Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam Magny na pierwsze moto głównie z powodu wysokich kosztów serwisowania. Jest to też motocykl na początek dość trudny do opanowania.

Krótko mówiąc - fajny sprzęt ale według mnie jako pierwsze moto odpada.

 

Odpowiem Ci niedługo - własnie kupuję Magnę jako pierwsze moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poszedłeś po bandzie :)

to powtórze pytanie Adama tak żebyś zrozumiał :)

którą VF 750C? (rocznik)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Magne z 82 rocznika, byl to moj pierwszy motocykl, jak widac wciaz zyje :clap: i sporo sie na niej nauczylem :buttrock: ale nie polecam jaj jako pierwszy motor, teraz jak na to patrze to bylo sporo momentow ktore mogly sie groznie skonczyc. Jest to dosc ciezki motor, stosunkowo wysoko srodek ciezkosci jak na choppera, wiec trzeba miec troche wprawy w jezdzeniu.

Silnik to flagowa jednostka hondy z tamtych lat, identyczny wkladali do scigaczy (VF750F) i turystykow (VF750S)

Ponad 80 koni, mocy i ponad 60 Nm momentu to sporonaprawde sporo jak na taki motor, predkosc maksymalna, okolo 200km/h (o ile wczesniej cie nie zdmuchnie :D)

 

Niestety Magna to duza skarbonka na dwuch kolkach, w serwisie za samo wyjecie silnika wolaja od 400zl w gore :icon_mrgreen: silnik jest skaplikowany, bo w tamtych lata nie bardzo wiedzieli co to miniaturyzacja i upchali sporo V4 chlodzona ciecza w niezbyt duza rame. kupujac model z tamtych lat masz spore szanse ze bedziesz musial wymienic rozrzad a to kosztuje sporo, ja robilem regeneracje walkow i jeszcze musialem wymienic panewki na wale wszystko razem kosztowalo ponad 2000zl :buttrock:

 

Jednak jak juz wszystko zostalo zrobione to jezdzila bez zarzutow :offtopic:

ale szybko sprzedalem bo balem sie ze na nastepna naprawe juz mnie nie bedzie stac ;)

 

Ps. Pozatym uwazam, ze to bardzo dobry motocykl:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam ciekaw jestem ilu nas jest na tym forum.

chciał bym żebyśmy się tu wymieniali doświadczeniami na temat użytkowania tego motocykla.

na początek kilka podstawowych informacji,wiec ja zaczne:

 

:icon_rolleyes: model: VF 1100C MAGNA

:buttrock: rocznik: 1985,pierwsza rejstr. za granicą 1991r

:bigrazz: przebieg: 55000km

:D :spalanie:od 7l/100km do 11l/100km

Edytowane przez komisare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze interesowały mnie VF-ki :biggrin:

Podobno mają niezłego kopa.

 

U mnie jednak wygrał V-Twin, ale nie mówię, że kiedyś dojdzie jakaś VFa :icon_razz:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dopiszę. Kupiłem tę bestyjke dokładnie 6 grudnia. Taki prezencik na Mikołaja :icon_rolleyes: Puki co zrobiłem jakies 80 kilosów i frajda jest ogromna. O ile nie wylezą jakieś baboki w prezencie od poprzedniego właścicela to bedzie dobrze. Jak narazie nagminnie wywala mi bezpiecznik, ale mam nadzieję że udało mi sie problem zażegnać. Pogoda do kitu to sprawdzić sie nie da. Roczkni 95, kolor czarna nie oryginalny. Ne mam zamiaru jej "ubierać" bo jak tak ogladam zdjęcia po necie to sakwy czy szyby zupełnie do tego motocykl mi nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Magnę z 99r , zakupioną w 2001 w serwisie w Niemczech.Jestem bardzo zadowolony

z Niej, żadnych problemów żadnych napraw w ciągu 6 lat użytkowania,przejechałem okolo 30 tyś km.

Zaletą jest duża moc silnika, rozpędzenie do 200 km/godz nie stanowi żadnego problemu.Minusem jest

duże spalanie w mieście /przynajmniej w moim / tak około 9l.Jednak jest coś lepszego od Magny to

Harley V-Road. Myślę intensywnie nad zamianą.

Pozdrawiam. :icon_rolleyes:

Wydaje mi się iż szyba wygląda dobrze i nie sądzę aby bez niej szybsza jazda wchodziła w grę.

Edytowane przez tedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba was mało będzie. Osobiście nie znam za wiele osób śmigających na VF-kach. Hmmm tak głębiej się zastanowić.. to nie znam nikogo :icon_rolleyes:

 

Troszkę VF jest, bo oprócz magn VF...C są jeszcze sabre VF...S i "efy" VF...F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż.. za to shadowow jak psów... :icon_question:

 

A no jest nas troske :biggrin:

 

Troszkę VF jest, bo oprócz magn VF...C są jeszcze sabre VF...S i "efy" VF...F

 

Aaaa nie znam sie kompletnie na VF-kach, więc nie wiem ile ich jest. Poprostu nie znam nikogo, kto takową ujeżdża, ale widzę, że już paru ludziów się znalazło. I bardzo dobrze :bigrazz:

Pozdrowienia dla wszystkich VF-owców od VT-eka. W końcu pochodzimy z tej samej rodziny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...