Skocz do zawartości

Najlepsze trasy motocyklowe w europie


Joajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, może da ktoś namiar na super zajebiste trasy motocyklowe.

Wysokie góry, winkle, super widoki...

Osobiście przejechałem trasę Grossenglockner, najdroższa w Austri i dlatego podejrzewam, że najlepsza.

Ale są jeszcze Alpy Szwajcarskie, Włoskie, Francuskie...

Może podacie jakieś ciekawe trasy, przez wysokie przełęcze.

Grossenglockner mogę polecić ale trzeba trafić na dobrą pogodę. Mi udało się za drugim razem, pierwszy raz odesłano mnie spod bramek, bo drogę zasypało śniegiem (czerwiec).

Koszt za moto to 18E na 1 dzień. Drugi przejazd na podstawie skasowanego biletu za 4E a na 2 tygodnie było chyba 25E.

Polecam bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam magistralę adriatycką w Chorwacji.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grossglockner ma swój urok ale powiem szczerze, że po przejechaniu darmowych przełęczy w alpach szwajcarskich blednie...

Najlepszą jak dotąd trasą, którą jechałem jest (tak sobie ją nazwałem) kwadrat szwajcarski. 120 km - 3 przełęcze powyżej 2000 m n.p.m. - mega winkle i widoki KLIK DO MAPY

Za drugim razem rozszerzyłem ją o kolejne 3 przełęcze co dało jeszcze większą frajdę i ból w nadgarstkach: 215 km, 6 przełęczy powyżej 2000 m n.p.m. KLIK DO MAPY

We Włoszech wg mnie króluje przełęcz Stelvio KLIK DO MAPY

Warto też przejechać się wzdłuż jeziora Garda ze względu na widoki i tunele KLIK DO MAPY

We Francji super się jedzie przez kanion Verdon KLIK DO MAPY

W Chorwacji fanie się wjeżdża na górki: Sveti Jure KLIK DO MAPY oraz Vojak KLIK DO MAPY

 

Na razie tyle.

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italia 1. San Marino-Sansepolcro najdluzsza prosta 450 metrow,dlugosc 120km. 2.S.Giustino-S.Angeli in Vado 60km. 3.Cita di castello.Acqualagna 70 km. 4. Pieve s.Stefano-La Verna-Bibiena-Bagno di Romagna 70km. Przelecze na wys.+-1000 mnp trasy widokowe i bardzo krete +dobra nawierzchnia :crossy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

1. Catania-Enna-Caltanissetta na Sycylii, co prawda to autostrada, ale ja ją nazwałem autostradą śmierci. Dokoła same skały i piach, przez 150 km żadnych drzew i stacji benzynowych i upał 45st. C

2. Tunel Pitve-Zavala na wyspie Hvar w Chorwacji-szok

3. Kranj (SLO)-Klagenfurt (A)- zwłaszcza tuż przed granicą z Austrią, autobusy biorą zakręty na 3 razy, takie winkle...

4. Zafarenaetnea- szczyt Etny- super winkle wśród wulkanicznych skał.

Pozdro

Edytowane przez Yamamoto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tunel na Hvarze trochę mi przypomina wjazd i wyjazd do miasteczka Hallstatt w Austri, jak ktoś będzie miał po drodze to polecam, fajna mieścinka, często jej zdjęcia są na mapach, reklamówkach itp.

Ciekawy jest przejazd masywami górskimi takimi jak Durmitor w MNE. Coś podobnego aczkolwiek nie tak dzikiego było też w BIH gdzieś między Jajce a Livno, fajnie się jechało.

No i Boka Kotorska tj wjazd z Kotoru w stronę PN Lovcen, bardzo widokowa trasa, za pierwszym razem robi wielkie wrażenie.

Ale jednak Alpy robią większe wrażenie (może dlatego, że Chorwacja zjeżdżona niejednokrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tunel na Hvarze trochę mi przypomina wjazd i wyjazd do miasteczka Hallstatt w Austri, jak ktoś będzie miał po drodze to polecam, fajna mieścinka,

W tamtym roku miał to być obowiązkowy punkt przelotu ale niestety nie pojechaliśmy nigdzie... W każdym razie przy najbliższej okazji nie pominiemy.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To co pokazali w Top Gear (środkowy link) to wszystko co jest fajne w tej trasie.

Byłem tam latem w niedzielę, więcej stania w korkach niż jazdy, rzeczywistość to nie Top Gear.

Ale tam, na samej górze jest fajnie, ale trzeba chyba jechać nie w sezonie i nie w niedzielę no i trzeba trafić na dobrą pogodę.

Dojazd od południa dość dziurawy, poza tym na tej trasie tubylcy przyjeżdżają sobie na grilla.

Każdy placyk zajęty i wszędzie dużo śmieci po poprzednich "turystach"

Stelvio jeszcze nie zwiedziłem ale wątpię aby Transfogarska była lepsza.

Niemniej jest to warty zaliczenia kawałek asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś przemierzał te strony to -Sorpedamm-Plettenberg

i okoliczne drogi.Bardzo ładne asfalty z wielką ilością zakrętów.

W sumie to ta lokalizacja pozwala wyznaczyć więcej takich tras ale nie miałem więcej czasu na przemierzanie tych dróg.Klik

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich miłośników winkli proponuje przejazd z Igoumenitsy do Kastraki (Meteory) w Grecji przez góry Pindos.

Nawet największym twardzielom po pewnym czasie zaczyna się kręcić w głowie.

Gwarantuje niezapomniane widoki i niezatarte wspomnienia o ile to maszyna wytrzyma.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uRjGidLfjSs&feature=related

 

Edytowane przez Mars"s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grossglockner ma swój urok ale powiem szczerze, że po przejechaniu darmowych przełęczy w alpach szwajcarskich blednie... Za drugim razem rozszerzyłem ją o kolejne 3 przełęcze co dało jeszcze większą frajdę i ból w nadgarstkach: 215 km, 6 przełęczy powyżej 2000 m n.p.m. KLIK DO MAPY

 

Przemek, to co zamiesciles to naprawde bajka, w tym roku to juz MUS ! ! ! ( w ostatnich dwoch latach bylem tam ale bylo jeszcze za wczesnie wiec obylem sie smakiem) stad pytanie w jakim terminie najlepiej tam jechac, tym razem chcialbym miedzy 15. 06. - 15.07.

 

Kumpel polecil mi ostatnio trase w Niemczech gdzie od 24 lat odbywaja sie wyscigi gorskie - jedna z najtrodniejszych w Europie. Trasa liczy tylko 11 km i tylko 175 zakretow. Roznica poziomow to cos kolo 800 m.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel polecil mi ostatnio trase w Niemczech gdzie od 24 lat odbywaja sie wyscigi gorskie

 

podzielisz się z nami? :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...