Skocz do zawartości

Moto-Szkoła, www.motoszkola.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powiesilismy zdjecia z kursow z ubieglego sezonu.

Zagladnijcie na:

www.motoszkola.pl

(-> o Szkole -> Galeria 2003)

 

W miniony weekend rozpoczelismy sezon szkoleniowy, mimo dosyc ciezkich

warunkow, lekkie blotko, mrzaweczka popoludniowo-niedzielna,

Robert Murawski przejechal bezblednie probe FMCK i otrzymal dyplom z

wyroznieniem. Gratulacje!

Wspomne tylko, ze w ubieglym sezonie tylko dwie osoby pokonaly te probe

bezblednie.

 

W sezonie 2004, Motoszkola prowadzi dwa typy kursow:

 

BEZPIECZNY - poswiecony bezpieczenstwu jazdy na ktorym omawiamy i ćwiczymy:

- prawidłowe przygotowanie motocykla; niezbędne regulacje i kontrola

ważnych elementów,

- bezpieczny strój motocyklisty oraz dodatki,

- upadki - teoria i cwiczenia

- wolna jazda i pokonywanie nierówności;

- hamowanie; zasady używania hamulców, hamownie na roznych nawierzchniach,

hamowanie awaryjne, właściwa pozycja podczas hamownia, hamowanie w zakręcie.

- pokonywanie zakrętów; zjawiska towarzyszące, countersteering, prawidłowa

pozycja w zależności od nawierzchni i warunków, manerwy hamowania i

przyspieszania w zakręcie.

- wyprzedzanie i omijanie; zasady i niezbędne warunki by te manewry były

bezpieczne, sytuacje awaryjne

- pierwsza pomoc; jak właściwe zachować się na miejscu wypadku

 

 

TECHNICZNY - zaawansowany kurs, gdzie omawiamy i ćwiczymy:

- precyzyjna jazda manewrowa, sztuczki i kruczki

- efektywne przyspieszanie, techniki szybkiej zmiany biegów

- etykieta motocyklowa

- upadki podczas jazdy

- jazda w grupie

- prawa i procedury podczas kontroli policyjnej

- hamowanie, jak hamować skuteczniej niż inni

- zakręty, countersteering, ważne elementy podczas dynamicznej jazdy

- wyprzedzanie, szybkie i bezpieczne

- zasady jazdy w ruchu miejskim, czyli na co zwracać szczególna uwagę

- jazda z pasażerem, zasady i prawidła

 

Kursy odbywaja sie na motocyklach Szkoly i trwaja dwa dni, zwykle w weekend.

Szczegoly na stronie w kalendarzu.

 

Zapraszamy serdecznie na strony Szkoly,

zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny/mailowy.

 

Pozdrawiam,

Rafał K. Górski

Grupa Instruktorów Motocyklowych

www.motoszkola.pl

0 502 648 123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na kursie nie byłem, tylko na terenowym szaleństwie, ale sądząc po tym co widziałem uważam że na prawdę warto. W zeszłym sezonie kurs mi nie wyszedł (brak kasy/czasu), ale w tym roku powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Obiektywne opinie?! Nie wiem czy takie istnieją, ale coś spróbuję napisać.

 

Kurs BEZPIECZNY, jest kursem zawierającym wiele ciekawych elementów z zakresu techniki jazdy, obycia z motocyklem, jego obsługi, a także kultury jazdy itp. to można przeczytać na ich stronie itd.

 

Jak jest rzeczywiście?

 

Kurs jest zawodowy!!! Instruktorzy wiedzą co się robi z motocyklem, potrafią przekazać swoją wiedzę i starają się to robić jak najlepiej, bacznie obserwując swoich kursantów.

 

Wszystkie ćwiczenia są omówione teoretycznie i praktycznie, a także możecie otrzymać wszelkie wskazówki, jak je wykonywać, co pomaga, a co przeszkadza. Weryfikują w trakcie wszystko to co robicie dobrze i pomagają skorygować błędy. Próby są ciekawe i nie są zawieszone w próżni, tzn. służą tylko przejechaniu i nigdy nie przydadzą się w praktyce, raczej odwrotnie. Wszystkie próby związane są z elementami wykorzystywanymi w codziennej jeździe.

 

Kurs oparty jest na ćwiczeniach praktycznych i pozwala na znalezienie się w sytuacjach, jakich nie można lub nie chce się sprawdzać własnym motocyklem, bo wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia naszej ulubionej zabawki, czyli jakaś mała gleba postojowa, skutki hamowania na zakrecie, uślizgi kół. Sytuacje które nie są pożądane, ale skąd wiedzieć coś o czymś co wiemy że jest, a tego nie doświadczyliśmy i tak na prawdę nie wiemy kiedy to jest?

 

Kurs BEZPIECZNY pomimo swojej nazwy jest kursem dla wszystkich i początkujących, którzy są na początku drogi i mało jeszcze widzieli, i dla podrózników, którzy są już jakiś czas w trasie, ale ciągle chcą rozwiajać swoje umiejętności. Dla tych drugich kurs ten na pewno pozwoli nieco odświeżyć niektóre tematy, a w niektórych wprowadzi trochę porządku.

 

Jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć, poznać lepiej motocykle, pojeździć w asyście ludzi, czy może nawet tylko się sprawdzić to gorąco polecam ten kurs.

