Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego motocykla ale jak na razie nie mam w czym jeździć więc chciałbym zacząć od porządnego ubrania. Po bardzo długich przeprawach wybrałem kilka produktów. Chciałbym zapytać Was czy to dobry zestaw, czy w tych pieniądzach warto poszukać czegoś innego?

 

Kurtka: Held Cosmo II

Spodnie: Held Avolo II

Kask: HJC IS17

Buty: A-stars WEB GTX

Rękawice, pas itp jeszcze nie wybrane.

 

Myślałem także nas kurtką i spodniami od Modeki, model Hawking ale chyba się wyleczyłem z tego.

 

Co do motocykla to nie mam jeszcze sprecyzowanego modelu ale chyba wybór padnie na GSF650N lub Zefira jak się trafi, docelowo XJR1300 lub duży czoper (odległa przyszłość). Jazda jak narazie 'w koło komina' i niedalekie eskapady poza miasto.

 

Mój wzrost to 195cm, waga ok 95kg, można mniej więcej wyobrzić sobie jak wyglądam. Wydatki są dość znaczne stąd też będe wdzięczny za każdą opinię za i przeciw.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ubranie materiałowe cordura ? Chyba troszkę bardziej wygodne i praktyczne .Ale to co wybrałeś jest jak najbardziej ok .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ubranie materiałowe cordura ? Chyba troszkę bardziej wygodne i praktyczne .Ale to co wybrałeś jest jak najbardziej ok .

 

tak jak napisałem powyżej, po wielkich bojach i przeprawach, wertowaniu internetu itp stwierdziłem, że pierwsze zakupy to bedą jednak skóry. Gdy zaczne jeździć na dłuższych dystansach pomyślę nad kurtką i spodniami tekstylnymi jako drugi komplet.

 

Zauważyłem, że np. firma Rebelhorn ma niemal identyczny wzór kurtki jak Held (Runner). Warto tutaj przyoszczędzić czy raczej nie? Dodam, że model Rocky z Rebelhorna także bardzo podoba mi się z wyglądu. Tam chyba nie ma możliwości zastosowania protektora na plecy.

 

LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pod względem wygody Cosmo/Avolo to świetny wybór. Niestety dość słabo leżą w rękawach na ludziach o chudych rękach (dotyczy Cosmo II), ale jak masz duży biceps to będzie dobrze leżeć (chodzi o luz w ochraniaczach łokci). Biorąc pod uwagę komfort, wolę taki komplet od wieeeelu tekstylnych rzeczy.

Runner to taka próba zrobienia kurtki na kształt bardzo udanego modelu Helda. Za pół ceny wiadomo ile to warte :), i też ma specyficzną rozmiarówkę: dobrze leży na kimś kto wygląda jak Johnny Bravo. Wielka klata i bardzo ciasna w pasie. Oczywiście brak TFL Cool, co przemawia za Heldem w ogromnym stopniu (kilkanaście stopni chłodniej w środku niż w innych czarnych skórach, sprawdziłem i potwierdzam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co sądzicie o takich butach na pierwszy (125) moto? Nie chodzi mi o konkretnie ten model i konkretnie z tego sklepu, a raczej o pewnien typ obuwia:

 

http://sklep.prospeed.pl/pl/p/Buty-skorzane-Kowbojki-Wysokie-KG2/545

 

http://sklep.prospeed.pl/pl/p/Buty-skorzane-Kowbojki-Highway-1-Wysokie/581

 

Czy zapewnią one jakąś ochronę w razie "w"? Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Co sądzicie o glanach jako butach na motor (takich 30 czyli sięgających kolan)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niewielką. przy zakupie butów zwracaj uwagę nie na styl, tylko na ochronę - po to mają być. w tym: konstrukcja wewnętrzna, wzmocnienia, ochrona kostki; oraz ew. zewnętrzna - np. membrana

biorąc pod uwagę koszt tych kowbojek, to lepiej będzie pojeździć w glanach, przynajmniej będą lepiej trzymały kostkę... a najlepiej kupić prawdziwe buty motocyklowe

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

nie chcę zaczynać nowego tematu więc się podpinam. Jestem przed pierwszą jazdą na kursie, przed kupnem pierwszego moto a także, pozostałych akcesoriów z tym związanych. Na stronie jednego z Krakowskich sklepów stworzyłem taką konfigurację:

