wpływu do budżetu gminy czy coś tam :) Także no..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będe odstawał tym co powiem od reszty ale uważam że zarówno w wioskach jak i większych miastach w okolicy np. szkół powinny byc rozstawione fotoradary i to obowiązkowo, codziennie jadac do pracy obserwuje matki z dziecmi jak i same szkraby nie mogące przejśc przez jezdnie po pasach bo jakiś oszołom pędzi od świateł do świateł. Nie chodzi tu o budżet gminy ale o bezpieczeństwo, co innego jak jakiś baran na nowej 2 jezdniowej wypadówce z miasta postawi foto cudo... to nietylko podniesie ciśnienie zmuszając do hamowania ale też obligatoryjnie zmusi do przyśpieszenia na dalszym odcinku drogi.

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też jak najbardziej popieram foto przy szkołach , niebezpiecznych przejściach i skrzyżowań , ale jak mi fota strzelają w lesie na 60 za terenem zabudowanym to może się nieżle ciśnienie podnieść . Ostatnio myślę o Cb radiu (tak zwanym ręczniaku) i słuchawce do ucha zawsze to coś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będe odstawał tym co powiem od reszty ale uważam że zarówno w wioskach jak i większych miastach w okolicy np. szkół powinny byc rozstawione fotoradary i to obowiązkowo, codziennie jadac do pracy obserwuje matki z dziecmi jak i same szkraby nie mogące przejśc przez jezdnie po pasach bo jakiś oszołom pędzi od świateł do świateł. Nie chodzi tu o budżet gminy ale o bezpieczeństwo, co innego jak jakiś baran na nowej 2 jezdniowej wypadówce z miasta postawi foto cudo... to nietylko podniesie ciśnienie zmuszając do hamowania ale też obligatoryjnie zmusi do przyśpieszenia na dalszym odcinku drogi.

I tu się nie zgodzę - jeżeli mówimy o bezpieczeństwie, to przy szkołach powinny być po prostu światła... Wydaje mi się (teoria oparta jedynie na własnych obserwacjach), że jednak czerwone na horyzoncie częściej powoduje zmniejszenie prędkości, czy po prostu zatrzymanie się, niż informacja o fotoradarze wraz ze znakiem ograniczenia prędkości, (i zagrożeniem kosztownej fotki).

Nie mówię, żeby wszędzie nasrać świateł, ale zastosować jakąś gradację co do stopnia zagrożenia w danym miejscu i zastosowanego środka (światła, fotoradar, czy same przepisy ruchu drogowego :D )

"... zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłościwie nam panujący, minister wszech-finansów sir Jan Antony Vincent-Rostowski, od niedawna również Polak założył już określone wpływy do budżetu z mandatów, więc plan musi zostać spełniony...

 

Plan musi być wykonany. Proponuje żeby minister postawil fotoradary na drogach rowerowych (dla tych pośpiesznych), karał mandatami w kwocie 500 PLN osoby jeżdzące na deskorolce bez kasku i nakolannikówii wszystkich których pies zaszczeka po 22 czyli podczas bezwzględnej ciszy nocnej :banghead:

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

I tu się nie zgodzę - jeżeli mówimy o bezpieczeństwie, to przy szkołach powinny być po prostu światła... Wydaje mi się (teoria oparta jedynie na własnych obserwacjach), że jednak czerwone na horyzoncie częściej powoduje zmniejszenie prędkości, czy po prostu zatrzymanie się, niż informacja o fotoradarze wraz ze znakiem ograniczenia prędkości, (i zagrożeniem kosztownej fotki).

Nie mówię, żeby wszędzie nasrać świateł, ale zastosować jakąś gradację co do stopnia zagrożenia w danym miejscu i zastosowanego środka (światła, fotoradar, czy same przepisy ruchu drogowego :D )

 

No to mają fajny sposób Niemcy i w Polsce też to już widziałem. Są światła j jest radar (ale nie fotoradar). Gdy przekroczysz 50 km/h zapala się czerwone i musisz stanąć mimo pustego przejścia dla pieszych. W efekcie wszyscy zwalniają bo nie chce im się zatrzymywać.

 

pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle zapominam napisać: na wylocie z krakowa na południe, zaraz za miastem, odwrócili jeden fotoradar na plecy - i od pierwszego cieplejszego dnia jest załadowany i gotowy do strzału. zalecam ostrożność (70)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jak najbardziej popieram foto przy szkołach , niebezpiecznych przejściach i skrzyżowań , ale jak mi fota strzelają w lesie na 60 za terenem zabudowanym to może się nieżle ciśnienie podnieść . Ostatnio myślę o Cb radiu (tak zwanym ręczniaku) i słuchawce do ucha zawsze to coś pomoże :)

zamontowałem sobie w tamtym sezonie ale na słuchawce przy większej prędkości słabo słychać, a jak głośniej podkręcisz to mimo wycinania szumów coś mu odwali i uszy bolą. Ale jak to dopracuję to dobra sprawa. Zastanawiam się nad C3 i spięciem tego z ich systemem do gadania może lepiej będzie działał niż słuchawka od nokii.

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem sobie w tamtym sezonie ale na słuchawce przy większej prędkości słabo słychać, a jak głośniej podkręcisz to mimo wycinania szumów coś mu odwali i uszy bolą. Ale jak to dopracuję to dobra sprawa. Zastanawiam się nad C3 i spięciem tego z ich systemem do gadania może lepiej będzie działał niż słuchawka od nokii.

 

Też sobie podobnie kombinuję, tzn. Alan42 + przejściówka z alana na bluetooth i spiąć po bluetooth to z interkomem.

Teraz wszedł Schuberth S2 i też ma mieć opcję interkomu. Zastanawiam się tylko nad dwoma rzeczami:

1. Ile urządzeń obsługuje interkom w schubercie

2. Jak Alan 42 daje radę bez dodatkowej anteny.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cb radio w moto i jestem zadowolony. Najlepsze było to, że zwróciło sie pierwszego dnia :) Miśki stały w miejscu gdzie ostani raz widziałem ich we wrześniu 1998 r. Mam dostęp do pokręteł, a to ważne bo jak się wjedzie w miejsce gdzie są zakłocenia to można ogłuchnąć. Radio Gamma Am I 130 zł, antena alan 9 używana za 40 zł, filtr przeciwzakłóceniowy 20 zł, gniazdko zapalniczki 5 zł.w sumie 195 zł. Nie wyobrażam sobie jak ludzie biorą ręczniaki w kieszeń do tego słuchawki i tak jadą. http://www.youtube.com/watch?v=hURPptLdBDU

 

 

Miłościwie nam panujący, minister wszech-finansów sir Jan Antony Vincent-Rostowski, od niedawna również Polak założył już określone wpływy do budżetu z mandatów, więc plan musi zostać spełniony...

 

Tu więcej o tym http://moto.pl/MotoP..._kierowcow.html Ja zastanawiam się nad roletą na tablicę. Vincenta Rostowski nie zamierzam dorabiać. Jechałem w zimę puszką na narty do Białki Tatrzańskiej to myślałem, że mnie szlag trafi. Nawigacja co chwilę zwolnij, zwolnij radar i tak w kóło. Na trasie Warszawa - Karków już dawno powinna być autostrada.

Edytowane przez markus119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...