 

Nie piszę szczegółowo o tym co można tam w weekend porobić, bo to powinna być niespodzianka i pewne zaskoczenie, część widać na zdjęciach, ale i tak jak ktoś spróbuje, czeka na niego dreszcz emocji....

 

Naprawdę warto, a dodatkowo wszystko w miłej atmosferze.

 

Pozdro

 

Łukasz

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kuba napisal jedziemy tam w polowie kwietnia.Wyszlismy z zalozenia ze cos takiego na poczatku sezonu moze tylko nam pomoc , a z pewnoscia nie zaszkodzi. Wszystkie opinie z jakimi sie do tej pory spotkalismy byly conajmniej pozytywnie.

Jak tylko go zaliczymy to z pewnoscia podzielimy sie z wami naszymi uwagami i wrazeniami zamieszczajac szczegoly na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size][glow=darkred:d7095721fa][/glow:d7095721fa][glow=red:d7095721fa][/glow:d7095721fa][glow=orange:d7095721fa][/glow:d7095721fa][glow=brown:d7095721fa][/glow:d7095721fa][glow=yellow:d7095721fa][/glow:d7095721fa][glow=green:d7095721fa][/glow:d7095721fa]

Witam,

 

W zwiazku z tym, ze jest spore zainteresowanie kursami w drugiej polowie kwietnia i dalej, a niewielkie w tygodniu (poniedzialek i wtorek) 5 - 6 kwietnia, zdecydowalismy sie przeniesc kurs na weekend 3 - 4 kwietnia. W krotce odpowiednia zmiany pojawia sie w kalendarzu na naszej stronie.

Wszystkich chetnych zapraszamy jak zwykle serdecznie! :)

Jesli ktos niebardzo wie o co chodzi, zapraszam na nasza strone www.motoszkola.pl

 

Pozdrawiam,

 

--

Michal Demczuk,TDMczuk (Żwirek)

czerwony TDM, CZ 514 + 3 DRy i XLRka sluzbowo

Wawa, Modlin; EATNND

Grupa Instruktorów Motocyklowych, www.motoszkola.pl

 

PS [spam II - prywata :)] Sprzedam swoja CZ 514 (cross, 380 ccm) - szcegoly tylko na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na kursie nie byłem (jeszce) bo brak czasu/kasy doskwiera.

 

Byłem natomiast w zeszłym sezonie na "weekendowej jeżdzie", żeby zobaczyć co i jak.

 

wnioski:

1. Super atmosfera/kontakt z ludźmi

2. Michal wiec co mówi i jest w 100% profesjonalny

3. Po 2 godzinach zapytał: Jedziemy dalej ? A ze mnie zostało 1/2 człowieka więc pomimo wielkiej chęci odpuściłem.

4. Jak tylko znajdę czas i kasę --> ide na kurs

 

Jak kręciłem ósemki na kursie to jedyną wiedzą instruktora była umiejętność odpalenia po nocy zdezelowanego Mińska. On nie umiał nic. Natomiast motoszkoła to nie przygotowanie do kręcenia ósemek zdania egzaminu tylko praktyczna wiedza jak jeździć pewnie i bezpiecznie.

 

Ludzie !! Na jakie wzniesienia ja wieżdzałem na Twierdzy Modlin !!! I to po krótkim instruktarzu.

 

Nie mogę się doczekać decyzji o kursie. Po nim oczywiście napiszę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak obszernej i szczegolowej relacji ze strony Kuby ciezko mi cokolwiek dodac - moze poza tym ze szczerze wszystkim ten kurs polecam : zarowno juz doswiadczonym motocyklistom jak i tym zupelnie "zielonym".

Warte podkreslenia : normalna atmosfera, bez nadetej otoczki jaka czesto sie zdarza kiedy ktos zbytnio przejmuje sie swoja rola, luz i ponad wszystko profesjonalizm prowadzacych.

Bylo super i wszystkim polecam.Niech najlepsza rekomendacja bedzie fakt ze zapisuje moja zonke na ten kurs w drugiej polowie maja a sam ide na drugi stopien - mam nadzieje ze marlena i Kuba tez sie tam pojawia razem ze mna.

Pawel, Slawek - tutaj do instruktorow : dziekuje i naprawde gratulacje za pomysl szkoly i przekazana wiedze.

A teraz do wszystkich zasluzone :) :D :D :D :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam ta przyjemnosc odbyc kurs razem z Kuba , Bekonem i moge tylko dodac , ze naprawde warto.Dlatego polecam... :)

W sumie wszystko przedstawił bardzo dokladnie Kuba i Bekon ;nie ma za bardzo co dodac.

Jeszcze raz Michale i Sławku wielkie dzieki...byliscie swietni.Dzieki :) :) :) :D :D zasłuzone.

A co do poziomu technicznego....hmmm to mysle ,ze zobaczymy sie wkrótce w tym samym składzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam

Marla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Hej.

Czy ktoś z Was brał udział w jazdach doszkalających.

http://www.motoszkola.pl/

 

Bo zastanawiam się nad swoim udziałem w tych kursach. Dodam, że CBF-ka jest to moim pierwszym moto. Co prawda Przejechałem nim dopiero 7 tys.ale bez jakichkolwiek nerwowych sytuacji. No i tak rozmyślam ... Z góry dziękuję za pomoc !

 

 

pozdrawiam

Widurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...