1. Kask HJC CS14 - 379,00 zł

2. Kurtka Ozone Crosstour - 409,00 zł

3. Spodnie Ozone Parox - 339,00 zł

4. Buty Rainers S-30 - 297,00 zł

5. Rękawice Shima Ride - 129,99 zł

W sumie wyszło 1553,99 zł, co sądzicie. Czy w okolicach takich pieniędzy można coś lepszego kupić, czy może gdzieś odjąć i gdzie indziej dołożyć, chociaż z drugiej strony gdzie tu odjąć:) . Na pierwszy motocykl planuję Hondę CB500 lub Suzuki GS500, wszystko zależy oczywiście od finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra, własnie kupiłem swój pierwszy motór po 20 letniej przerwie.

 

Jestem gruby (38 w pasie) i mam obsesję na punkcie bezpieczeństwa (125 ccm mocarne jest!).

 

 

Poszukuję:

 

a) Porządnej kurki tekstylnej z wmontowanymi ochraniaczami na wszystko co się najczęsciej łamie.

 

b) Spodni (jak wyżej)

 

c) Butów.

 

 

Na ibeju dostaję oczopląsu: jakieś pancerze, cuda na kiju, aluminiowe slidery na barkach, kombinezony, ..

 

 

Pod ciuchami ma być normalne zwykłe ubranko.

Ach - jeszcze jedno - żadnych skór.

 

Coś polecicie świeżakowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 czy więcej, jak jebniesz o glebę to boli tak samo.

Ja ze swojej strony mógłbym Ci polecić kilka szmat RST. Nie są takie drogie jak inne marki, a egzamin zdają. Jedynie co, to wziąłbym skórzane rękawiczki (tutaj też RST, ja zajeżdżam swoją drugą parę i są ok) i buty. Ponownie RST lub Sidi.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź/ Sprawdzę to RST.

 

Widzę, że klikasz z UK - pozdrawiam kolegę - ja własnie zrobiłem CBT :-)

 

 

Co sądzisz o czymś takim?

http://www.ebay.co.uk/itm/Body-Armour-Motorcycle-Motorbike-Motocross-spine-Protector-Guard-Bionic-Jacket-/321041524390?var=510257240430&_trksid=p2056016.l4276

 

Zdałoby to egzamin na koszuli (z krawatem) i na to duża lużna kurtka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna znajoma mi panna śmiga w czymś takim bez żadnej kurtki i jest zadowolona. No, może śmigała tak jak było cieplej, teraz nie jestem pewien ;).

Pancerzyk fajny, ale cena coś za niska... Nie zrozum mnie źle, ja więcej płaciłem za rękawiczki, ale chodzi mi o to, że jak kupisz badziew, to będziesz musiał kupić dwa razy. Jeśli już chcesz iść w tym kierunku - Knox.

Ja też mieszkam na zadupiu, ale Twoje zadupie jest dużo fajniejsze ;).



No i gratulacje z okazji pierwszego papierka w kieszeni. Stąd już niedaleka droga do egzaminu ;).

Pozdro

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerzyk fajny, ale cena coś za niska... Nie zrozum mnie źle, ja więcej płaciłem za rękawiczki, ale chodzi mi o to, że jak kupisz badziew, to będziesz musiał kupić dwa razy. Jeśli już chcesz iść w tym kierunku - Knox.

 

100% racji, niemniej mam (raczej nie mam) już miejsca na sprzęt. Zestawy ciuchów na kajak (inne na słodką, inne na morską wodę, ekspedycyjne, letnie zimowe.......), zestaw ciuchów MTB (inne na deszcz, inne na gorące lato, teraz jeszcze dochodzi moto. Zanim kupię ubiór wyższej klasy chcę po prostu wypróbować różne grupy towarów.

 

Knox faktycznie - bardzo fajny i nie wygląda obciachowo.

 

 

 

Nie no coś Ty. Zbroja na koszule z krawatem - w życiu.

 

 

 

Koszula się pogniecie? :)

 

 

 

 

CBT zrobiłem 10 godzin temu, :rolleyes: O prawku pomyslę jak się nauczę jeździć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ale Ci dobrze... Jak ja się chcę wybrać nad morze, to na normalny wypad w jakieś fajne miejsce muszę liczyć kilkanaście godzin...


CBT zrobiłem 10 godzin temu, :rolleyes: O prawku pomyslę jak się nauczę jeździć ;-)



Coś masz już upatrzonego?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...